Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak synchronizacji biurka icloud z biurkiem lokalnym. Nie mogę włączyć synchronizacji Biurko i Dokumenty


Najlepsza odpowiedź cronopioverde , 12 maja 2021 - 16:02

Najprościej w świecie: przenieś zawartości obydwu katalogów do ich lokalnych odpowiedników (czyli wszystko z 'iCloud -> Biurko' do 'Twój Katalog Domowy -> Biurko' i odpowiednio identycznie dla Dokumentów), następnie skasuj puste katalogi z iClouda i opróżnij Kosz. Wtedy spróbuj zsynchronizować z chmurą na nowo (pod warunkiem, oczywiście, że nadal chcesz tam trzymać ich zawartość). Gdyby nadal nie szło, wyloguj się na chwilę z iCloud i zaloguj na nowo.

 

Mała uwaga, jeżeli można… pisanie "PLEASE HELP" to nie najlepsza praktyka. Wszyscy czytający zapewne wiedzą, że nie publikujesz tu dla pieniędzy i sławy, a raczej prosisz o pomoc. Nie ma potrzeby wyrażanie tego aż tak dosłownie, zwłaszcza dużymi literami.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 AlterCaput

AlterCaput
  • 3 postów

Napisano 09 maja 2021 - 21:23

Przepraszam jeśli zaśmiecam forum, ale nie mogę tego sam ogarnać. Szukałem w internecie i na forum nie nie znalazłem rozwiązania, w sumie nawet nie wiem jak ująć ten problem.

 

Generalnie napisze całą historię. Mam Macbooka pro 13 (2015) miałem na nim Big Sur, jednak komputer zbyt mocno zamulał więc zainstalowałem High Sierra. Zalogowałem się normalnie do iCloud, ale mam taki problem, że na biurku (na pulpicie) nie pokazuje mi dokumentów z biurka iCloud.

W ustawieniach iCloud mam wyłączona synchronizacji "Folder Biurko i Dokumenty" (załącznik)

Załączony plik  Zrzut ekranu 2021-05-09 o 22.05.17.png   200,98 KB   0 Ilość pobrań

Kiedy chce włączyć tą synchronizację wyświetla mi komunikat żebym zwiększył pakiet dyskowy w usłudze iCloud. Chodź mam 3,75 GB wolnej pamięci.

Załączony plik  Zrzut ekranu 2021-05-09 o 22.05.51.png   181,7 KB   0 Ilość pobrań

Załączony plik  Zrzut ekranu 2021-05-09 o 22.09.42.png   24,37 KB   0 Ilość pobrań

Przy tym oknie żeby zwiększyć pakiet dyskowy, nie mogę wybrać 5 GB Gratis żeby przejść dalej. 

W Fiderze tutaj z boku mam iCloud Drive i mam ten folder biurko i te pliki. Tylko jak zrobić żeby one się pojawiły na biurku tym na pulpicie :D (przepraszam nie wiedziałem jak to nazwać) 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2021-05-09 o 22.16.57.png   270,55 KB   0 Ilość pobrań

 

PLEASE HELP  :o



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 12 maja 2021 - 16:02   Najlepsza odpowiedź

Najprościej w świecie: przenieś zawartości obydwu katalogów do ich lokalnych odpowiedników (czyli wszystko z 'iCloud -> Biurko' do 'Twój Katalog Domowy -> Biurko' i odpowiednio identycznie dla Dokumentów), następnie skasuj puste katalogi z iClouda i opróżnij Kosz. Wtedy spróbuj zsynchronizować z chmurą na nowo (pod warunkiem, oczywiście, że nadal chcesz tam trzymać ich zawartość). Gdyby nadal nie szło, wyloguj się na chwilę z iCloud i zaloguj na nowo.

 

Mała uwaga, jeżeli można… pisanie "PLEASE HELP" to nie najlepsza praktyka. Wszyscy czytający zapewne wiedzą, że nie publikujesz tu dla pieniędzy i sławy, a raczej prosisz o pomoc. Nie ma potrzeby wyrażanie tego aż tak dosłownie, zwłaszcza dużymi literami.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 AlterCaput

AlterCaput
  • 3 postów

Napisano 14 maja 2021 - 07:47

Ale ja jestem głupi. Zacząłem czytać tą instrukcję co napisałeś i wtedy się zorientowałem się ze mam wrzucone w folder dokumenty drugi folder który ważył 30 gb, dlatego wyrzucało mi komunikat, aby zwiększyć pakiet dyskowy.

 

Wszystko działa jak należy. 

Dziękuje za pomoc. 

Ps. przepraszam za ten please help, dawno nie korzystałem z forów internetowych. Bardzo ciekawy artykuł pod "zwłaszcza dużymi literami."

Dziękuję






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych