Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Import zakładek i haseł z chrome do safari


Najlepsza odpowiedź Yellowfrog , 26 grudnia 2015 - 18:24

Hasła z Chrome w pęku kluczy kiedyś się zapisywały (może dalej się zapisują?), ale chyba tylko podczas ich bezpośredniego wprowadzania w Chrome w formularzu po raz pierwszy, tak mi się wydaje...

Hasła można przenieść instalując na obu kompach darmowe rozszerzenie do przeglądarki LastPass. Do LastPass można zaimportować hasła z Chrome i będą widoczne w Safari jeśli też zainstalujesz to rozszerzenie. Ale nie zaimportujesz haseł z LastPass z powrotem do przeglądarek. Musisz po prostu używać tego rozszerzenia. Dla mnie to jest najwygodniejsze rozwiązanie, ale jak nie odpowiada ci trzymanie haseł na serwerze to trzeba będzie chyba ręcznie wprowadzać.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 26 grudnia 2015 - 16:26

No i padło na mnie, że zakupiłem w końcu (ponownie) jabłko. Wybór padł na mba 2014 i oczywiście o ile wiele wiem i pamiętam ze starych wersji systemu OSX to nie mogę sobie poradzić z importem jak w tytule. Na windows od początku powstania używam chrome i tam mam wszystkie hasła, zakładki itp. Chcę to przenieść do safari i porzucić windowsowe nawyki oraz oczywiście korzystać w pełni z życia baterii (już się naczytałem, że chrome potrafi o 20% zmniejszyć czas pracy). Teoretycznie z informacji znalezionych w necie to pęk kluczy sam powinien do tych haseł się dostać, ale u mnie nic takiego się nie dzieje. Czy można to jakoś wymusić? Ewentualnie prosty sposób zaimportowania wszystkiego do safari? Nie posiadam licencji na 1password, a już czytałem, że w taki sposób można kombinować. 

 

Od razu zaznaczam: po wpisanu "import chrome" w wyszukiwarce na forum nic mi nie znalazło więc pozwoliłem sobie założyć ten temat. Z góry dziękuję za wszelką pomoc w moim problemie.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2015 - 17:51

Najprościej skorzystać z Xmarks, przynajmniej kiedyś tak było.


  • edwa lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 26 grudnia 2015 - 18:09

Ok dzięki, spróbuję. Choć widzę, że haseł nie tknie to chociaż zakładki i historię sobie przeniosę.



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 grudnia 2015 - 18:24   Najlepsza odpowiedź

Hasła z Chrome w pęku kluczy kiedyś się zapisywały (może dalej się zapisują?), ale chyba tylko podczas ich bezpośredniego wprowadzania w Chrome w formularzu po raz pierwszy, tak mi się wydaje...

Hasła można przenieść instalując na obu kompach darmowe rozszerzenie do przeglądarki LastPass. Do LastPass można zaimportować hasła z Chrome i będą widoczne w Safari jeśli też zainstalujesz to rozszerzenie. Ale nie zaimportujesz haseł z LastPass z powrotem do przeglądarek. Musisz po prostu używać tego rozszerzenia. Dla mnie to jest najwygodniejsze rozwiązanie, ale jak nie odpowiada ci trzymanie haseł na serwerze to trzeba będzie chyba ręcznie wprowadzać.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 26 grudnia 2015 - 18:24

  • edwa lubi to

#5 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 26 grudnia 2015 - 18:25

Sprawdzę. Biorąc pod uwagę, że hasła trzyma google to i tak i tak są gdzieś tam dostępne, tajemnic państwowych nie posiadam więc nie mam co się bać. Dzięki wielkie za pomoc.



#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 grudnia 2015 - 18:31

Biorąc pod uwagę, że hasła trzyma google to i tak i tak są gdzieś tam dostępne, tajemnic państwowych nie posiadam więc nie mam co się bać.

 

Dokładnie tak. Jak masz włączone synchronizowanie haseł przez Chrome to też siedzą na jakimś tam googlowym serwerze.


  • edwa lubi to

#7 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 26 grudnia 2015 - 18:32

Aktualnie same zakładki wskoczyły poprzez opcję "Import z google Chrome" dostępną w safari. Wcześniej nie było, teraz jest. Zostają hasła i to postaram się załatwić lastpassem :).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych