Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13" (A1278) – problem z wybudzeniem – przywrócenie stanu sprzed uśpienia z dysku twardego


Najlepsza odpowiedź Samp , 07 listopada 2015 - 19:00

A zatem:

 

Po 4 godzinach stagnacji, zresetowałem komputer w trybie Recovery (command-R),

odblokowałem dysk twardy, przeprowadziłem „Verify Disk” — napisał, że wszystko jest OK.Kolejno przeprowadziłem naprawę przywilejów. 

 

Zrestartowałem komp, ale po wpisaniu hasła wcisnąłem Shift (aby uruchomić system bez rzeczy startowych i z wyłączeniem okien Findera)...

no i wszystko uruchomiło się poprawnie! :) :) :)

Lekki strach jednak był. 

 

Temat „do zamknięcia”.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2015 - 15:25

Właśnie mam specyficzny problem.

MacBook Pro 13" (A1278, i5 2.4 GHz, Late 2011) z OS X Yosemite 10.10.5

Komputer pracował na baterii, bez podłączonego zasilacza. Bateria się wyczerpała, komputer usnął.

Podłączyłem zasilacz, włączyłem komputer, prawidłowo wyświetlił się ekran startowy, wpisałem hasło i zaczęło się przywracanie stanu sprzed uśpienia z dysku twardego. Pasek postępu się załadował i ten stan trwa już ponad pół godziny, a zazwyczaj wystarczało kilkadziesiąt sekund!

Boje się teraz cokolwiek zrobić – bo podobną sytuację z uśpieniem miałem ok. 1,5 roku temu. Wówczas uszkodził się dysk twardy i komputer nie był się w stanie zabootować. Nieważne. Skończyło się to na wymianie dysku twardego, który od zainstalowania działał bez zarzutu. Nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzyła, aż do dziś.

Zastanawiam się teraz, co z tym począć. Czy po prostu zrestartować i zobaczyć, co się stanie. Czy bezpieczniej może zrestartować, ale od razu odpalić Recovery Mode, aby przeprowadzić Verify Disk (poprzez Disk Utility)? A może zrestartować z resetem PRAM? A jeśli tak, to potem od razu w Recovery Mode czy też próbować mu wystartować normalnie?

Ktoś ma podobne doświadczenie i sprawdzone pomysły?
Nie mogę sobie pozwolić na uszkodzenie dysku. Nie tym razem.

Załączone pliki


Użytkownik Samp edytował ten post 07 listopada 2015 - 15:29


#2 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2015 - 19:00   Najlepsza odpowiedź

A zatem:

 

Po 4 godzinach stagnacji, zresetowałem komputer w trybie Recovery (command-R),

odblokowałem dysk twardy, przeprowadziłem „Verify Disk” — napisał, że wszystko jest OK.Kolejno przeprowadziłem naprawę przywilejów. 

 

Zrestartowałem komp, ale po wpisaniu hasła wcisnąłem Shift (aby uruchomić system bez rzeczy startowych i z wyłączeniem okien Findera)...

no i wszystko uruchomiło się poprawnie! :) :) :)

Lekki strach jednak był. 

 

Temat „do zamknięcia”.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych