Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

itunes jak zrobic wlasny katalog z muzyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 nadja71

nadja71
  • 58 postów
  • SkądWroław

Napisano 23 stycznia 2009 - 22:03

Witam chodze i chodze po forum i nie moge znalesc nic na temat jak zrobic wlasny katalog katalogi z muyzka w itunsie chodzi mi dokladnie czy da sie zaimportowac muzyke do listy odtwarzania w taki sposob abym niemusiala wszystkiego przezucac pojedynczo podpisujac kazy katalog? Chce meic wszysktko poukladane w liscie odtwarzania neichce miec wszystkiego w jednej wielkiej liscie i a potemj szuakc godzinami jednego kawalka....

#2 silkow

silkow
  • 296 postów
  • SkądLeszno

Napisano 23 stycznia 2009 - 22:04

jesli masz winde to zaznacz pliki ktore chcesz kiec w 1 albumie kliknij lwasciwosci , dane - zawansowane , i ustaw 1 autora i 1 album wtedy bedzie dzialc

#3 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 23 stycznia 2009 - 22:28

ustaw 1 autora i 1 album wtedy bedzie dzialc


Po co wrzucać wszystko pod jednego autora? Wtedy dopiero będzie bałagan... Zaznacz utwory, które chcesz mieć jako jeden album, wciśnij prawy klawisz myszy, zaznacz Get Info i tam nadaj nazwę Twojemu albumowi (np. "Ulubione"), następnie wejdź w Options, zaznacz opcję Part of a compilation i ustaw na Yes.

#4 silverball

silverball
  • 218 postów
  • Skądhome is where the heart lies

Napisano 24 stycznia 2009 - 01:23

Witam chodze i chodze po forum i nie moge znalesc nic na temat jak zrobic wlasny katalog katalogi z muyzka w itunsie chodzi mi dokladnie czy da sie zaimportowac muzyke do listy odtwarzania w taki sposob abym niemusiala wszystkiego przezucac pojedynczo podpisujac kazy katalog? Chce meic wszysktko poukladane w liscie odtwarzania neichce miec wszystkiego w jednej wielkiej liscie i a potemj szuakc godzinami jednego kawalka....


Wlasny katalog z muzyka w itunsie nazywa sie playlist, japko-N i jest. wtedy wrzucasz do tej playlisty ulozona przez siebie kompilacje utworow, taka gotowa na dana okazje lista ci sie tworzy.

A szukanie jednego kawalka jest prostsze niz myslisz, jak np w okienku filtru wpisuję crying to z wielkiej biblioteki 6000 utworow wyswietla mi sie od razu crying game, ktorego szukam. A jesli wpisze culture to wyswietla sie w ulamku sekundy lista 30 utworow opisanych jako Culture Club w odpowiednim polu. Oczywiscie jak wpisze jazz to mam malo czytelna liste 1500 utworow opisanych jako jazz w polu gatunek.

#5 silkow

silkow
  • 296 postów
  • SkądLeszno

Napisano 24 stycznia 2009 - 09:59

1 autor do np 20 piosenek mozna potem ustawic nastepny album i nastepnego autora do nasetpnych 20 piosenek -.- na windzie tak robilem na macu inaczej

#6 nadja71

nadja71
  • 58 postów
  • SkądWroław

Napisano 25 stycznia 2009 - 15:50

wlasnie niechodzi mi oto. Chce meic wszystko poukladane wykonawcami po lewej stronie neichce meic wszystkeigo w jednym katalogu. Chce kazdy album osobno miec

#7 Harry Brown

Harry Brown
  • 373 postów
  • SkądKrakau

Napisano 26 stycznia 2009 - 16:32

To zrób tak jak radził Silverball 2 posty wyżej. potwórz playlisty, a każdą ponazywaj wedle schematu: "nazwa wykonawcy - tytuł płyty", playlisty układają się (po lewej stronie) alfabetycznie - i będziesz mieć, co chciałaś ;)

#8 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 26 stycznia 2009 - 18:33

A jak ktoś ma parę tysięcy albumów? Playlisty możesz rozwijać wtedy godzinami ... Odpada! Jak przesiadałem się z Windy też miałem takie pomysły. Powiem Ci przyjacielu ... odpuść. iTunes działa doskonale tak jak go zaprojektowano ;)

#9 czerey

czerey
  • 100 postów
  • SkądMilanówek/Warszawa

Napisano 26 stycznia 2009 - 18:56

Ja robie tak:

* najpierw ustawilem w preferencjach itunes->Ogolne->Ustawienia importu na koder AAC oraz ustawienia importu na: Wlasne 320kb/s aby jakosc muzyki byla zadowalajaca.
* wkladam plyte CD i naciskam imprtuj
* po wgraniu plyty: menu-> plik-> nowa lista inteligenta-> wybieram Album->a w 3-im oknie wpisuje nazwe plyty-> OK

... i gotowe masz juz muzyke w/g albumow ( tak chyba najwygodniej )
*nastepnie sciagasz ze strony apple->pobieranie, widget "amazon album art" , wlaczasz album juz z itunes-a, pstrykasz na widget amazon i masz juz okladke plyty w itunesie. Bardzo wygodny widget. Mozesz tez nabyc super program do okladek Cover Scout 3

moze sie przyda:)

---- Dodano 26-01-2009 o godzinie 20:59 ----
a polecam glosniczki Bose companion 3 lub tansza opcja harman kardon sound stick, takie słoiczki a graja rewelacyjnie, juz nie uzywam swojej wiezy

#10 nadja71

nadja71
  • 58 postów
  • SkądWroław

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:28

Dzieki wlasnie oto chodzi ze mam duzoooooooooo muzyki ale poswiece weekend na uporzadkowanie tego... na sposob lopatologiczny...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych