Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Telefony Mac'owców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2005 - 22:18

Już trzeci rok mi służy SE t68i i jakoś nie widzę powodu by go zmieniać. :) Dokupiłem do niego Siemensa cx65 ( ze względu na wygląd, który mi się bardzo podobał) ale z powodu krótko trzymającej baterii poszedł na półkę i pewnie stamtąd pójdzie na allegro :) pzdr

#27 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 31 maja 2005 - 05:44

aby bateria ladnie trzymala wystarczy ja dobrze uformowac (nie formatuje sie jej bo to by oznaczalo wymazywanie danych...):
-nie doladowywac
-ladowac tylko i wylacznie wtedy gdy telefon o to "poprosi"
-ladowac nie dluzej niz trzeba (np zstawianie na noc pod ladowarka wykancza baterie)-no chyba ze wylaczony!
-wylaczyc zasieg GPRS (ustawienie gdy wymagany)

dzieki temu telefon z czasem moze wytrzymac i 2x dluzej (roznica widoczna juz po 3 takich cyklach)

#28 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 maja 2005 - 07:14

Re: Telefony Mac'owców

witam

jestem administratorem i redaktorem na pewnej stronie o telefonach i bardzo ciekawi mnie Wasze podejscie do telefonow roznych marek/systemow...

juz duzo Waszych postow przeczytalem i wiem jakie macie podejscie do Windowsa (ja tez - dlatego niedlugo zmieniam na Mac'a ;) ) ale jakie do telefonow? (bo uwiezcie mi - to bardzo podobna dziedzina! dlaczego? wiecej zdradze pozniej ;) )

serdecznie pozdrawiam


SE p800 i zaden inny - telefon dzisiaj za totalnie smieszne pieniadze (allegro ok600pln) oparty na Symbianie posiadajacy duzy wyswietlacz czuly na dotyk , rozpoznaje pismo pisane stylusem................i mozna tak z godzine wymieniac. mam ten telefon od prawie poczatku kiedy wyszedl na rynek i nie zamienie go na inny chyba ze ktos poda mi na dzien dzisiajszy lepszy (nie chodzi mi o lepszy technicznie ale lepszy stosunek ceny do mozliwosci, bo to ze jest p900 i p910 to wiem)

pozdro Symbianowcom:-)

#29 -J-

-J-
  • 96 postów
  • Skądwwa

Napisano 31 maja 2005 - 07:32

musialem sie troche wysilic i sprawdzic w sieci,ze mam nokie 6310. wszystkie wannabe smartphony to dla mnie jeszcze gadzeciarstwo. :shock:

#30 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2005 - 11:19

aby bateria ladnie trzymala wystarczy ja dobrze uformowac (nie formatuje sie jej bo to by oznaczalo wymazywanie danych...):
-nie doladowywac
-ladowac tylko i wylacznie wtedy gdy telefon o to "poprosi"
-ladowac nie dluzej niz trzeba (np zstawianie na noc pod ladowarka wykancza baterie)-no chyba ze wylaczony!


Dawid, starannie obchodzę się z baterią. Tej z Siemensa jednak baaaardzo daleko do tej z SE. Bateria w SE wytrzymuje bez rozmów tydzień, z rozmowami trzy, cztery dni. Jest litowo-polimerowa, można ją doładowywać w każdej chwili. W SE jest sprawniejszy i lepszy mechanizm informowania o stanie baterii. Itd. Siemens ma baterię litowo-jonową co wyklucza jej doładowywanie, o mniejszej pojemności - bez rozmów trzy dni, z rozmowami dwa. Siemens gwałtownie przeskakuje ze stanu naładowania do trybu rozładowania i nie ma zmiłuj. Generalnie przy moim charakterze życia Siemens jest niefunkcjonalny. Choć jest b. ładny.

#31 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 31 maja 2005 - 12:13

-J-, a ja myslalem ze:
-bede ostatnia osoba na swiecie ktora kupi telefon
-ze windows jest najlepszy i ze nigdy go nie zmienie

a teraz: prowadze serwis (najwiekszy w Polsce) oraz PC zmieniam na Mac'a (z powodu windowsa [i linuxa])

#32 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 maja 2005 - 12:44

-J-, a ja myslalem ze:
-bede ostatnia osoba na swiecie ktora kupi telefon
-ze windows jest najlepszy i ze nigdy go nie zmienie

a teraz: prowadze serwis (najwiekszy w Polsce) oraz PC zmieniam na Mac'a (z powodu windowsa [i linuxa])


ze sie tak spytam najwiekszy serwis w Polsce dotyczacy czego??

#33 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 31 maja 2005 - 15:09

smartphone'ow - telefonow opartych na systemie SymbianOS (windows for mobile sie nei zajmujemy)

#34 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 31 maja 2005 - 17:12

A czy adres tego serwisu jest tak bardzo tajemniczy, że nie możesz go tu podać Dawid?? ;-)

#35 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 31 maja 2005 - 17:14

jest w moim profilu ;)

SymbianOnLine

#36 bejzkik

bejzkik
  • 337 postów
  • Skądsc

Napisano 31 maja 2005 - 22:08

motorola v80 (nic ladniejszego nie bylo w prepaidach) nie polecam generalnie motoroli zerowe wsparcie dla makow nawet glupi program dla peceta trzeba sobie kupic sam telefon ujdzie w tloku, zostaje przy nim przesiadlem sie z eyka t39m - to byl wspanialy telefon

#37 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 31 maja 2005 - 22:30

Motka duzo eksperymentuje z systemami: -windows for smartphone (MPx200 i MPx220 -UIQ (A920,A925,A1000 - mimo ze z aGPS to bardzo nieudane) -linux (A780) najlepszym rozwiazaniem jest SE (jezeli chodzi o komunikacje)

#38 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2005 - 17:16

Ja używam SE K700i i tak z telefonu jak i ze współpracy z Maczkiem jestem bardzo zadowolony. Miałem z nim małe problemy ale po wymianie softu jest rewelacja. iSync oraz Internet przez GPRS (Bluetooth) - miodzio :) Następny jaki kupie? ... SE K750i (chyba że do października będzie coś lepszego ze stajni SE)

#39 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwca 2005 - 17:27

Jest litowo-polimerowa, można ją doładowywać w każdej chwili. W SE jest sprawniejszy i lepszy mechanizm informowania o stanie baterii. Itd. Siemens ma baterię litowo-jonową co wyklucza jej doładowywanie



od kiedy baterie-litowo jonowe musza byc fotmatowane?
wszytkie litowe baterie nie maja "efektu pamietania"??!! mozna je podlaczac do ladowania a bateria bedzie miala zawsze ta sama pojemnosc :roll: mam racje?????

#40 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2005 - 17:46

myapple, nie masz
Baterie litowo-jonowe a także litowo-polimerowe mają ten efekt jednak są dużo mniej narażone na niego.
Pojemność i wydajność tych baterii spada po prostu dużo wolniej - zazwyczaj stanie się to jak już telefon będzie miał nowego właściciela.

#41 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 01 czerwca 2005 - 18:36

tylko zrobcie pare razy tak jak napisalem to sami zobaczycie ze dluzej wytrzyma bateria ;)
jak znajde to dam link do artykulu w ktorym opisany jest kazdy typ baterii...

code, jesienia-zima SE najprawdopodobniej wprowadzi nastepce P910i - to on bedzie najlepszy (tak jak na dzien dzisiejszy jest wlasnie P910i) - spodziewane:
-min 2mpx
-wifi
-BT 2.0
-klawa qwerty (byc moze jak w P910i ktora o dziwo jest bardzo wygodna)
a reszta to mniejsze ploteczki ;)

#42 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2005 - 18:44

Dawid, miałem okazje się bawić P910i i dla mnie to kicha - jako palmtop to iPAQ rulez ;)
Telefon ma być telefonem, a nie jakaś kosmiczna hybryda ;)
Ale wiadomo każdy ma własne upodobania, niektórzy lubią nokie typu 3650

#43 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 01 czerwca 2005 - 18:52

SE K750 jest OK, jeszcze nie testowana z mackiem, ale juz wkrotce.... Biorąc pod uwagę, że to następca K700 to powinno być OK.

#44 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 01 czerwca 2005 - 19:21

code, mi poprostu nie wytarczaja zwykle telefony a palmtopy:
-Plam - malo softu, drogie i nie tak funkcjonalne (+GSM)
-windows - porazka na maxa bo:
-przy rozladowaniu calkowitym baterii traci wszystkie dane!!
-strasznie nie dopracowany
wpradzie nowy 2005 mial choc czesc zmienic ale mimo

#45 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 01 czerwca 2005 - 19:28

-przy rozladowaniu calkowitym baterii traci wszystkie dane!!


IPAQ'i mają drugą baterie jeszcze i ona podtrzymuje dość długo, nie da się wtedy korzystać z IPAQ'a, ale dane zostają. Inna sprawa jak ona też się rozładuje, ale IPAQ musiłby leżeć ponad tyzień aby to nastąpiło - miałem IPAQ'a 3715 i działał bardzo fajnie.
IPAQ 6340 jest super, ale troszkę słaby procek....(z drugiej strony bateria długo trzyma)

Zastanawiam się nam Palm'em, ale muszę najpierw poczytać czy z tą małą ilością softu to prawda.

#46 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2005 - 19:34

code, mi poprostu nie wytarczaja zwykle telefony a palmtopy:

K700i już nie jest zwykłym telefonem, ma aparat(słaby bo słaby) a także MP3 i wiele innych ficzersów (o których zapewne wiesz)
Brak mu jednej rzeczy - pamięci - i tu właśnie K750i wkracza - daje nam lepszy aparat i karty pamięci :)

-Plam - malo softu, drogie i nie tak funkcjonalne (+GSM)

Są takie z GSM (nie przytoczę tu modelu ale są)

-windows - porazka na maxa bo:
-przy rozladowaniu calkowitym baterii traci wszystkie dane!!
-strasznie nie dopracowany
wpradzie nowy 2005 mial choc czesc zmienic ale mimo

LINUX :)

#47 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 01 czerwca 2005 - 21:03

K700i już nie jest zwykłym telefonem, ma aparat(słaby bo słaby) a także MP3 i wiele innych ficzersów (o których zapewne wiesz)

ale nadal to nie smrtphone;) dobry zwykly telefon :)


Dawid napisał/a:

-Plam - malo softu, drogie i nie tak funkcjonalne (+GSM)

Są takie z GSM (nie przytoczę tu modelu ale są)

no napisalem ze +GSM nie sa tak funkcjonale (jak np zwykle telefony) ;)


-windows - porazka na maxa bo:
-przy rozladowaniu calkowitym baterii traci wszystkie dane!!
-strasznie nie dopracowany
wpradzie nowy 2005 mial choc czesc zmienic ale mimo

LINUX :)


PocketPC - windows dla palmtopow ;)


mi na Siemensie SX66 2 dni rozladowany lezal i stracilem wszystko co na nim bylo :/
(nie mialem przy sobie ladowarki ani drugiej baterii :(

#48 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 czerwca 2005 - 07:32

smartphone'ow - telefonow opartych na systemie SymbianOS (windows for mobile sie nei zajmujemy)


bede upierdliwy :D

dlaczego twierdzisz ze najwiekszy w polsce

jako ze smathphony mam od poczatku mojej stycznosci z tego typu "maszynkami" czyli N9000 N9100 N9210 N9210i, N7650 N3650 SE P800 i nigdy sie nie dokopalem do Twojej strony - korzystalem z innej - my-symbian ktora tez byla po polsku (teraz only in english) choc fora sa po polsku.to nie potrafie sie doszukac "tej wiekszosci" u Ciebie

wybacz ze tak pisze ale jesli ktos mowi ze jest najwiekszy to ma ku temu jakies podstawy - ja prosze tylko o wyluszczenie tych podstaw

#49 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 02 czerwca 2005 - 09:14

znajdz inny calkowicie po polsku (mamy ponad 10,000 odwiedzin na dzien, testy wszystkich najnowszy telefonow - sam tez testuje) my-symbian znam ale to strona bardziej nastawiona pod sklepi reklame produktow...

#50 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 czerwca 2005 - 09:33

znajdz inny calkowicie po polsku (mamy ponad 10,000 odwiedzin na dzien, testy wszystkich najnowszy telefonow - sam tez testuje)
my-symbian znam ale to strona bardziej nastawiona pod sklepi reklame produktow...


obojetnie jak nastawiona - traktuje o tym samym temacie i rowniez ma testy wszystekich symbianowych telefonow.
z forum wynika ze masz zarejestrowanych ok 5300 uzytkownikow z forum "tamtego" 54000, nie mowiac o dostenych aplikacja na ww platforme.
ale oka dosyc czepiania moze obgadamy to kiedys przy piwie w koncu jestes rowniez z kraju podziemnej pomaranczy :) a zainteresowania makowe i telefoniczne mamy takie same :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych