Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air 2017, wyłącza się w losowych momentach


Najlepsza odpowiedź Mikołaj Maciejko , 01 września 2022 - 12:54

Opłaca się wymienić baterię na jakiś zamiennik, czy preferowane jest, żeby kupywać raczej oryginały? Bo szczerze mówiąc w moim obecnym telefonie tez od Apple, mam baterię od green cella i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony, więc nie wiem czy to też oddziałuje na sprzęt typu macbooki

Zdecydowanie nie należy kupować "oryginału", bo to są wszystko podróby. Do prawdziwych oryginałów mają dostęp wyłącznie autoryzowane serwisy. I zalecam wymianę właśnie tam, choć szczerze mówiąc, wymiana raczej nie będzie tania, a inwestowanie w komputer, który ma tylko 4GB RAM w 2022 roku to trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 

Jeśli już to markowy zamiennik, ale zdecydowanie nie odważę się polecić niczego konkretnego.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zahaku

Zahaku
  • 18 postów

Napisano 01 września 2022 - 10:35

Cześć, przychodzę z takim problemem, który się nawarstwia już od jakiegoś czasu. A więc, pacjentem jest macbook air z 2017r. 128gb, 4gb ramu. Sprzęt posiadam od 2019 roku od wakacji czyli już 3 lata. Pojawia się problem taki, że Macbook przy losowych momentach, gdy nie jest podłączony do ładowarki, po prostu się wyłącza. Najgorsze w tym wszyskim jest to, że wyłącza się nawet w momentach kiedy procentowa ilość baterii na widgecie wynosi nawet 90%. Jeszcze jakiś czas temu, ok. miesiąca temu wyłączał się dopiero przy 30/40%, teraz jak we wcześniejszym zdaniu wyłącza się nawet przy 90%. Robiłem aktualizację do najnowszego systemu i to w niczym nie pomogło. Czy jest jakaś inna możliwość jak to naprawić? I co tak na prawdę jest powodem tego, że to się tak dzieje z tym? 

 

Z góry dzięki za odpowiedz



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 01 września 2022 - 10:43

Czy bateria była kiedykolwiek wymieniana? Jaką kondycję baterii pokazuje System Report?


  • Zahaku lubi to

#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 01 września 2022 - 11:25

Jeśli nie dzieje się to kiedy jest podłączony do zasilacza to przyczyną jest zużyta bateria.


  • Zahaku lubi to

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 Zahaku

Zahaku
  • 18 postów

Napisano 01 września 2022 - 12:36

Nie była wymieniana od nowości. Starałem się żeby laptop mimo to, był używany relatywnie mało i nie rozładowywać go do mniej niż 20%. 

 

A bateria pokazuje, że jest wymagany serwis. Szczerze mówiąc nigdy nie sugeruję się takimi komunikatami, bo nie zawsze mogą one być zgodne z prawdą, ale skoro dwie odpowiedzi dotyczą baterii to chyba nie ma innego wyjścia. 


Opłaca się wymienić baterię na jakiś zamiennik, czy preferowane jest, żeby kupywać raczej oryginały? Bo szczerze mówiąc w moim obecnym telefonie tez od Apple, mam baterię od green cella i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony, więc nie wiem czy to też oddziałuje na sprzęt typu macbooki



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 01 września 2022 - 12:54   Najlepsza odpowiedź

Opłaca się wymienić baterię na jakiś zamiennik, czy preferowane jest, żeby kupywać raczej oryginały? Bo szczerze mówiąc w moim obecnym telefonie tez od Apple, mam baterię od green cella i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony, więc nie wiem czy to też oddziałuje na sprzęt typu macbooki

Zdecydowanie nie należy kupować "oryginału", bo to są wszystko podróby. Do prawdziwych oryginałów mają dostęp wyłącznie autoryzowane serwisy. I zalecam wymianę właśnie tam, choć szczerze mówiąc, wymiana raczej nie będzie tania, a inwestowanie w komputer, który ma tylko 4GB RAM w 2022 roku to trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 

Jeśli już to markowy zamiennik, ale zdecydowanie nie odważę się polecić niczego konkretnego.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 01 września 2022 - 12:56


#6 Zahaku

Zahaku
  • 18 postów

Napisano 01 września 2022 - 13:22

Dzięki wielkie za wszystko, chyba już wszystko wiem






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych