Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak wibracji w Gboard na iPhone


Najlepsza odpowiedź kantona , 10 listopada 2022 - 10:07

Ja wykonałem dziś 3 kroki:
1. Zrobiłem update iOS, który się wczoraj pojawił.
2. Włączyłem pełny dostęp w ustawieniach gboard.
3. W ustawieniach systemu włączyłem "Sygnały haptyczne" w Ustawienia -> Dźwięki i haptyka.
 
Zaznaczę, że próbowałem wcześniej wykonywać kroki 2 i 3, ale to nic nie dawało. Tak więc dla mnie problem rozwiązała dopiero wczorajsza aktualizacja iOS.
Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 kantona

kantona
  • 100 postów

Napisano 03 listopada 2022 - 15:26

Witajcie.

 

Po latach przesiadłem się z Androida na iPhone i jak większości osób (w takiej sytuacji jak moja) nie podoba się działanie klawiatury Apple. Jako alternatywę zainstalowałem Gboard, bo z tego co udało mi się wyczytać - nie ma już szans na instalację SwiftKey-a.

 

Wszystko śmiga, poza wibracją przy klikaniu w literki. Odpowiedni przełącznik w aplikacji Gboard oczywiście mam zaznaczony. Co ciekawe, wibracja/haptyka działa normalnie w klawiaturze Apple. Ewidentnie nie jest to więc problem jakiegoś ustawienia systemowego, tylko samego Gboarda. Próbowałem instalować klawiaturę ponownie, włączać i wyłączać "przycisk" odpowiadający za wibracje w ustawieniach Gboarda. Oczywiście próbowałem także restartować samo urządzenie i nic.

 

Co ciekawe, w Internecie wszyscy cieszą się, że wibracje wróciły w jakiejś aktualizacji wypuszczonej kilka miesięcy temu. Teraz nie wiem, czy ponownie je "zabrali", ale nikt nie narzeka w sieci, czy mój przypadek jest jakiś indywidualny (i tylko mi nie śmiga).

 

Jeżeli ktoś korzysta z Gboarda, to proszę o sprawdzenie, czy u was także nie ma wibracji (mimo ich włączenia).



#2 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 listopada 2022 - 15:38

Działa wibracja po włączeniu. Domyślnie mam wyłączoną ale jak włączyłem to działa.

iPhone 15 Pro


#3 kantona

kantona
  • 100 postów

Napisano 03 listopada 2022 - 16:16

To w takim razie nie mam pojęcia, gdzie może leżeć problem. Może (jako osoba, która używa iOS dłużej) masz jakieś sugestie?
Właśnie kolejny raz sprawdziłem ustawienia iOS, odinstalowałem Gboard, zainstalowałem ponownie, włączyłem w opcjach haptykę i nic. Restart także nie pomógł. Po przełączeniu na domyślną klawiaturę Apple wibracje nadal działają.

 

Jeżeli to ma jakieś znaczenie, to korzystam z iPhone 12 z iOS16.1.

 

Na jednej z zagranicznych stron znalazłem zapis, cytuję:

"Not all keyboards support haptic feedback. iOS 16 brings the haptic feedback feature only to the Apple Keyboard. Therefore, if you use multiple keyboards on your iPhone, make sure to switch to the Apple Keyboard first."

 

Więc całkiem możliwe, że mam odpowiedź. Szkoda, że po zakupie iPhona, kiedy miałem jeszcze iOS15 nie sprawdziłem działania Gboard.


Użytkownik kantona edytował ten post 03 listopada 2022 - 16:35


#4 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 03 listopada 2022 - 17:20

U mnie nie dziala. Nie widzę takiej opcji w ustawianiach. Gdzie ją włączyłeś?



#5 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 listopada 2022 - 19:40

Włącz reakcję na dotyk w - ustawienia klawiatury w Gboard.

iPhone 15 Pro


#6 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 03 listopada 2022 - 20:23

Racja. Opcja jest, ale jej włączenie niczego u mnie nie zmienia. Wciąż nie mam wibracji.

#7 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 listopada 2022 - 21:22

Może to kwestia modelu telefonu ? Ja mam 13 Pro i działa.
Znając Apple to potrafi starsze modele kastrować bez najmniejszego sensu czy ładu bądź składu.

iPhone 15 Pro


#8 kantona

kantona
  • 100 postów

Napisano 04 listopada 2022 - 08:48

Racja. Opcja jest, ale jej włączenie niczego u mnie nie zmienia. Wciąż nie mam wibracji.

 

No i właśnie mam tak samo na iPhone 12. Tak więc z jednej strony nadal jestem zły, że nie działa, ale teraz przynajmniej wiem, że nie jestem jedyny i to nie jest wada urządzenia, tylko nazwijmy to sobie ogólnie "softu". Może kiedyś to naprawią.



#9 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 04 listopada 2022 - 22:48

Może to kwestia modelu telefonu ? Ja mam 13 Pro i działa.
Znając Apple to potrafi starsze modele kastrować bez najmniejszego sensu czy ładu bądź składu.

 

Mam 14 Pro i nie działa.



#10 kantona

kantona
  • 100 postów

Napisano 07 listopada 2022 - 13:03

To może działa, w co drugiej generacji :D
12 nie śmiga

13 śmiga

14 nie śmiga

 

A tak poważnie - pozostaje się poddać, skoro do dziś nie udało mi się znaleźć jakiegoś sposobu. Może Apple/Google zaskoczy jakąś aktualizacją i nagle wibracja się pojawi.



#11 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 07 listopada 2022 - 13:42

Myślę że to kwestia jakiejś opcji w ustawieniach niekoniecznie aplikacji a samego telefonu. Może mam coś włączone bądź wyłączone inaczej niż u Was i dlatego działa.

iPhone 15 Pro


#12 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 08 listopada 2022 - 09:23

U mnie na 13 Pro Max tez nie działa na Gboard


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#13 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 08 listopada 2022 - 15:37

U mnie na 14 Pro działają wibracje w gboard



#14 kantona

kantona
  • 100 postów

Napisano 08 listopada 2022 - 17:55

Niestety nie mam dostępu do dwóch różnych modeli, aby prześledzić opcje systemowe. Może faktycznie istnieje jakaś opcja, którą niektórzy mają włączoną i magicznie sprawia, że wibracje zaczynają działać.



#15 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 09 listopada 2022 - 07:03

Chyba znalazłem rozwiązanie :)

Aby wibracje działały należy włączyć pełny dostęp w ustawieniach klawiatury Gboard.



#16 kantona

kantona
  • 100 postów

Napisano 09 listopada 2022 - 08:00

Niestety u mnie nie pomogło. Próbowałem przyznać pełny dostęp, wyłączyć i włączyć opcję wibracji w ustawieniach klawiatury, próbowałem restartu iPhona i nadal brak wibracji.



#17 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 09 listopada 2022 - 20:22

Chyba znalazłem rozwiązanie :)

Aby wibracje działały należy włączyć pełny dostęp w ustawieniach klawiatury Gboard.

U mnie zadziałało po włączeniu pełnego dostępu  :)


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#18 kantona

kantona
  • 100 postów

Napisano 10 listopada 2022 - 10:07   Najlepsza odpowiedź

Ja wykonałem dziś 3 kroki:
1. Zrobiłem update iOS, który się wczoraj pojawił.
2. Włączyłem pełny dostęp w ustawieniach gboard.
3. W ustawieniach systemu włączyłem "Sygnały haptyczne" w Ustawienia -> Dźwięki i haptyka.
 
Zaznaczę, że próbowałem wcześniej wykonywać kroki 2 i 3, ale to nic nie dawało. Tak więc dla mnie problem rozwiązała dopiero wczorajsza aktualizacja iOS.


#19 ami_go

ami_go
  • 40 postów
  • SkądCaerdydd

Napisano 22 grudnia 2022 - 11:52

Jakby kto nie zauważył, to SwiftKey niedawno wrócił do AppStore.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych