Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę zainstalować El Capitana z App Store



  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamila Kaczmarska

Kamila Kaczmarska
  • 3 postów

Napisano 15 listopada 2018 - 11:59

Przeszukałam już chyba cały internet i nie mam pojęcia, co z tym zrobić, a już chce mi się płakać z bezsilności. Z góry mówię, że jestem laikiem w Makach i pewnie ja coś namieszałam, ale teraz próbuję naprawić.

Problem jest w tym, że kupiłam używanego MacBooka Pro (8GB ramu, początek 2011r., jeśli to ważne), były z nim problemy i trzeba było wymazać dysk (był zainstalowany bodajże system High Sierra). Ale po wymazaniu aktualny system miał problem z instalacją, jakiś błąd z woluminem, teraz nie pamiętam, więc odpaliłam za pomocą klawiszy Command+Alt+R i zainstalowałam starszy system (Liona 10.7.5), z myślą, że po prostu będę go aktualizować. I tu się pojawia problem. Weszłam na poradnik supportu Apple, gdzie piszą, jak ze starszego systemu przejść do El Capitana, by potem przechodzić dalej, jest link do App Store - wchodzę, klikam "pobierz" i lipa, bo App Store stwierdza, że system jest za stary. Najpierw wyskakuje błąd "spróbuj ponownie później", a potem "wymagane jest uaktualnienie oprogramowania i nowsza wersja macOS". Pojawia się błędne koło, bo App Store wymaga nowszego systemu, a nie pobiorę nowszego systemu bez App Store. W uaktualnieniach już nic nie mam, wszystkie programy zaktualizowane. Czy już nie mam szansy na nowszy system na tym laptopie?



#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 15 listopada 2018 - 13:16   Najlepsza odpowiedź

https://mega.nz/#!Ra...yIYQE4WaZ33ku_M



#3 Kamila Kaczmarska

Kamila Kaczmarska
  • 3 postów

Napisano 15 listopada 2018 - 19:24

https://mega.nz/#!Rax3kCob!DKkTP-vS76eAP8kAX2RUBzFOCqYyyIYQE4WaZ33ku_M

Jezusie, jak ja Ci pięknie dziękuję! Przeszukałam chyba cały internet w poszukiwaniu instalki, z chomikuj pobrać nie mogłam, bo nie ładował się dotpay, by doładować GB, z torrentów nie mogłam, bo program do pobierania torrentów pobierał się w formacie exe, już traciłam nadzieję. Dziękuję!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych