Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iBooks - brak książek na Maku


Najlepsza odpowiedź lukasamd-c1a4257ed5 , 22 czerwca 2017 - 14:00

Sprawdziłem i pokazuje je normalnie - że jest zajęte kilkaset MB, na telefonie można sprawdzać poszczególne pliki i gestem usuwać. 

Mimo to, po uruchomieniu iBooks na maku ich nie ma.

 

I tak, w większości są to epuby które sam dorzucałem np. z ebookpointu. 


Dobra, znalazłem rozwiązanie - należało na maku wejść w ustawienia -> icloud -> zarządzanie przy icloud drive i tam zaznaczyć ibooks (bo było odznaczone). Po ponownym uruchomieniu aplikacji zapytał czy chcę korzystać z icloud do książek i wczytał wszystko tak jak być powinno. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasamd-c1a4257ed5

lukasamd-c1a4257ed5
  • 74 postów

Napisano 22 czerwca 2017 - 06:48

Cześć,

mam problem z iBooks. Jakiś czas temu dorzucałem do niego na Maku nieco ksiązek, zsynchronizowały się z iCloud i są widoczne na iPadzie oraz iPhonie, synchronizuje się też postęp czytania każdej i inne dane, więc niby gra. Niestety nie do końca, bo instalowałem na Maku MacOS na nowo. Dzisiaj otwieram iBooks i jest tam 1 książka, reszty nie ma i nie wygląda na to, aby "chciał się" jakoś z iCloud zsynchronizować. W ustawieniach iCloud też nie mam nic z iBooks... i nie bardzo wiem w efekcie o co chodzi - skoro są na iCloud, skoro widać je na sprzętach mobilnych, to czemu nie da się zsynchronizować ich z Makiem?

 

No chyba, że to jednak działa inaczej a ja byłem po prostu błędnie przekonany, że jest pełny sync tak jak i niektórych innych rzeczy. 



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 22 czerwca 2017 - 10:59

Logowałeś się w iBooks na Mac do swojego Apple ID?

iBooks -> Sklep -> Zaloguj


Użytkownik imrik edytował ten post 22 czerwca 2017 - 10:59


#3 lukasamd-c1a4257ed5

lukasamd-c1a4257ed5
  • 74 postów

Napisano 22 czerwca 2017 - 11:01

Tak, po uruchomieniu zapytał o hasło, potwierdziłem i poprawnie się zalogował. W ustawieniach jest włączona synchronizacja, choć zarazem w ustawieniach systemu wygląda to tak:

http://imgur.com/a/Jftw2

 

Nie ma (także niżej) ibooks, choć nie jestem pewien, czy wcześniej było.

 



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 22 czerwca 2017 - 11:07

Nie było nigdy synchronizacji iBooks w ustawieniach iCloud.

 

Z tego co wiem to wymagania są następujące:

- odpowiednia wersja systemu na Mac i iUrzędzeniach

- w iCloud zalogowanie na to samo konto na wszystkich urządzeniach

- w iBooks zalogowanie na to samo Apple ID na wszystkich urządzeniach

 

iBooks z automatu wyświetla wszystkie zakupione pozycje z danego konta Apple ID. To co dorzucałeś to twoje własne epuby?

Jeśli tak to zajrzyj na panel zarządzania przestrzenią w ustawieniach iCloud za równo na mac jak i na iUrządzeniu. Powinny być te epuby widoczne w kontenerze iBooks.



#5 lukasamd-c1a4257ed5

lukasamd-c1a4257ed5
  • 74 postów

Napisano 22 czerwca 2017 - 14:00   Najlepsza odpowiedź

Sprawdziłem i pokazuje je normalnie - że jest zajęte kilkaset MB, na telefonie można sprawdzać poszczególne pliki i gestem usuwać. 

Mimo to, po uruchomieniu iBooks na maku ich nie ma.

 

I tak, w większości są to epuby które sam dorzucałem np. z ebookpointu. 


Dobra, znalazłem rozwiązanie - należało na maku wejść w ustawienia -> icloud -> zarządzanie przy icloud drive i tam zaznaczyć ibooks (bo było odznaczone). Po ponownym uruchomieniu aplikacji zapytał czy chcę korzystać z icloud do książek i wczytał wszystko tak jak być powinno. 



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 23 czerwca 2017 - 02:22

Cieszę się, że sobie poradziłeś, i dziękuję, że się tym podzieliłeś na forum, co może pomóc innym.
Pozwolisz, że oznaczę temat jako rozwiązany.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych