Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Importowanie zdjęć/wideo


Najlepsza odpowiedź ftpd , 17 kwietnia 2020 - 10:18

Zdjęcia znajdują się w najbardziej logicznej lokalizacji, czyli w ~/Pictures. Konkretnie to w ~/Pictures/Photos\ Library.photolibrary.

Ale najwygodniej je wyeskportować przez, uwaga uwaga, opcję 'Export' w menu.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 the_deha

the_deha
  • 36 postów
  • SkądJarosław

Napisano 16 kwietnia 2020 - 17:56

Witam. 

Mam pytanie typowego laika.. Chciałem zwolnić miejsce na telefonie, przenieść wszystkie zdjęcia oraz filmy z telefonu na komputer. Zaimportowałem przez "Zdjęcia" wszystko z telefonu, no ale nie do końca o to mi chodziło. Nie wiem po prostu gdzie te wszystkie pliki się znajdują. Chciałbym ''fizycznie'' mieć wszystkie zdjęcia i wideo np na biurku czy w dokumentach, załóżmy, że posegregowane w podfolderach latami. Póki co mam je tylko w aplikacji Zdjęcia, pewniej się czuje jak mogę wszystko wynieść na dysk zewnętrzny itd 

 

Mam nadzieje, że temat nie zostanie z miejsca zdjęty z powodu niewłaściwej kategorii, serio jestem laikiem i góry dziękuje za pomoc

 

 

 

Zapomniałem dodać, chodzi mi o import obrazów z iPhone XS Max na MacBook Pro 13


Użytkownik the_deha edytował ten post 16 kwietnia 2020 - 17:59

IG: dh_tattoo_art


#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 kwietnia 2020 - 18:59

Skoro twierdzisz… zatem jako laikowi z trzyletnim stażem zarejestrowanego użytkownika forum przypominam, że dział "Programy" istnieje, o czym od lat do znudzenia powtarza i oczo… –bitne ogłoszenie czerwonym boldem, i wszyscy przeszli i przyszli moderatorzy, i tam też przenoszę. Jeszcze ten raz.

Może chociaż teraz ktoś zauważy? <powątpiewa.gif>


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 kwietnia 2020 - 10:18   Najlepsza odpowiedź

Zdjęcia znajdują się w najbardziej logicznej lokalizacji, czyli w ~/Pictures. Konkretnie to w ~/Pictures/Photos\ Library.photolibrary.

Ale najwygodniej je wyeskportować przez, uwaga uwaga, opcję 'Export' w menu.


  • the_deha lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 the_deha

the_deha
  • 36 postów
  • SkądJarosław

Napisano 17 kwietnia 2020 - 10:35

Wielkie dzięki za odpowiedz, na cos takiego właśnie liczyłem. Mam nadzieje, ze uda mi się razem z plikami wideo.

<tu były rzeczy komentujące działania Moderacji, a od tego jest osobny wątek i/lub prywatne wiadomości / ftpd>


IG: dh_tattoo_art


#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 kwietnia 2020 - 10:43

Tak, eksportować możesz dowolne materiały. To po prostu skopiowanie pliku z wewnątrz Photos Library.photoslibrary (czyli, tak naprawdę, katalogu zawierającego metadane, wersje oraz oryginały - polecam PPM i 'Show Package Content') do określonej przez Ciebie lokalizacji.

Stracisz wtedy zapewne poukładanie po dacie wykonania, bo przecież Finder sortuje po danych z pliku, a wyeksportowany plik będzie 'nowy', stworzony z datą eksportu - na forum jest sposób, jak to 'przywrócić', jeśli potrzebujesz.


  • the_deha lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 kwietnia 2020 - 12:26

W sumie można też by skorzystać z aplikacji, która całe szczęście nie podzieliła losu kilku innych użytecznych, a w kolejnych systemach amputowanych czy okrajanych z funkcjonalności: z Pobierania obrazów. Tu małe "coś za coś" – nie trzeba wykonywać czynności w dwu fazach, ale można od razu zaimportować do żądanego miejsca, oraz zachowane są daty oryginalnego utworzenia plików; na minus – ręczne (albo z pomocą jakiego np. Automatora) organizowanie w foldery, podfoldery etc.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych