Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adobe Reader PRO, podzial stron, duplikowanie stron


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 02:04

Witam.:) Najprosciej bedzie wytlumaczyc to co chce zrobic dajac pewien przyklad. Mamy karty kazda karta ma inny awers, ale rewers sie moze powtarzac. A wiec dla przykladu: A B C B D B E B F G H G I G J G K G dwa rodzaje rewersow, ale kazdy awers jest inny, ale rewersy sa takie same. Taki zabieg ma jeden sens, plik jpg z rewersem wazy 1MB, nie chce go kopiowac kilkukrotnie, sztucznie zwiekszajac wage pliku.

#2 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 31 grudnia 2012 - 01:58

Ale o co chodzi? Jakoś nie widzę w tym poście żadnego pytania.

#3 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 31 grudnia 2012 - 06:52

Jak zduplikowac jakas strone, ale nie zwiekszac rozmiaru pliku, stworzyc cos w stylu skrotu ? Tak jak np. awersy kart, rozne karty, ale kazdy awers taki sam.

#4 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 31 grudnia 2012 - 11:11

Jak zjeść ciastko i mieć ciastko jednocześnie? ;-) Zacznij może od tego, że Adobe Reader nie ma wersji Pro. ;-)

#5 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 31 grudnia 2012 - 17:44

Adobe Acrobat PRO/Adobe Acrobat X :) Moze byc ew. InDesign

#6 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 31 grudnia 2012 - 22:58

Prościej będzie wypuścić każdą stronę do druku w osobnym pliku + właściwy opis w nazwach plików. Do tego dołącz czytelną rozpiskę i makietę co z czym ma być. Z drukarni dostaniesz impozycję do akceptacji i po robocie. Szkoda czasu na główkowanie - lepiej w tym czasie zrobić kolejne zlecenie :) Jak już się upierasz na wersję li-tylko elektroniczną, to stwórz odpowiednie prewki i niech na wzór i podobieństwo zmontują to w drukarni. BTW: w czym tak naprawdę jest problem? Bo w dzisiejszej dobie szybkiego internetu 1MB to pryszcz.

#7 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 02 stycznia 2013 - 07:42

Akurat to nie bedzie szlo do drukarni, i glownie bedzie rozpowszechniane w wersji elektronicznej. Robie to "dla spoleczenstwa", tlumacze karty i faktycznie 1MB to nie jest duzo, ale kart jest duzo wiecej, dodatkowo czesc z nich sie powatarza. Wyobraz sobie zwykle karty, pdf zamiast 53MB (talia 52 + rewers) zajmowala by 104MB, a to juz duza roznica. Jeszcze nie wiem jak finalnie bedzie wygladal pdf z kartami, czy tak jak wyzej podalem, czy troche inaczej, ale napewno potrzebuje sposobu na duplikowanie obrazu, bez zajmowania miejsca.

Rozwazam jeszcze jedna opcje 9 kart na jednej A4, i tak wypuszczone, aby kazdy mogl sobie wydrukowac, i tak samo rewersy (mniej wiecej tak jak tutaj klik. Tylko tak jak mowilem, nie chce sztucznie zwiekszac wagi pliku.

przyklad pdf

#8 dombel

dombel
  • 10 postów

Napisano 02 stycznia 2013 - 09:07

W Acrobacie X w zakładce strony przeciągnąłem stronę z rewersem z przytrzymywanym altem kopiując ją tak aby była na przemian z innymi stronami. Plik wyszedł ok 16 MB. (pierwotnie to 11,2).

#9 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 02 stycznia 2013 - 14:53

W Acrobacie X w zakładce strony przeciągnąłem stronę z rewersem z przytrzymywanym altem kopiując ją tak aby była na przemian z innymi stronami. Plik wyszedł ok 16 MB. (pierwotnie to 11,2).

To dość ciekawe, bo ja robiąc to samo w Arcobat 9 Pro mam cały czas tę samą objętość pliku (10,2 MB). Oczywiście zapisałem plik pod nową nazwą (Save As) a nie zwykłym Save.

#10 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 02 stycznia 2013 - 20:14

Mi tez po skopiowaniu ALT'em wielkosc pliku sie nie zmienila. W InDesign (wklejone jako foto) 6 roznych kart daje 315KB, 6 takich samych 61,5. Rozwiazanie z altem chyba jest wystarczajace :D

#11 dombel

dombel
  • 10 postów

Napisano 03 stycznia 2013 - 08:28

To dość ciekawe, bo ja robiąc to samo w Arcobat 9 Pro mam cały czas tę samą objętość pliku (10,2 MB). Oczywiście zapisałem plik pod nową nazwą (Save As) a nie zwykłym Save.


sprawdziłem, faktycznie; przy zapisaniu Save plik zwiększa swoją objętość do tych 16MB, a przy Save As objętość bez zmian




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych