Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nieznany błąd podczas instalacji Virtual Box


Najlepsza odpowiedź ftpd , 19 listopada 2020 - 10:29

A w System Preferences -> Security & Privacy nie masz nic w General, że cośtam chce zainstalować cośtam? Powinno być na dole, pod sekcją 'Allow apps downloaded from'.

Natomiast _wydaje mi się_, że mogli to popsuć w Big Surze, gdzieś mi chyba mignęło, że w jakimś innym sofcie też nie było tego komunikatu, a powinien.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 18 listopada 2020 - 18:32

Witam,

próbuję zainstalować Win 10 za pomocą Virtual Boxa, ale na samym końcu instalacji Virtual Boxa wyskakuje mi informacja:

https://i.imgur.com/mzK5kYG.png

 

Mam Catalinę 10.15.4, VB pobieram stąd:

https://www.virtualb.../wiki/Downloads

wybierając opcję OS X hosts.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 18 listopada 2020 - 18:32

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2020 - 19:08

No ale czemu w 'Windows na Macu', skoro nie instaluje Ci się VirtualBox na macOS?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 18 listopada 2020 - 19:21

No ale czemu w 'Windows na Macu', skoro nie instaluje Ci się VirtualBox na macOS?

Bo docelowo chodzi o Windowsa na Macu.

 

edit: ok, dzięki za przeniesienie. Mam problem z tymi działami.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 18 listopada 2020 - 19:22

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2020 - 20:24

Wszyscy mają ;-)
Zacząłbym od sprawdzenia wersji 6.0, zamiast 6.1. Tu dają: https://www.virtualb..._Old_Builds_6_0


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 19 listopada 2020 - 06:41

To samo :/

Pamiętam, że za pierwszym razem kiedy to instalowałem, to wyskoczył błąd, w którym było napisane coś o rozszerzeniach w ustawieniach prywatności i firmie Oracle, ale szybko zniknęło i nie zdążyłem doczytać.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 19 listopada 2020 - 07:17

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2020 - 10:29   Najlepsza odpowiedź

A w System Preferences -> Security & Privacy nie masz nic w General, że cośtam chce zainstalować cośtam? Powinno być na dole, pod sekcją 'Allow apps downloaded from'.

Natomiast _wydaje mi się_, że mogli to popsuć w Big Surze, gdzieś mi chyba mignęło, że w jakimś innym sofcie też nie było tego komunikatu, a powinien.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Mnieteq

Mnieteq
  • 42 postów

Napisano 19 listopada 2020 - 15:05

Ja też walczyłem kilka dni z VirtualBox i niestety si pddałem. W moim przypadku nie mogłem nawet odpalić skopiowanej "gotowej" wirtualnej maszyny z Win10.

Wybór padł na VMware Fusion. Zero problemów.

Od niedawna jest dostępna darmowa wersja VMware Fusion Player.

Warto sprawdzić.



#8 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 19 listopada 2020 - 21:09

A w System Preferences -> Security & Privacy nie masz nic w General, że cośtam chce zainstalować cośtam? Powinno być na dole, pod sekcją 'Allow apps downloaded from'.

Natomiast _wydaje mi się_, że mogli to popsuć w Big Surze, gdzieś mi chyba mignęło, że w jakimś innym sofcie też nie było tego komunikatu, a powinien.

Mistrzu mój kochany, znalazłem. Nie wiem w jaki sposób ostatnio to przeoczyłem jak szukałem, bo byłem w tej zakładce, ale teraz mam, zezwoliłem i się zainstalowało. Dzięki!


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych