Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Błąd przy downgrade EL Capitan-Mavericks createinstallmedia nie działa


Najlepsza odpowiedź pedros , 27 stycznia 2018 - 11:21

Jesteś pewny, że ścieżka do .app instalatora jest poprawna? Jest na pewno w /Applications/ ?

Wejdź do /Applications/, zaznacz .app instalatora Mavericks, rozwiń menu kontekstowe i wyświetl zawartość pakietu. Sprawdź, czy w Contents/Resources istnieje plik createinstallmedia.

Samo przywrócenie obrazu dmg na pendrive nic Ci nie da - po prostu wiele osób (tak jak ja) pakuje instalatory .app w obrazy .dmg - a te nie są bootowalne. Możesz ew. spróbować odtworzyć na takiego pendrive obraz InstallESD.dmg - znajdziesz go w Contents/SharedSupport/ wewnątrz pliku .app instalatora Mavericks.

 

Tu:

https://mega.nz/#!pT...8gdj8Uwm_wwkdDM

znajdziesz mój obraz dmg z Mavericks. Ściągnij, zamontuj i skopiuj .app do /Applications/

 

Dalej wg. instrukcji.

 

Powodzenia!

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cortalius

Cortalius
  • 3 postów

Napisano 26 stycznia 2018 - 10:20

Witam , kiedy zakupiłem mojego Macbooka Pro mid 2010 i7 przyszedł do mnie z zainstalowanym systemem OS X Mavericks. Po jakimś czasie upgrade'owałem go do El Capitan i używam go tak do tej pory. Chciałem wrócić do Mavericks póki jeszcze na ten system wychodzą programy i da się z niego wygodnie korzystać. Ściągnąłem instalkę Mavericksa (w formie .app i .dmg) skorzystałem z instrukcji Apple dotyczącej transferu instalki na bootwalny pendrive USB i co? Po wykonaniu instrukcji zawartych w instrukcji ( https://support.apple.com/en-us/HT201372) terminal zwraca informację:

sudo: /Applications/Install OS X Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia: command not found

Próbowałem stworzyć ten pendrive różnymi apkami typu DiskMaker , Transmac ale bez skutku.

Ściągnąłem więc parę instalek w formacie .dmg i odtworzyłem je na pendrive przez narzędzie dyskowe. Jedna z nich okazała się być sprawna i proces zakończył się sukcesem. Przy bootowaniu z pendrive przy widocznym logo Apple i kręcącym sie kółku poniżej wszystko szło dobrze do momentu pokazania się symbolu zakazu(?) takiego przekreślonego kółka. Instalator stanął i nie mam już pomysłów.

 

Myślałem też że Apple blokuje taki downgrade więc włożyłem sprawny czysty dysk zamiast mojego głównego HDD ale bez skutku..

 

Czy ktoś miał problem z takim downgradem? Może moje instalki do niczego się nie nadają? Nie mam Mavericksa w AppStore , komputer już z nim do mnie przyszedł (używany).

 

Pozdrawiam



#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 26 stycznia 2018 - 12:19

Po wykonaniu instrukcji zawartych w instrukcji ( https://support.appl.../en-us/HT201372) terminal zwraca informację:

sudo: /Applications/Install OS X Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia: command not found

I słusznie. Wpisz może: 

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/{tu nazwa woluminu dysku sformatowanego w HFS+ i GUID} --applicationpath /Applications/Install\ OS \ X Mavericks.app

Oczywiście pod warunkiem, że instalator Mavericks siedzi w /Applications/ (przed volume i applicationpath są dwa myślniki "--"

Nie wiem skąd ściągałeś te obrazy…



#3 Cortalius

Cortalius
  • 3 postów

Napisano 27 stycznia 2018 - 10:13

Użyłem Twojej komendy , mój pendrive jest sformatowany poprawnie z nazwą Cruzer , dalej to samo (https://imageshack.com/a/img924/6862/s59lF8.png). Jeden obraz ściągałem z naszego forum , ktoś się podzielił swoją apką ;) Resztę instalatorów ściągałem z internetu , nie mam dostępu do Mavericksa poprzez Appstore niestety. Każda apka w formacie .app wyrzuca ten sam błąd , nawet w programie Diskmaker X 5. Obrazy .dmg się przywracają na pendrive bez problemu , ale Mac z nich nie bootuje



#4 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 27 stycznia 2018 - 11:21   Najlepsza odpowiedź

Jesteś pewny, że ścieżka do .app instalatora jest poprawna? Jest na pewno w /Applications/ ?

Wejdź do /Applications/, zaznacz .app instalatora Mavericks, rozwiń menu kontekstowe i wyświetl zawartość pakietu. Sprawdź, czy w Contents/Resources istnieje plik createinstallmedia.

Samo przywrócenie obrazu dmg na pendrive nic Ci nie da - po prostu wiele osób (tak jak ja) pakuje instalatory .app w obrazy .dmg - a te nie są bootowalne. Możesz ew. spróbować odtworzyć na takiego pendrive obraz InstallESD.dmg - znajdziesz go w Contents/SharedSupport/ wewnątrz pliku .app instalatora Mavericks.

 

Tu:

https://mega.nz/#!pT...8gdj8Uwm_wwkdDM

znajdziesz mój obraz dmg z Mavericks. Ściągnij, zamontuj i skopiuj .app do /Applications/

 

Dalej wg. instrukcji.

 

Powodzenia!


Użytkownik pedros edytował ten post 27 stycznia 2018 - 11:24


#5 Cortalius

Cortalius
  • 3 postów

Napisano 27 stycznia 2018 - 18:19

Twoja instalka zadziałała odrazu, najprawdopodobniej moje są wadliwe :) Dziękuję za pomoc i użyczenie instalki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych