Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana miejsca zapisu kopii iPhone’a.


Najlepsza odpowiedź jacob31 , 26 kwietnia 2020 - 20:52

Drodzy!

 

Dziękuję za poświęcony czas. Były to nowe operacje, które wykonywałem pierwszy raz i zbierałem doświadczenie. Wiele się przy tym wątku nauczyłem  ;)

 

 

Analizując 2 ostatnie wpisy napisałem polecenie: ln -s ~/Library/Application\ Support/MobileSync/Backup /Volumes/MAIN/BACKUP/iPhone

Spowodowało to utworzenie symlinku na dysku zewnetrznym do katalogu Backup na Macu, a backupy dalej zapisywały się na Macu.

Być może coś źle zrozumiałem.

 

Genialny tutorial  https://www.youtube....OnKu8cJA&t=303s

Postępując zgodnie z nim - polecenie: ln -s /Volumes/MAIN/BACKUP/iPhone/Backup /Users/macbook/Library/Application\ Support/MobileSync/Backup

Spowodowało, że powstał symlink w katalogu Backup na Macu, co przenosi Backupy na dysk zewnętrzny. 

 

Także wszystko zadziałało. :)

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 19 kwietnia 2020 - 16:03

W artykule myapple poświęconemu zmianie miejsca zapisu kopii iPhone na dysk zewnętrzny https://myapple.pl/p...dysk-zewnetrzny

 

przedstawiona jest komenda: 

ln -s /Volumes/External/ios_backup ~/Library/Application\ Support/MobileSync/Backup/xyz

 
Na innej stronie:
ln -s /Volumes/ExternalHD/iPhoneBackup/Backup/ ~/Library/Application Instancji Support/MobileSync/Backup
 
Komendy różnią się trochę spacjami i ukośnikami (nie mówię o różnicach w nazwach folderów), ale żadna z nich nie pasuje, wyskakuje mi komunikat command not found.
 
Ma ktoś jakiś pomysł?

EDIT:

wpisawszy jeszcze raz polecenie 

ln -s /Volumes/MAIN/BACKUP/iPhone ~/Library/Application\ Support/MobileSync/Backup/6bdb61c38ebe708ba83e797753fd4362288fc245

 

wróciła odpowiedź:

 

ln: /Users/macbook/Library/Application Support/MobileSync/Backup/6bdb61c38ebe708ba83e797753fd4362288fc245/iPhone: Operation not permitted

 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwietnia 2020 - 17:38

Daj terminalowi full disk access w system preferences -> security & privacy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 20 kwietnia 2020 - 22:12

Po tym co ftpd napisał, polecenie zostało przyjęte.

 

Niemniej jednak teraz utworzył się backup zamiast na dysku zewnętrznym to na kompie 

ale nie tak jak ostatnio Library/Application\ Support/MobileSync/Backup

 

​tylko został dalej stworzony folder: Library/Application\ Support/MobileSync/Backup/iPhone/Backup 

 

czyli coś źle z tym poleceniem



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 kwietnia 2020 - 22:21

A przeczytałeś wcześniej man ln, czy pisałeś mechanicznie za poleceniem, które, jak tak patrzę na artykuł, rzeczywiście może być konfundujące? Polecam jednak przeczytać. Dobrze wpisane na pewno zadziała.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 20 kwietnia 2020 - 22:30

Nic nie czytałem bo nie czuję takiej potrzeby, zajmuję się czymś innym.

 

Jeżeli ktoś wie co jest nie tak i zechciałby poprawić to polecenie, które bym wkleił i wszystko by zadziałało to byłbym zobowiązany :D



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 kwietnia 2020 - 22:33

Przynajmniej jasno postawiona sprawa. Dziękuję.

 

To jakby ktoś zechciał, niech Koledze poprawia. 


  • jacob31 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 kwietnia 2020 - 09:14

'Nie będę nic czytał, dajcie mi na tacy'. Fajne.

Dam Ci podpowiedź, bo za takie podejście z pewnością nie odrobię lekcji za Ciebie: ln jako pierwszy argument przyjmuje źródło, a miejsce docelowe jako drugi.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 21 kwietnia 2020 - 10:17

Przynajmniej jestem szczery :P

Mógłbym napisać, że przeczytałem, ale dalej nie działa.

 

To już jest konkretna podpowiedź ftpd. Dziękuję, wieczorem spróbuję. 



#9 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 22 kwietnia 2020 - 20:33

Witam ponownie :D

 

Wpisawszy polecenie  ln -s /Library/Application\ Support/MobileSync/Backup ~/Volumes/MAIN/BACKUP/iPhone

 

wrócił zwrot No such file or directory

 

Nie wiem co jest nie tak. Wydaje mi się że wszystkie nazwy folderów poprawnie napisane.

 

Proszę o pomoc, w przeciwnym razie będę musiał zacząć czytać wielką księgę man ls, a tego wolałbym uniknąć. :mellow: 



#10 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 22 kwietnia 2020 - 20:47

~/Volumes/ tu jest błąd.



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwietnia 2020 - 21:12

Nie podpowiadaj, niech on naprawdę wykona JAKIKOLWIEK wysiłek samodzielnie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#12 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 22 kwietnia 2020 - 21:23

Nie podpowiadaj, niech on naprawdę wykona JAKIKOLWIEK wysiłek samodzielnie.

OK. Ale śledzić wątek mogę? ;)



#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 kwietnia 2020 - 09:05

Możesz :P


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#14 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 25 kwietnia 2020 - 17:28

EDIT:

 

https://www.imore.co...oneBlog (iMore)

 

Po przeczytaniu artykułu źródłowego i postępowaniu krok po krok utworzył się w Biblioteki->Application Support->MobileSync->Backup 

folder z taką czarną strzałeczką o nazwie ios_backup (czyli tej nazwie, w której powinny się zapisywać backupy na dysku zewnętrznym)

 

ale dalej zapisują się na komputerze (w tym folderze o którym pisałem wyżej i tak jak zwykle (w dwóch kopiach).


A polecenie w odwrotnej kolejności (zgodnie z Waszymi radami)

ln -s /Library/Application\ Support/MobileSync/Backup ~/Volumes/MAIN/BACKUP/ios_backup

 

daje odpowiedź

ln: /Users/macbook/Volumes/MAIN/BACKUP/ios_backup: No such file or directory

 

Czyli to co napisał Pedros.

 

​Tylko gdzie jest błąd? :/


Użytkownik jacob31 edytował ten post 25 kwietnia 2020 - 17:18


#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 kwietnia 2020 - 22:24

W ~.

A 'folder ze strzałeczką' to jest symlink. Teraz idź i poczytaj, co to symlink, do czego służy i jak działa.


  • Arshe lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#16 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 26 kwietnia 2020 - 08:58

W ~.
A 'folder ze strzałeczką' to jest symlink. Teraz idź i poczytaj, co to symlink, do czego służy i jak działa.


Okay, lekcje odrobione.

„Symlink są plikami skrótów, które odnoszą się do fizycznego pliku lub folderu znajdującego się gdzie indziej.
Dowiązania symboliczne wskazują tylko ich rzeczywistą lokalizację.”

Z tego wynika, jakby cel został osiągnięty.


„Po kliknięciu na link symboliczny zostaniesz przekierowany do rzeczywistej lokalizacji pliku.”

To nie działa (chyba). Po kliknięciu w ten folder, normalnie w niego wchodzę. Po moich operacjach kopia zapisuje się w tym folderze oraz tradycyjnie w mobile sync->backup.
Czyli z deszczu pod rynnę, miało być lepiej, a jest gorzej bo backupy zapisują się dalej na komputerze i to w dwóch kopiach.

W~. Jeśli to jakaś podpowiedź, to jej nie rozumiem.

#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwietnia 2020 - 09:18

Ideą symlinka 'miejsce1 -> miejsce2' jest to, że jak coś robisz w miejsce1, to _tak naprawdę_ to się wszystko wydarza w miejsce2, więc wrzucenie plików w miejsce1 tak naprawdę wrzuci je w miejsce2 (jak wejdziesz na pałę Finderem w miejsce1, to je tam zobaczysz, ale to wcale nie oznacza, że one tam są).

 

~ oznacza Twój katalog domowy, czyli /Users/Ty. Ścieżka zaczynająca się od / oznacza ścieżkę od katalogu głównego (BARDZO upraszczając, BARDZO zamieniając to na język windowsiarski i BARDZO spłycając - /Dupa to takie C:\Dupa, a ~/Dupa to C:\Users\Ty\Dupa). Obie Twoje ścieżki, w myśl tego, są nieprawidłowe.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#18 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 26 kwietnia 2020 - 10:29

Skoro ~ oznacza katalog domowy to polecenie ln -s /Library/Application\ Support/MobileSync/Backup ~/Volumes/MAIN/BACKUP/ios_backup

 

​jest źle napisane? Powinno być jednak odwrotnie, tak jak pisali w artykułach? 



#19 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwietnia 2020 - 15:41

Naprawdę? Odwrotnie?

 

Chcesz linkować /Library, czy ~/Library, czyli /Users/Ty/Library?

Chcesz linkować do /Volumes, czyli miejsca montowania dysków, czy do ~/Volumes, czyli jakiegoś katalogu w swoim katalogu domowym, który sobie stworzyłeś?

 

Nie mam już do tego ani serca ani cierpliwości. Masz problemy z elementarnym myśleniem.

Musisz zlinkować ~/Library/costam do /Volumes/costam. Bardziej łopatologicznie się nie da tego napisać.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#20 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 kwietnia 2020 - 19:01

[…] Nie mam już do tego ani serca, ani cierpliwości. […]

 
Podobnie miałem 13 postów wcześniej.
Ale ponieważ nastawienie OP się od tej pory zmieniło, moje również, bo poczciwa ze mnie animula w zasadzie. A poza wszystkim – treść jest niewspółmiernie wątła w stosunku do formy tego wątku (19 postów so far), toteż w szeroko pojętym interesie ogólnym byłoby go podsumować.
 
@jacob31
Cutting long story short, proszę:
 
aC4HAje.png
 
Prościej się nie da.

Oczywista oczywistość, że Twój user nie będzie zwany "alefbet" ani zewnętrzny nośnik "Hermes kulawy", ani "komputer" nie będzie "Betacatem", ani nie musisz nazywać żądanego katalogu "Kopia zapasowa iPhone'a", ani rzeczywista kopia nie będzie się nazywała "b110742f79ae…" i tak dalej, ani nie musisz też przywoływać listy (ls) co drugą komendę, bo zrobiłem to tylko celem zobrazowania.

Oprócz tego, wszystko na tacy. Na zdrowie.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#21 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 26 kwietnia 2020 - 20:52   Najlepsza odpowiedź

Drodzy!

 

Dziękuję za poświęcony czas. Były to nowe operacje, które wykonywałem pierwszy raz i zbierałem doświadczenie. Wiele się przy tym wątku nauczyłem  ;)

 

 

Analizując 2 ostatnie wpisy napisałem polecenie: ln -s ~/Library/Application\ Support/MobileSync/Backup /Volumes/MAIN/BACKUP/iPhone

Spowodowało to utworzenie symlinku na dysku zewnetrznym do katalogu Backup na Macu, a backupy dalej zapisywały się na Macu.

Być może coś źle zrozumiałem.

 

Genialny tutorial  https://www.youtube....OnKu8cJA&t=303s

Postępując zgodnie z nim - polecenie: ln -s /Volumes/MAIN/BACKUP/iPhone/Backup /Users/macbook/Library/Application\ Support/MobileSync/Backup

Spowodowało, że powstał symlink w katalogu Backup na Macu, co przenosi Backupy na dysk zewnętrzny. 

 

Także wszystko zadziałało. :)


Użytkownik jacob31 edytował ten post 26 kwietnia 2020 - 21:01

  • winmaciek lubi to

#22 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwietnia 2020 - 23:01

Ech...


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych