Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie działający gładzik MACBook Air


Najlepsza odpowiedź bee3 , 07 maja 2017 - 10:53

Wstępna ekspertyza w serwisie była że gładzik nie ugina się u góry.Prawdopodobnie będzie do wymiany.Dokładną wycenę będę miał do piątku. Wstępnie powiedzieli że za gładzik w tym modelu będzie trzeba zapłacić około 500-600zł. Czy to dobra cena ?

Najlepiej zadzwoń/napisz do kilku serwisów i zapytaj - to będziesz miał aktualny materiał porównawczy, ale wydaje mi się, że >500zł. za sam gładzik to bardzo drogo.
(https://locate.apple.com/pl/pl/ , http://myapple.pl/fo...#entry2154788)

Mi wymieniali kiedyś po zalaniu gładzik z taśmą i zapłaciłem w ASA <600zł. z VATem za komplet (wymiana samego gładzika o ile pamiętam to czterysta parę PLN).

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Barszczu

Barszczu
  • 8 postów

Napisano 23 kwietnia 2017 - 15:07

Witam. Posiadam MacBooka Air w którym przestał działać gładzik. W preferencjach gładzika mam zaznaczone wszystkie opcje i mimo to nie działa. Możliwe że coś mógł wcisnąć mój 1,5 roczny potomek. Proszę o pomoc. Dziękuję:-)

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2017 - 11:01

Proszę uzupełnić zgodnie z  wymagania niezbędne do zatwierdzenia wątków.
Brak zastosowania się do w/w ogłoszenia spowoduje wyrzucenie postu do kosza.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 Barszczu

Barszczu
  • 8 postów

Napisano 24 kwietnia 2017 - 17:59

MacBook Air 13 2014r. Numer seryjny: CO2NVBVRG085,MODEL A1466, SYSTEM: macOS Sierra.



#4 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 kwietnia 2017 - 18:43

Możliwe że coś mógł wcisnąć mój 1,5 roczny potomek. 

 

nie ma takiej opcji. Stawię na wcześniejsze zalanie.

Gładzik nie działa tylko w systemie, czy pod czas wyboru opcji ładowania też (utrzymując Alt/Option) ?



#5 Barszczu

Barszczu
  • 8 postów

Napisano 24 kwietnia 2017 - 19:25

nie ma takiej opcji. Stawię na wcześniejsze zalanie.

Gładzik nie działa tylko w systemie, czy pod czas wyboru opcji ładowania też (utrzymując Alt/Option) ?

Komputer nie był zalany. Czasami miał obiawy takie że przy wyborze osoby do zalogowania nie działał lecz po zalogowaniu zaczynał pracować normalnie.Nie wiem od kiedy konkretnie przestał działać bo głównie używam myszki.Ostatnio miałem aktualizację systemu,może tu jest jakaś przyczyna?



#6 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 kwietnia 2017 - 19:33

Komputer nie był zalany

 

Nie wykluczam, ale podejrzewam że jednak był.

Przyczyną może być:

- zalanie;

- gładzik;

- taśma gładzika;

- kontroler na płycie głównej.



#7 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 24 kwietnia 2017 - 20:11

Komputer nie był zalany. ....

Zalanie nie oznacza, że przewróciła się na niego szklanka z Colą (której Twój syn jeszcze nie pija ;) ).

Wystarczy nawet pewna ilość śliny, która dostanie się w szczelinę pomiędzy gładzikiem, a obudową - a zdarza się, że użytkownicy sami "zalewają" gładzik podczas czyszczenia np. zbyt mokrą szmatką, a skutki takiego "zalania" mogą ujawnić się dopiero po pewnym czasie (np. korozją złącz).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#8 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2017 - 08:05

Pierwsze - nie ma czegoś takiego jak kontroler gładzika na płycie głównej.  Nie dość, że to AIR to i w MBP kontrolery gładzika montowane były na taśmach łączących gładzik z płytą. W air-ach cała elektronika odpowiedzialna za gładzik jest montowana na nim samym ;).
 
Drugie - mając 1,5 roczne dziecko nie byłbym taki pewny co do braku zalania. Pytanie do autora ponowne:
 

Gładzik nie działa tylko w systemie, czy pod czas wyboru opcji ładowania też (utrzymując Alt/Option) ?


Jest to o tyle ważne, że w systemie wykorzystywana jest jedna szyna danych zaś w trybie boot inna.

 

Trzecie - niech autor wybierze się do jakiegoś serwisu i niech podstawią inny gładzik . Jeśli to gładzik to bez  wymiany nie obejdzie się.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#9 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 25 kwietnia 2017 - 08:38

Pierwsze - nie ma czegoś takiego jak kontroler gładzika na płycie głównej. 

 

no jasne że nie ma takiego kontrolera. Napisałem "kontroler na płycie głównej" czyli urządzenie odpowiadające za działanie gładzika. W tym konkretnym przypadku SPI Bus Controller - zintegrowany w procesorze.


Użytkownik PRW07 edytował ten post 25 kwietnia 2017 - 08:38


#10 Barszczu

Barszczu
  • 8 postów

Napisano 26 kwietnia 2017 - 07:52

Wstępna ekspertyza w serwisie była że gładzik nie ugina się u góry.Prawdopodobnie będzie do wymiany.Dokładną wycenę będę miał do piątku. Wstępnie powiedzieli że za gładzik w tym modelu będzie trzeba zapłacić około 500-600zł. Czy to dobra cena ?



#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 07 maja 2017 - 10:53   Najlepsza odpowiedź

Wstępna ekspertyza w serwisie była że gładzik nie ugina się u góry.Prawdopodobnie będzie do wymiany.Dokładną wycenę będę miał do piątku. Wstępnie powiedzieli że za gładzik w tym modelu będzie trzeba zapłacić około 500-600zł. Czy to dobra cena ?

Najlepiej zadzwoń/napisz do kilku serwisów i zapytaj - to będziesz miał aktualny materiał porównawczy, ale wydaje mi się, że >500zł. za sam gładzik to bardzo drogo.
(https://locate.apple.com/pl/pl/ , http://myapple.pl/fo...#entry2154788)

Mi wymieniali kiedyś po zalaniu gładzik z taśmą i zapłaciłem w ASA <600zł. z VATem za komplet (wymiana samego gładzika o ile pamiętam to czterysta parę PLN).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 Barszczu

Barszczu
  • 8 postów

Napisano 07 maja 2017 - 16:34

Gładzik naprawiony. Cena 490zl. W innym serwisie chcieli 530. Przyczyna uszkodzenia gładzika nie znana.

#13 FillipK

FillipK
  • 6 postów

Napisano 17 czerwca 2017 - 10:35

Barszczu, czy miales wymieniony gladzik na nowy?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych