Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

VLC nie odtwarza napisow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zuzus

Zuzus
  • 67 postów

Napisano 04 kwietnia 2011 - 12:55

Czesc. Szukalam na forum, ale nie znalazlam odpowiedzi i rozwiazania dla mojego problemu. VLC nie odtwarza, nie wyswietla mi napisow. Przeczytalam, ze byly problemy z odtwarzaniem napisow w formacie txt we wczesniejszych wersjach, ale teraz w najnowszej 1.1.8 jest juz wszystko niby ok. Problem w tym, ze ja mam wlasnie wersje 1.1.8 i nie wyswietla mi napisow. Probowalam zmienic rozszerzenie pliku na .srt, tez nie odtwarza napisow. Probowalam tez zainstalowac wersje 1.1.5 ale nie wiedziec czemu tez nie wyswietlal mi napisow.. Oczywiscie napisy maja taka sama nazwe jak film, i sa wrzucone w tym samym folderze. Na PC mialam swietnego SubEdit Player'a, ktory byl genialny bo odtwarzal chyba wszystkie formaty, plus sam wrzucal napisy do filmow.. Od wczoraj mecze sie ze znalezieniem fajnego programu do filmow na mac'a.. ale na razie bez skutku. VLC wydaje sie byc najfajniejszy, i to wlasnie jego chcialabym uzywac.. Tylko dlaczego nie widzi mi tych napisow? Jest mi ktos w stanie pomoc? :) Dzieki

#2 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 kwietnia 2011 - 13:01

A PYM Player?

#3 Tawdy

Tawdy
  • 3 postów

Napisano 04 kwietnia 2011 - 13:45

Zmień rozszerzenie pliku .txt na .rst lub .rus i będzie działać ;)

#4 Zuzus

Zuzus
  • 67 postów

Napisano 04 kwietnia 2011 - 13:49

Niestety Tawdy nic to nie daje. Zmienilam na .rst i na .rus i zadne nie dziala..

#5 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 kwietnia 2011 - 14:04

Zobacz sobie MplayerX w mac app store.

#6 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 04 kwietnia 2011 - 14:07

a napisy powinny miec chyba .srt nie .rst ;) polecam Ci PYM Player. Ja z nim nie mam żadnych problemów od kiedy zainstalowałem, a nawet wyszukuje napisy w bazie napiprojekt jak nie masz ich na dysku.

#7 Zuzus

Zuzus
  • 67 postów

Napisano 04 kwietnia 2011 - 14:33

edwa a gdzie wlaczyc w PYM player jakis pasek postepu filmu? Tak aby mozna bylo zobaczyc ile np. minut filmu jeszcze zostalo, badz juz obejrzelismy.. Wlaczajac film w PYM mam go na calym ekranie bez zadnego "pasku postepu"... Dziwne.. poza tym dzieki, bo PYM odtwarza ladnie i film i napisy.. Tylko jak dla mnie jest niepotrzebnie tak rozbudowany, to juz nie jest prosty program do ogladania filmow, tylko cos na wzor bibiloteki naszych filmow. najbardziej spasowal mi VLC.. tylko dlaczego tych napisow mi nie czyta.. P.S bez wzgledu na rozszerzenie .txt .rus .srt - VLC nie odtwarza napisow..

#8 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 04 kwietnia 2011 - 15:37

klawisz "o" (literka) 2 razy i będzie wyświetlona długość filmu/łączny czas filmu

#9 Zuzus

Zuzus
  • 67 postów

Napisano 04 kwietnia 2011 - 19:20

O, juz cos. Dzieki Edwa. Jezeli ktos wymysli jeszcze cos w sprawie VLC i odtwarzania napisow.. Piszcie..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych