Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dwa monitory - jak wrócić do sytuacji, kiedy pasek menu jest tylko na głównym?


Najlepsza odpowiedź janhalb , 13 listopada 2018 - 13:58

OK, znalazłem rozwiązanie - w Preferencjach Systemowych w dziale Mission Control trzeba _wyłączyć_ opcję "Osobne Spaces dla monitorów".

 

Temat do kosza.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 13 listopada 2018 - 09:40

Jak pracuję na Macu Mini z dwoma monitorami, to pasek menu mam tylko na jednym z nich ("głównym", tym samym, na którym jest dock).

 

Z różnych przyczyn musiałem na kilka dni przesiąść się na MacBooka pro - system ten sam, czyli High Sierra 10.13.6. Podpiąłem do niego jeden monitor, czyli mam teraz dwa ekrany (własny MacBooka, który jest "głównym", i dodatkowy zewnętrzny).

 

Niestety na _obu_ ekranach widzę na górze pasek menu - a chciałbym, żeby był tylko na głównym (tym samym, co dock). Jak w preferencjach systemowych klikam na Monitory -> Rozmieszczenie, to mam dobrze ustawione ekrany i pasek menu pokazany jest tylko na "głównym" - ale w realu jest na obu.

 

Jak to zmienić? Szukałem w ustawieniach i nic nie mogę znaleźć… Będę wdzięczny za pomoc.


Użytkownik janhalb edytował ten post 13 listopada 2018 - 09:40

Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#2 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 13 listopada 2018 - 13:58   Najlepsza odpowiedź

OK, znalazłem rozwiązanie - w Preferencjach Systemowych w dziale Mission Control trzeba _wyłączyć_ opcję "Osobne Spaces dla monitorów".

 

Temat do kosza.


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych