Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaka najlepsza sieć komórkowa w Polsce dla iPhone?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 21:27

Witam! Jaka jest najlepsza sieć dla iPhone w Polsce? teraz mam iPhone 3GS z Orange,ale chyba będę zmieniał na inną sieć,kieruje się ku Play,to dobra sieć dla iPhone? bo oferty abonamentu mają bardzo spoko. 5!

#2 keicam

keicam
  • 39 postów
  • SkądSzczecin, Poland, Poland

Napisano 21 lutego 2013 - 14:31

Może abonamenty mają spoko ale jest bardzo dużo problemów z łapaniem zasięgu, nawet w dużym mieście a jak znajdziesz się na "blokowisku z wieżowcami" to są duże problemy z zasięgiem. Polecam Plusa albo zostań przy Orange. W tych sieciach nie miałem aż tylu problemów co w Play

#3 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 21 lutego 2013 - 15:11

Weź Play na kartę, zobacz, jak ci działa i wtedy oceń. Jeżeli nie byłoby problemów z zasięgiem (u mnie żadnych nie ma), to wiesz już co wybrać;)

#4 almemento

almemento
  • 28 postów

Napisano 21 lutego 2013 - 22:07

play na karte obecnie najlepsza opcja. doladowanie 50zł / 3msc i masz wszystko co potrzeba :)

#5 deryl4

deryl4
  • 76 postów

Napisano 21 lutego 2013 - 22:18

Może abonamenty mają spoko ale jest bardzo dużo problemów z łapaniem zasięgu, nawet w dużym mieście a jak znajdziesz się na "blokowisku z wieżowcami" to są duże problemy z zasięgiem. Polecam Plusa albo zostań przy Orange. W tych sieciach nie miałem aż tylu problemów co w Play


Jestem w play i mieszkam w "blokowisku" a zasięg mam full.

Zasięgi w tej chwili są porównywalne dla wszystkich sieci, gorzej może być na wsi. Jestem w play i nie narzekam. Jak stracę zasięg to za chwile automatycznie przełącza mnie na nadajniki plusa lub orange więc zawsze jestem dostępny. Popytaj się u Ciebie znajomych jak u nich wygląda sprawa z zasięgiem w innych sieciach.

Zaraz ktoś napisze, że skoro przełącza mnie na inne nadajniki to bateria wytrzymuje mi max 12 godzin. Średnio ładuje telefon co 2-3 dni.

#6 Sunmile

Sunmile
  • 241 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2013 - 23:55

Play raczej kiepsko z zasięgiem.

#7 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 22 lutego 2013 - 02:49

W Play jest spoko jest formuła 4.0 + pakiet internetowy 2GB. W sumie to głównie chodzi mi o zasięg,3G itp. Bo w Orange to tak sobie to wypada,a spoko by było móc zawsze zadzwonić i szybko korzystać z neta na 3G.

#8 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 05:44

Jeszcze zależy dla którego iPhona. Dla iPhone 3GS to w sumie bez znaczenia bo on obsługuje HSDPA 7.2 Mbps więc pewnie nie zauważysz różnicy, ale dla nowszych modeli sieć już ma znaczenie. Play ma bardzo wolny internet w okolicy 3-7 Mbps, więc będzie miał sens dopiero gdzieś za rok gdy uruchomi LTE. Na dzień dzisiejszy lepszym wyborem będzie Orange lub T-Mobile bo mają działające HSDPA-DC 42 Mbps. Plus z kolei dysponuje HSDPA 21 Mbps i LTE 150 Mbps, ale to drugie nie działa na iPhonach.

#9 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 22 lutego 2013 - 21:52

iPhone z Orange,więc nie wchodzi w grę kupowania startera z innych sieci.
W Play właśnie jest i dobra oferta i iPhone 4S w podobnej cenie jak w innych sieciach,a w innych jest podobna cena iPhone,ale np. nie ma nielimitowanych minut do każdej sieci i internetu 2GB,jeśli chodzi o podobną kwotę abonamentu oczywiście,bo jak dopłacę w innych sieciach to będę miał to samo co w Play,tylko drożej.
Tak myślałem właśnie,ze coś za coś,bo w Play są najlepsze ofety,ale np.internet jest już wolniejszy.

- - - Połączono posty - - -

Jeszcze zależy dla którego iPhona.

Dla iPhone 3GS to w sumie bez znaczenia bo on obsługuje HSDPA 7.2 Mbps więc pewnie nie zauważysz różnicy, ale dla nowszych modeli sieć już ma znaczenie.

Play ma bardzo wolny internet w okolicy 3-7 Mbps, więc będzie miał sens dopiero gdzieś za rok gdy uruchomi LTE.

Na dzień dzisiejszy lepszym wyborem będzie Orange lub T-Mobile bo mają działające HSDPA-DC 42 Mbps.

Plus z kolei dysponuje HSDPA 21 Mbps i LTE 150 Mbps, ale to drugie nie działa na iPhonach.


Dużo te prędkości zmieniają? bo w ogóle nie ogarniam tego tematu.
Teraz mam 3GS,ale zamierzam kupić 4 lub 4S,jak to się ma do tych iPhone?

#10 jdus

jdus
  • 475 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 lutego 2013 - 21:57

Jeszcze zależy dla którego iPhona.

Dla iPhone 3GS to w sumie bez znaczenia bo on obsługuje HSDPA 7.2 Mbps więc pewnie nie zauważysz różnicy, ale dla nowszych modeli sieć już ma znaczenie.

Play ma bardzo wolny internet w okolicy 3-7 Mbps, więc będzie miał sens dopiero gdzieś za rok gdy uruchomi LTE.

Na dzień dzisiejszy lepszym wyborem będzie Orange lub T-Mobile bo mają działające HSDPA-DC 42 Mbps.

Plus z kolei dysponuje HSDPA 21 Mbps i LTE 150 Mbps, ale to drugie nie działa na iPhonach.


Ale powiedz jakie to ma znaczenie w telefonie? Zauważysz różnicę przy przeglądaniu internetu? Bo szczerze wątpie.

#11 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 23:18

Dużo te prędkości zmieniają? bo w ogóle nie ogarniam tego tematu.

Tak jak na komputerze, między 5 a 70 Mbps jest duża różnica.

Teraz mam 3GS,ale zamierzam kupić 4 lub 4S,jak to się ma do tych iPhone?

4 obsługuje HSDPA 7,2 Mbps, więc raczej nie zauważysz spadku prędkości przez kiepską sieć bo i tak telefon jest wolny.
4S z kolej HSDPA+ 14,4 Mbps, więc aby móc korzystać z maksymalnej dla niego prędkości 14 Mbps musi działać w sieci która taką oferuje czyli Orange, T-Mobile lub Plus.
5 ma DC-HSPA 42 Mbps, które jest w Orange i T-Mobile.

Ale powiedz jakie to ma znaczenie w telefonie? Zauważysz różnicę przy przeglądaniu internetu? Bo szczerze wątpie.

Oczywiście, że widać, szczególnie przy oglądaniu filmów czy ściąganiu aplikacji.
Do tego dochodzą różnice w czasie pracy na baterii, bardzo wielu narzeka iż iPhone 5 w sieciach 3G działa połowę tego co normalnie w 4G LTE.

#12 kamayeye

kamayeye
  • 5 postów

Napisano 23 lutego 2013 - 08:02

Polecam póki co dać sobie spokój z Play, oferta bardzo dobra natomiast z zasięgiem na roznych 3 telefonach w domu na przedmieściach Krakowa zawsze sa problemy. Rozwiązaniem dla mnie bylo wymuszenie korzystania z sieci Orange.

#13 artipl

artipl
  • 138 postów

Napisano 01 marca 2013 - 22:54

Czyli krótko mówiąc: iPhone 3GS - obojętnie jaka sieć ew.Play iPhone 4 - obojętnie jaka sieć ew.Play iPhone 4S - Orange,T-Mobile Czy odczuje dużą różnicę jak wezmę iPhone 4 lub iPhone 4S w Play,a nie innej sieci? W sumie Play ma najlepszą ofertę jak narazie w Polsce,bo w innych sieciach trzeba dopłacać za taki sam abonament (Orange,T-Mobile),a wiadomo ze im taniej tym lepiej :D A jak z zasięgiem? T-Mobile i Orange mają lepszy zasięg niż Play? bo w Orange wcale nie był taki dobry,często gubi zasięg i 3G,czasami rozłączało podczas rozmowy.

#14 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 01 marca 2013 - 23:21

Tak jak na komputerze, między 5 a 70 Mbps jest duża różnica.


4 obsługuje HSDPA 7,2 Mbps, więc raczej nie zauważysz spadku prędkości przez kiepską sieć bo i tak telefon jest wolny.
4S z kolej HSDPA+ 14,4 Mbps, więc aby móc korzystać z maksymalnej dla niego prędkości 14 Mbps musi działać w sieci która taką oferuje czyli Orange, T-Mobile lub Plus.
5 ma DC-HSPA 42 Mbps, które jest w Orange i T-Mobile.


Oczywiście, że widać, szczególnie przy oglądaniu filmów czy ściąganiu aplikacji.
Do tego dochodzą różnice w czasie pracy na baterii, bardzo wielu narzeka iż iPhone 5 w sieciach 3G działa połowę tego co normalnie w 4G LTE.


Jeżeli ktoś ma zamiar korzystać z małych pakietów 0,5-1GB na miesiąc to taka duża prędkość nie robi dużego znaczenia przy przeglądaniu stron internetowych. Ważniejszy jest zasięg i jego jakość.

#15 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2013 - 09:02

Ja jestem w Play i mam iPhone'a 4S i nie narzekam. Na pewno nie ma problemów z zasięgiem, bo w każdej chwili mogę się przełączyć na Orange czy Plus. Szybkość internetu też jest zadowalająca. Akurat Play mogę polecić z czystym sumieniem.

- - - Połączono posty - - -

W Play mam ~6,5 Mb/s, natomiast po przełączeniu na Plus/Orange ~2 Mb/s.

#16 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 04 marca 2013 - 14:20

Jeżeli ktoś ma zamiar korzystać z małych pakietów 0,5-1GB na miesiąc to taka duża prędkość nie robi dużego znaczenia przy przeglądaniu stron internetowych. Ważniejszy jest zasięg i jego jakość.

No ale zasięg Play jest kiepski, bo często zrywa połączenia przy przełączaniu między nadajnikami i sieciami.

#17 miki4g

miki4g
  • 150 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marca 2013 - 14:33

Co do tematu to mam już zamówionego w e shopie play na firmę iphone 5 16gb za 299zł w abo 150zł, teraz się dowiedziełam, że w orange w abo indywidualne 111zł jest iPhone 5 16gb za 579zł. Problem w tym, źe od Orange na tę ofertę nie można przenieść numeru z innej sieci+jeszcze to, że iPhone 5 16gb jest wiecznie niedostępny, a jak coś rzucą to schodzi to w kilka minut. :/

#18 lazk

lazk
  • 12 postów
  • SkądWaw/Oslo

Napisano 05 marca 2013 - 18:37

. Jeśli chodzi o taryfy biznesowe ORANGE to faktycznie iPhony często są podawane na stronach w ofertach, a tak naprawde nigdy są niedostępne. Ja zawsze jak potrzebowałem jakiegoś iPhone'a z Orange to dzwoniłem do tzw. Opiekun Firmowy czy jakoś tak, (chodzi tutaj o firmę podlegającą pod ORANGE, którzy piszą umowy dla orange) - bardzo często mają gdzieś pokitrane telefony, które na ogół są niedostępne w salonach orange. Jedyny mankament to oni działają tylko dla firm czyli taryf biznesowych. Gdzieś mam zapisany nawet chyba numer do gościa z Warszawy, z którym kiedys podpisywałem umowy orange bo miał wtedy iPhony, a w salonach był BRAK. pozdrawiam

#19 MacLife

MacLife
  • 198 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 05 marca 2013 - 19:05

Ja bym wybrał T-Mobile (jestem nawet ^^). Zasięg jest dobry, a na wsi - jest internet (3G!) i zasięg Full ;)

#20 oskaren

oskaren
  • 32 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 marca 2013 - 19:31

Od kilku lat mam różne iPhone, zawsze w orange. Przez rok miałem drugiego iphona w play i nie widziałem żadnej różnicy na korzyść play'a. Teraz po raz kolejny przedłużyłem w orange umowę. Umówmy się że nie są najtańsi, choć w mojej taryfie różnica do oferty play była równa ok 5pln netto więc w granicy błędu. A to co jest dużym plusem w orange to ich support. Jak w każdej korporacji można mieć zastrzeżenie co do czasu oczekiwania na konsultanta i takie tam ale w porównaniu do PLAY są mega szybcy. Reklamacje na prawdę rozwiązują do 2tyg, zazwyczaj an Twoją korzyść. Obecnie na firmę mam tam chyba z 3-4 numery i nigdy nie wrócę do PLAY - właśnie z okazji na support.

#21 miki4g

miki4g
  • 150 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2013 - 20:22

iPHONE 5 16gb niedostępny w ORANGE tak naprawdę od ponad 5 miesięcy. :/

#22 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 05 marca 2013 - 20:52

Patrz też na to co ten "INTERNET" w danej sieci obejmuje...z tego co pamiętam, w regulaminie Play, Plusa czy T-mobile wymienione jest co nie podchodzi pod te darmowe 2 GB internetu, i np. streaming wideo nie jest objęty tą ofertą, więc jak sobie jakiś serial zapodasz, albo lachony pooglądasz na you tube, to pójdziesz z torbami. Podobnie chyba jest z czatami itp. Nie mam przed sobą regulaminu, ale sprawdź zanim się zdecydujesz, bo się możesz przy pierwszym rachunku niemiło zdziwić.

#23 CinekPrzecinek

CinekPrzecinek
  • 49 postów
  • SkądŚwiętochłowice

Napisano 10 marca 2013 - 14:52

Ja bym wybrał T-Mobile (jestem nawet ^^). Zasięg jest dobry, a na wsi - jest internet (3G!) i zasięg Full ;)


A mieszkasz tam gdzie już wymienili nadajniki ? Bo ja szczerze powiem jestem strasznie rozczarowany zasięgiem T-Mobile.. 3G nawet jak jest to głównie tylko na dworze i tak nie wszędzie (nawet w centrach miast czasem nie ma), za to w budynkach to spada diametralnie i często są problemy nawet z 2G - mieszkam na śląsku gdzie jak to Pani z salonu powiedziała T-Mobile ma dobre pokrycie HSDPA - śmiechu warte.

#24 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 10 marca 2013 - 22:48

Patrz też na to co ten "INTERNET" w danej sieci obejmuje...z tego co pamiętam, w regulaminie Play, Plusa czy T-mobile wymienione jest co nie podchodzi pod te darmowe 2 GB internetu, i np. streaming wideo nie jest objęty tą ofertą, więc jak sobie jakiś serial zapodasz, albo lachony pooglądasz na you tube, to pójdziesz z torbami. Podobnie chyba jest z czatami itp. Nie mam przed sobą regulaminu, ale sprawdź zanim się zdecydujesz, bo się możesz przy pierwszym rachunku niemiło zdziwić.


Czesto ogladam cos po 3G np tvn player youtube albo ipla i nigdy dodatkowych oplat nie mialem. Jestem w play poltora roku mam pakiet 1GB.

#25 miki4g

miki4g
  • 150 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2013 - 18:55

Ja myślicie czemu(poszperałem w internecie) orange 22 lutego podnisło ceny iPhone 5 16gb z 399zł na 579zł? I jak myślicie kiedy możemy się spodziewać obniżki? Oraz wyczytałem o tzw. szalonych cenach w Orange, kiedy może to znowu być?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych