Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gorsza jakość zdjęć po ściągnięciu ich z icloud.com


Najlepsza odpowiedź Lukaszmaly1 , 28 września 2018 - 16:03

Siema, mam rozwiązanie twojego problemu, ustawienia->aparat->formaty-> zaznacz opcje "najbardziej zgodne" i daj znać czy podziałało :) miałem to samo :)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Franco93

Franco93
  • 4 postów

Napisano 19 września 2018 - 21:51

Cześć,

 

Mam problem, włączyłem kilka dni temu bibliotekę zdjęć, po 3 dniach 7000 zdjęć zostało tam załadowanych.

Dzisiaj wszedłem na icloud.com i od razu zauważyłem, że zdjęcia są gorszej jakości. Jednak wiedząc o tym, że mogą się wolno ładować, że icloud.com zazwyczaj działa wolno, ściągnąłem z niej jedno zdjęcie na biurko. Okazało się, że zdjęcie faktycznie ma tylko 500kb, przy czym to samo zdjęcie wysłane prosto z telefonu przez maila i z niego ściągnięte ma 2,2 mb!

W załączeniu podpinam na to dowód

 

PS co ciekawe kiedyś przez moment też miałem włączoną bibliotekę, zgrało się tam kilka zdjęć jeszcze z 6S, te zdjęcia są ok. Nowe zdjęcia są już z X, ale nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Załączone pliki



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 20 września 2018 - 17:03

A nie udostępniałeś tego zdjęcia komuś i nie pobrałeś go z albumu udostępnionego?



#3 Franco93

Franco93
  • 4 postów

Napisano 26 września 2018 - 17:42

A nie udostępniałeś tego zdjęcia komuś i nie pobrałeś go z albumu udostępnionego?

Nie, nic z tych rzeczy.

Głównie chodzi mi o to, czy nie da się uniknąć tego, że zdjęcia przesyłane do iCloud są zmniejszane do 2028x1536 pikseli (z 3264x2448 które robi telefon)

Filmy są konwertowane do HD 720 (1280x720 px z 4k w moim przypadku iPhona X) ?



#4 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2018 - 21:19

Nic nie jest zmniejszane. To o czym piszesz dzieje się przy udostępnianiu zdjęć. Zdjęcia udostępnione innej osobie są zmniejszane do takiej właśnie rozdzielczości. 



#5 Franco93

Franco93
  • 4 postów

Napisano 27 września 2018 - 17:22

Nic nie jest zmniejszane. To o czym piszesz dzieje się przy udostępnianiu zdjęć. Zdjęcia udostępnione innej osobie są zmniejszane do takiej właśnie rozdzielczości. 

Rozumiem. Ale jak to możliwe, że właśnie po ściągnięciu z własnego iCloud zdjęcia i filmy są pomniejszane? Dowodem jest załącznik przy moim pierwszym poście. (Tak dla jasności, rozróżniam udostępnianie zdjęć, nawet samemu sobie, od używania biblioteki iCloud). Rzecz ma miejsce również u znajomego z tym, że jemu na tym nie zależy. Czy ktoś może wie co powinno się zrobić w takiej sytuacji? 



#6 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 28 września 2018 - 11:46

Zaimportowałem na iPadzie, zaciągnałem na macu i jest dalej rozdziałka 4928 × 3264,



#7 Lukaszmaly1

Lukaszmaly1
  • 243 postów
  • SkądKatowice

Napisano 28 września 2018 - 16:03   Najlepsza odpowiedź

Siema, mam rozwiązanie twojego problemu, ustawienia->aparat->formaty-> zaznacz opcje "najbardziej zgodne" i daj znać czy podziałało :) miałem to samo :)



#8 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 28 września 2018 - 16:30

Ja to rozwinę - domyślnie kliknięcie w przeglądarce na stronie zdięcia iCloud chmury ze strzałką pobiera małe zdjęcie (3Mpix), ale jak się kliknie małą strzałeczkę obok, to można wybrać ściągnięcie w formacie oryginalnym (12Mpix i Heic an nie JPEG). Natomiast ściągnięcie drag and drop z aplikacji zdjęcia pobiera JPEG 12Mpix, ale znacznie cięższy niż oryginał Heic - przynajmniej na moim kompie. Apple nic nie gubi, trzyma oryginały, ale samo z siebie przesyła taką wersję, którą uważa za najwygodniejszą.



#9 Franco93

Franco93
  • 4 postów

Napisano 02 października 2018 - 22:56

Siema, mam rozwiązanie twojego problemu, ustawienia->aparat->formaty-> zaznacz opcje "najbardziej zgodne" i daj znać czy podziałało :) miałem to samo :)

Działa!

 

Ja to rozwinę - domyślnie kliknięcie w przeglądarce na stronie zdięcia iCloud chmury ze strzałką pobiera małe zdjęcie (3Mpix), ale jak się kliknie małą strzałeczkę obok, to można wybrać ściągnięcie w formacie oryginalnym (12Mpix i Heic an nie JPEG). Natomiast ściągnięcie drag and drop z aplikacji zdjęcia pobiera JPEG 12Mpix, ale znacznie cięższy niż oryginał Heic - przynajmniej na moim kompie. Apple nic nie gubi, trzyma oryginały, ale samo z siebie przesyła taką wersję, którą uważa za najwygodniejszą.

To również!

 

Dokładnie o to chodziło, z tym że pominąłem konfigurację (tzn. klikałem na małą strzałkę, jednocześnie nie mając wyżej wymienionych ustawień, a jak je miałem chyba zapomniałem o małej strzałce)

 

Dzięki za pomoc.



#10 modelos

modelos
  • 46 postów

Napisano 16 stycznia 2019 - 17:25

Witam

 

Chciałbym nawiązać do tematu. Jak pobrać filmy z iclouda, które nagrywam w 4K w telefonie natomiast chmurze są w fullhd






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych