Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

downgrade wersji systemu - jak?


Najlepsza odpowiedź Yellowfrog , 28 czerwca 2015 - 21:20

Tym razem sukces! :)

Yellowfrog ogromnie dziękuję za pomoc :)


szkoda tylko, że przez całą tą operację (sama jestem sobie winna), nie mam teraz żadnego programu do obróbki zdjęć :/ myślałam, że wróci iPhoto :(

Jeśli miałaś poprzednio - to w AppStore powinnaś mieć w Zakupach. Ewentualnie wejdź np. na pierwszą zakładkę AppStore (Polecane) i po prawej masz Szybkie linki - tam Konto>Rzeczy ukryte i może tam się chowa.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 pmarzena

pmarzena
  • 50 postów

Napisano 27 czerwca 2015 - 22:54

Tak, jestem laikiem. Zbyt pochopnie aktualizowałam Maca do wersji 10.10.3. Chciałabym wrócić do poprzedniej wersji. Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to jak należy to zrobić? Mam Maca z końcówki 2013 r, niestety nie wiem jaką miałam wcześniej wersję OS… Dzięki za wyrozumiałość.


MacBook Pro, iPhone XR


#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 27 czerwca 2015 - 23:18

BYŁO JUŻ NIE RAZ, ALE NIECH CI BĘDZIE:

 

Komp musi być podłączony do netu.

W momencie włączania/restartu komputera (najlepiej przed sygnałem dźwiękowym) wciśnij i przytrzymaj cmd+option+r (to jest instalacja Internet Recovery z pominięciem partycji odzyskiwania). Powinien pojawić się globus i rozpocznie się instalacja przez internet tego systemu, który był na komputerze w momencie zakupu.

 

Jeśli globus się nie pojawi to nie instaluj - bo instalacja pójdzie z partycji recovery, a tam masz system 10.10.3 - więc to nie ma sensu. Próbuj jeszcze raz, musi zadziałać.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 27 czerwca 2015 - 23:20


#3 pmarzena

pmarzena
  • 50 postów

Napisano 27 czerwca 2015 - 23:21

zaraz spróbuję
Rozumiem, że nie muszę się przy takiej operacji obawiać o dane, które mam w komputerze?


MacBook Pro, iPhone XR


#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 27 czerwca 2015 - 23:23

zaraz spróbuję
Rozumiem, że nie muszę się przy takiej operacji obawiać o dane, które mam w komputerze?

 

Raczej nic z nich nie zostanie. Musisz najpierw zrobić gdzieś kopię danych, jak nie masz dysku, polecam jakiś Google Drive czy coś takiego. To jest instalacja starego systemu na nowy, nie ma szans chyba na zachowanie danych (mogę się mylić, ale chyba nie).



#5 pmarzena

pmarzena
  • 50 postów

Napisano 27 czerwca 2015 - 23:25

zatem na tą chwilę nie spróbuję

dzięki za podpowiedź


MacBook Pro, iPhone XR


#6 pmarzena

pmarzena
  • 50 postów

Napisano 28 czerwca 2015 - 10:34

BYŁO JUŻ NIE RAZ, ALE NIECH CI BĘDZIE:

 

Komp musi być podłączony do netu.

W momencie włączania/restartu komputera (najlepiej przed sygnałem dźwiękowym) wciśnij i przytrzymaj cmd+option+r (to jest instalacja Internet Recovery z pominięciem partycji odzyskiwania). Powinien pojawić się globus i rozpocznie się instalacja przez internet tego systemu, który był na komputerze w momencie zakupu.

 

Jeśli globus się nie pojawi to nie instaluj - bo instalacja pójdzie z partycji recovery, a tam masz system 10.10.3 - więc to nie ma sensu. Próbuj jeszcze raz, musi zadziałać.

nie jest to tak proste jak wynikało z Twojego opisu. Po pojawiewniu się gobusu i instalacji przez Internet, pojawił się ekran Narzędzia OS X - do wyboru: Odtwórz z kopii zapasowej Time Machine, Instaluj ponownie OS X, Uzyskaj pomoc online, Narzędzia dyskowe. Wybrałam Instaluj ponownie OS X. Niestety zakończyło się to niepowodzeniem z komuniaktem "Nie możesz podnieść tej werji systemu OS X; zainstalowana jest już jego nowsza wersja". I co teraz? Błagam o pomoc, bo teraz nie mam nic...


Użytkownik pmarzena edytował ten post 28 czerwca 2015 - 10:55

MacBook Pro, iPhone XR


#7 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 28 czerwca 2015 - 13:31

nie jest to tak proste jak wynikało z Twojego opisu. Po pojawiewniu się gobusu i instalacji przez Internet, pojawił się ekran Narzędzia OS X - do wyboru: Odtwórz z kopii zapasowej Time Machine, Instaluj ponownie OS X, Uzyskaj pomoc online, Narzędzia dyskowe. Wybrałam Instaluj ponownie OS X. Niestety zakończyło się to niepowodzeniem z komuniaktem "Nie możesz podnieść tej werji systemu OS X; zainstalowana jest już jego nowsza wersja". I co teraz? Błagam o pomoc, bo teraz nie mam nic...

 

Najpierw narzędzia OSX i sformatuj dysk (opcja wymaż - nic nie ustawiasz tylko tak jak jest na domyślnych - zaznaczasz Macintosh HD). Potem zamknij i kontynuuj instalację - wtedy pójdzie bez problemu.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 28 czerwca 2015 - 13:36


#8 Dzony007

Dzony007
  • 2 postów

Napisano 28 czerwca 2015 - 16:11

Najpierw narzędzia OSX i sformatuj dysk (opcja wymaż - nic nie ustawiasz tylko tak jak jest na domyślnych - zaznaczasz Macintosh HD). Potem zamknij i kontynuuj instalację - wtedy pójdzie bez problemu.

 ja własnie tak zrobiłem i nie chce dalej iść instalator.

a znowu na 2gim macu udało się  w czym jest problem ?



#9 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 28 czerwca 2015 - 16:26

 ja własnie tak zrobiłem i nie chce dalej iść instalator.

a znowu na 2gim macu udało się  w czym jest problem ?

 

W pendrivie może? (usb 3.0/2.0, albo inny bzdet), coś tam ktoś marudził tutaj, ale nie mogę znaleźć, że na jednym mu szło, na drugim nie, to zrobił instalkę na partycji zewnętrznego dysku twardego i szło wszędzie. Ale ja nie wiem, bo ja zawsze z USB HDD instaluję.



#10 pmarzena

pmarzena
  • 50 postów

Napisano 28 czerwca 2015 - 21:09

Tym razem sukces! :)

Yellowfrog ogromnie dziękuję za pomoc :)


szkoda tylko, że przez całą tą operację (sama jestem sobie winna), nie mam teraz żadnego programu do obróbki zdjęć :/ myślałam, że wróci iPhoto :(


Użytkownik pmarzena edytował ten post 28 czerwca 2015 - 21:09

MacBook Pro, iPhone XR


#11 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 28 czerwca 2015 - 21:20   Najlepsza odpowiedź

Tym razem sukces! :)

Yellowfrog ogromnie dziękuję za pomoc :)


szkoda tylko, że przez całą tą operację (sama jestem sobie winna), nie mam teraz żadnego programu do obróbki zdjęć :/ myślałam, że wróci iPhoto :(

Jeśli miałaś poprzednio - to w AppStore powinnaś mieć w Zakupach. Ewentualnie wejdź np. na pierwszą zakładkę AppStore (Polecane) i po prawej masz Szybkie linki - tam Konto>Rzeczy ukryte i może tam się chowa.



#12 pmarzena

pmarzena
  • 50 postów

Napisano 28 czerwca 2015 - 21:28

się schowało ;)
dziękuję raz jeszcze :D


MacBook Pro, iPhone XR





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych