Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adobe CS6 - brak polskich znakow w menu, literowki itd...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 10 grudnia 2012 - 09:20

Kupilem CS6, No i jest tak:) W illustratorze brak polskich znakow w menu. W tym samym illustratorze brak polecenia UMIESC (puste miejsce w menu). W menu sa literowki - DRURKOWANIE. W Photoshopie tez literowki a do tego w menu warstwy/style warstw sa poukladane niealfabetycznie:) Normalnie Szok! System 10.6.8. IMac 12Gb Ramu. Dzwonilem do supportu Adobe ale tam wyglada jakby nie bardzo sie orientowali w tym co sie dzieje:) Facet po tygodniu stwierdzil ze CS6 jest dedykowany do systemu 10.8 i dlatego tak mam. Na co ja mu pokazalem na ich stronie ze jest dokladnie odwrotnie, jest dedykowany do 10.6.8 ale chodzi tez na 10.8. Ktos cos slyszal o czyms takim?

#2 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 grudnia 2012 - 10:10

W wersji dla Windows są podobne kwiatki => BLIP :???:

#3 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 10 grudnia 2012 - 10:21

Hmm a to dziwne bo jak pisze do Adobe.pl i np. Dzwonie do Cortlandu skad kupilem to wszyscy mowia ze to pierwszy taki problem. Czyli co ludziom to nie przeszkadza ze placa kupe kasy za cos co jest skopane?

#4 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 grudnia 2012 - 10:37

W programach Adobe jest sporo bugów, które z jakiś dziwnych powodów nie są poprawiane od lat np. Adobe Illustrator – ach ten obrys!

#5 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 10 grudnia 2012 - 10:51

No wiesz, co innego bugi jakies tam ale co innego brak polecenia (dosc waznego) w menu i brak polskich czcionek w menu:) Literowki? Juz nie wspomne ze co jakis nowy czlowiek sie dorwie do tlumaczenia to te same polecenia ktore sa niezmienne od lat po ang nagle dostaja nowego zycia:) I potem szukaj...

#6 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 10 grudnia 2012 - 12:32

A próbowałeś zrobić aktualizacje ??

#7 yorick77

yorick77
  • 291 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 grudnia 2012 - 13:08

a może font jest robnięty?

#8 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 10 grudnia 2012 - 14:07

Zrobilem aktualizacje. Teoretycznie moze byc cos z fontem ale to nie zmieni chyba tego ze wroci mi polecenie umiesc:) A z drurkowania zrobi sie drukowanie albo kolejnosc polecen w menu photoshopa nie zrobi sie nagle alfabetyczna:) No dobra a wie ktos jaki to font jest w menu? Skad go wziac?

#9 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 10 grudnia 2012 - 15:59

Nie wiem czy probowałeś ale ja bym spróbował ściągnąć z ftp.adobe.com samą instalkę do CS6 oraz "apdejty" i poinstalował je ręcznie.
Może coś jest nie tak z wersją którą dostałeś w pudełku.

#10 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 10 grudnia 2012 - 17:29

To wersja elektroniczna a nie pudelkowa. Sciagnalem updaty:) Na razie poczekam az ci z supportu wypowiedza sie 2 raz:)

#11 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 12 grudnia 2012 - 07:59

Sluchajcie a czy ktos ma moze taka konfiguracje jak ja? Tzn SL po ang i na to CS6 wersja elektroniczna po polsku. Bo nie dosc ze ten Illustrator wyglada jak pisalem to teraz Indesign zaczal mi jakies numery odstawiac

#12 DiMoonn

DiMoonn
  • 258 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 12 grudnia 2012 - 15:54

Z tego co wiem, można wybrać angielski UI, trzeba trochę pogrzebać (łatwo znaleźć opis w wyszukiwarce) . Ja miałem sporo kłopotów z CS4 (np. nazwy Pantone'ów w jednym programie po polsku, a w drugim - po angielsku) w polskiej lokalizacji, dziwne tłumaczenia, ogólny dyskomfort, coś jeszcze, i od tej pory nigdy więcej nie kupię wersji lokalnej, tym bardziej że różnica w cenie praktycznie jest żadna.

#13 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 13 grudnia 2012 - 09:16

Hmm no ja mam system po ang:) w CS nie da sie zmienic. Ja bym nawet i kupil nowszy system tyle ze tam sa rzeczy ktore nie wynikaja z systemu. No bo przeciez drurkowanie mi nie zniknie ani intelgnentny a w menu photoshopa nagle nie ulozy sie alfabetycznie:) Chodzi mi chociaz o namierzenie kogos kto ma taka sama konfiguracje i czy tez ma takie hocki klocki:)

#14 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 15 grudnia 2012 - 12:44

Naprawde nikt nie uzywa polskiej wersji CS6 na SL?:) To na czym wy pracujecie. Na razie znalazlem podobny post na innym forum ale dziewczyna ktora ma taka sama sytuacje cos nie odpowiada

#15 DiMoonn

DiMoonn
  • 258 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 15 grudnia 2012 - 13:07

Poczytaj tu

#16 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 15 grudnia 2012 - 13:47

No tak:) ok ale to jest od InDesigna a w IND mam akurat ok:) wali sie Illustrator a przede wszystkim nie ma polecenia umiesc:) No i sa zwykle literowki:) W Photoshopie tez literowki i menu w kolejnosci niealafabetycznej:) Wydaje mi sie ze to jakies badziewie w wersji elektronicznej CS.

#17 DiMoonn

DiMoonn
  • 258 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 15 grudnia 2012 - 17:47

Zasada zmiany UI jest taka sama

#18 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 15 grudnia 2012 - 22:38

Od zawsze (niemal 20 lat) powtarzam jak mantrę, wersja angielska aplikacji, żadnych polonizowanych. Z wersjami EN nie ma problemu z interfejsem od zawsze. Przy ściąganiu wersji elektronicznej można wybrać język interfejsu.

#19 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 20 grudnia 2012 - 09:58

Ja tez jestem za wersjami ang ale tym razem przy CS6 kosztuje kilkaset zlotych wiecej:)

#20 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 21 grudnia 2012 - 12:35

to przelicz ile jest wart Twój czas poświęcany na rozwiązywanie problemów wersji polskiej...

#21 DiMoonn

DiMoonn
  • 258 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 28 grudnia 2012 - 00:18

Ja dziś kupiłem Creative Cloud w sklepie Adobe, bo mam CS4, a dostałem od nich maila, że to ostatnia chwila na update. Więc miałem wybór iluś tam wersji językowych, wybrałem angielską. Żadnej różnicy w cenie, €29,99/mies. Czy przez Cortland czy innego dystrybutora jest inaczej?

#22 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 28 grudnia 2012 - 09:18

No inaczej jest jak kupujesz wersje instalowalna a nie ICloud. Wtedy jest roznica.
Programy :: Adobe :: Design Standard :: Adobe Creative Suite 6 Design Standard Mac PL upgrade z CS5 - Apple Cortland Authorised Reseller Premium Reseller iPad iPod iPhone MacBook iMac
Programy :: Adobe :: Design Standard :: Adobe Creative Suite 6 Design Standard Mac English upgrade z CS5 - Apple Cortland Authorised Reseller Premium Reseller iPad iPod iPhone MacBook iMac

#23 DiMoonn

DiMoonn
  • 258 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 28 grudnia 2012 - 09:43

Hmm, spora różnica! Uznałem że Creative Cloud będzie dla mnie lepszy, bo m.in. zajmuję się produkcją aplikacji dla tabletów, więc kupowanie co roku wersji pudełkowych jest zbyt drogie. A tu dostane wszystkie upgrade'y bez dodatkowych kosztów. No i nie muszę ponosić kosztów kredytu. A zawsze kupowałem CSy na kredyt.

#24 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 28 grudnia 2012 - 21:57

to przelicz ile jest wart Twój czas poświęcany na rozwiązywanie problemów wersji polskiej...

Panowie! Nie ma opcji to musi działać! Ciągle pokutuje wśród nas wykute przez dziesiątki lat przekonanie, że musimy sobie sami radzić.
To jest biznes. Płacimy mega kasę za oprogramowanie które nie działa albo coś jest nie tak.
Powiem że nie jest problemem literówka, błędy w tłumaczeniu - problem będzie kiedy odbierzerz z drukarni 250 tys. folderów skopanych przez zły soft.
Czekam na zakupione upgready, jak coś będzie nie tak to nie kombinuje tylko reklamuje albo organizuję pozew zbiorowy.
Cya

#25 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 grudnia 2012 - 22:16

Powiem że nie jest problemem literówka, błędy w tłumaczeniu - problem będzie kiedy odbierzerz z drukarni 250 tys. folderów skopanych przez zły soft.

No nie demonizujmy ... Może nie mam za dużego doświadczenia, bo robię w Illustratorze dopiero od 2 lat, ale w tym czasie jeśli wydruk końcowy odbiegał od projektu, to w 99% przypadków winę ponosił czynnik ludzki - albo ja coś skopałem w trakcie przygotowywania pliku, albo robotę spaprał drukarz. Poza tym od czego mamy proofy ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych