Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad Air 2 - wymiana baterii


Najlepsza odpowiedź SERWIS.ME , 11 marca 2020 - 08:04

Ale za te 590 dostaje się takiego refurba z baterią nówką i bez rysek? Super. Z drugiej strony, chodzą słuchy, że iPadOS 14 na Air 2 nie pójdzie. Szkoda, bo sam mam takiego. Z trzeciej strony wczoraj porównywałem z tanim iPadem 10.2 (teść kupił) i Air jest tylko lżejszy i szczuplejszy, ale teoretycznie lepszy wyświetlacz tak dla mnie nie wygląda (może kwestia 6 lat używania) a różnica w wydajności (test Speedometer 2.0) daje ponad dwukrotną różnicę a to tylko A10, A12 z nowego Air to 4 razy wyższy wynik. W realu, mimo szybkiego netu (100/50) Air 2 w przeglądarce trochę słabuje.

 

Za 590 dostajesz od Apple nowe urządzenie. Czy refabrykowane czy takie nowe jak w pudełku w sklepie to nie wiadomo. Ale podejrzewam, że refabrykowane, bo to już starszy model. 

Prywatnie sam kilka miesięcy temu wymieniłem iPad Air 2 na tego zwykłego taniego nowego iPada, wahałem się, bo jednak Air 2 cieńszy i ma lepszy ekran jednak w użyciu ten nowy jest dużo szybszy i wygodniej się na nim wszystko robi. Na ekran i grubość po chwili nie zwraca się już uwagi.

 

 

Za wymianę Air2 na Air2 590 pln ? A jakbym chciał wymienić Air2 na Air3 to ile bym musiał dopłacić ?

 

 

Wymiana jest zawsze na takie samo urządzenie, nie można wybrać nowszego czy w innym kolorze. Wyjątek to, tak jak napisał Winmaciek, sytuacja kiedy chwilowo nie ma dostępnego takiego samego urządzenia, wtedy jest ono zastąpione nowszym lub takim samym o większej pojemności pamięci ale to są niezwykle rzadkie przypadki. Zazwyczaj Apple ma urządzenia na wymianę przez cały okres wsparcia technicznego.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomRS

TomRS
  • 113 postów

Napisano 10 marca 2020 - 12:18

Witam,

 

mój Ipad Air 2, a właściwie jego akumulator, dogorywa powoli (wystarcza na ca 4 godziny działania) , nic dziwnego, bo sprzęt jest intensywnie użytkowany od momentu jego premiery, czyli od listopada 2014.

Ponieważ bezproblemowo zaspakaja moje potrzeby, zastanawiam się, czy warto może zainwestować w wymianę akumulatora. Czy ktoś może przeprowadzała taką operację ? Z drugiej strony, Air 2 nie będzie już zapewne dłużej wspierany. Gdzieś czytałem ,że jest opcja wymiany takiego zużytego czy zepsutego sprzętu na nowy porównywalny czy lepszy za jakąś niższą cenę, ale nie wiem czy to prawda ? Jak ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii ? Dodam jeszcze, że mój egzemplarz ma też od jakiegoś czasu niewielką wadę na ekranie, tzn podczas pisania w jednym miejscu z boku ekranu pojawiają się przebarwienia, które jednak znikają prawie w 100% kiedy przestaję pisać. Nie wiem na ile ta wada jest rozwojowa, bo już kilka miesięcy to obserwuję i jak na razie się nie pogarsza. Co myślicie ?


Użytkownik TomRS edytował ten post 10 marca 2020 - 12:21


#2 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 10 marca 2020 - 12:56

Wymiana baterii w ipad Air 2 kosztuje 300 zł. Pewnie niedługo ta cena jeszcze troche spadnie. Dla własnego komfortu musisz zdecydować, możesz sobie wymienić i będziesz miał kilka lat spokój. 


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2020 - 14:23

Z tego, co kojarzę, to oficjalnie bateria w iPadach jest niewymienna. Można wymienić całego iPada w serwisie. Nie wiem, jak jest z tym w PL - na stronie Apple nie ma konkretnej ceny, ale na Zachodzie kosztuje to €109.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 10 marca 2020 - 14:38

Dokładnie tak, Apple nie przewiduje wymiany samej baterii w iPadzie. W przypadku jej zużycia wymienia się całe urządzenie w niższej cenie. U nas można wymienić takiego iPada i kosztuje to 590 złotych.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 10 marca 2020 - 15:02

Ale za te 590 dostaje się takiego refurba z baterią nówką i bez rysek? Super. Z drugiej strony, chodzą słuchy, że iPadOS 14 na Air 2 nie pójdzie. Szkoda, bo sam mam takiego. Z trzeciej strony wczoraj porównywałem z tanim iPadem 10.2 (teść kupił) i Air jest tylko lżejszy i szczuplejszy, ale teoretycznie lepszy wyświetlacz tak dla mnie nie wygląda (może kwestia 6 lat używania) a różnica w wydajności (test Speedometer 2.0) daje ponad dwukrotną różnicę a to tylko A10, A12 z nowego Air to 4 razy wyższy wynik. W realu, mimo szybkiego netu (100/50) Air 2 w przeglądarce trochę słabuje.


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 10 marca 2020 - 15:03


#6 TomRS

TomRS
  • 113 postów

Napisano 10 marca 2020 - 15:05

Dokładnie tak, Apple nie przewiduje wymiany samej baterii w iPadzie. W przypadku jej zużycia wymienia się całe urządzenie w niższej cenie. U nas można wymienić takiego iPada i kosztuje to 590 złotych.

 

Za wymianę Air2 na Air2 590 pln ? A jakbym chciał wymienić Air2 na Air3 to ile bym musiał dopłacić ?


Użytkownik TomRS edytował ten post 10 marca 2020 - 15:06


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2020 - 16:11

Tak to raczej się nie da. Nowszy model mogą dać chyba, jeśli nie ma dostępnych starszych. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2020 - 08:04   Najlepsza odpowiedź

Ale za te 590 dostaje się takiego refurba z baterią nówką i bez rysek? Super. Z drugiej strony, chodzą słuchy, że iPadOS 14 na Air 2 nie pójdzie. Szkoda, bo sam mam takiego. Z trzeciej strony wczoraj porównywałem z tanim iPadem 10.2 (teść kupił) i Air jest tylko lżejszy i szczuplejszy, ale teoretycznie lepszy wyświetlacz tak dla mnie nie wygląda (może kwestia 6 lat używania) a różnica w wydajności (test Speedometer 2.0) daje ponad dwukrotną różnicę a to tylko A10, A12 z nowego Air to 4 razy wyższy wynik. W realu, mimo szybkiego netu (100/50) Air 2 w przeglądarce trochę słabuje.

 

Za 590 dostajesz od Apple nowe urządzenie. Czy refabrykowane czy takie nowe jak w pudełku w sklepie to nie wiadomo. Ale podejrzewam, że refabrykowane, bo to już starszy model. 

Prywatnie sam kilka miesięcy temu wymieniłem iPad Air 2 na tego zwykłego taniego nowego iPada, wahałem się, bo jednak Air 2 cieńszy i ma lepszy ekran jednak w użyciu ten nowy jest dużo szybszy i wygodniej się na nim wszystko robi. Na ekran i grubość po chwili nie zwraca się już uwagi.

 

 

Za wymianę Air2 na Air2 590 pln ? A jakbym chciał wymienić Air2 na Air3 to ile bym musiał dopłacić ?

 

 

Wymiana jest zawsze na takie samo urządzenie, nie można wybrać nowszego czy w innym kolorze. Wyjątek to, tak jak napisał Winmaciek, sytuacja kiedy chwilowo nie ma dostępnego takiego samego urządzenia, wtedy jest ono zastąpione nowszym lub takim samym o większej pojemności pamięci ale to są niezwykle rzadkie przypadki. Zazwyczaj Apple ma urządzenia na wymianę przez cały okres wsparcia technicznego.


  • TomRS lubi to

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#9 TomRS

TomRS
  • 113 postów

Napisano 11 marca 2020 - 13:36

Za 590 dostajesz od Apple nowe urządzenie. Czy refabrykowane czy takie nowe jak w pudełku w sklepie to nie wiadomo. Ale podejrzewam, że refabrykowane, bo to już starszy model. 

Prywatnie sam kilka miesięcy temu wymieniłem iPad Air 2 na tego zwykłego taniego nowego iPada, wahałem się, bo jednak Air 2 cieńszy i ma lepszy ekran jednak w użyciu ten nowy jest dużo szybszy i wygodniej się na nim wszystko robi. Na ekran i grubość po chwili nie zwraca się już uwagi.

 

 

 

 

Wymiana jest zawsze na takie samo urządzenie, nie można wybrać nowszego czy w innym kolorze. Wyjątek to, tak jak napisał Winmaciek, sytuacja kiedy chwilowo nie ma dostępnego takiego samego urządzenia, wtedy jest ono zastąpione nowszym lub takim samym o większej pojemności pamięci ale to są niezwykle rzadkie przypadki. Zazwyczaj Apple ma urządzenia na wymianę przez cały okres wsparcia technicznego.

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) W takim razie, zapewne kupię pewnie nowszą wersję Ipada. Oczywiście, żeby nie było za prosto, generuje to kolejne rozważania i pytania. "Normalny" Ipad ma dwie wersje pamięci 32 GB(za mało)  i 128 GB (niekoniecznie tyle potrzebuję), Ipad Air 3 64 GB (może być) i 256 GB (zdecydowanie mi niepotrzebne). W obu przypadkach wybieram wersję z LTE. Czyli zestawiając - Ipad 128 GB LTE i Air 3 64GB LTE - różnica w cenie zakupu to około 300 pln. Chyba warto dołozyć te 300 pln do zdecydowanie mocniejszego procesora (pewnie dłuższe wsparcie) i lepszego ekranu ? Co myślicie ?. Wymianę Air 2 na Air 2 chyba odrzucę, bo w cenniku Cortland i Ispot podają kwote do dopłaty ca 1,5 tys, co nie ma kompletnie sensu wg mnie.



#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 11 marca 2020 - 18:03

Skoro temat jest rozwiązany, to zamykam go. Sprzętu dla siebie szukamy w innym dziale. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych