Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Programy instalują się w języku angielskim


Najlepsza odpowiedź Yellowfrog , 01 maja 2015 - 01:37

Witajcie,

z góry przepraszam za tak banalny temat. Stosunkowo niedawno przesiadłem się na jabłka (OS X Yosemite 10.10.3) i mam problem z instalacją programów wielojęzycznych z opcją języka polskiego. Wszystkie ustawienia językowe i regionalne mam ustawione na Polskę, a mimo to programy instalowane są w języku angielskim. Przy instalacji nie ma opcji wyboru języka instalowanego programu, a nie wiem gdzie i co trzeba ustawić w ustawieniach.

 

Jeśli programy są lokalizowane (mają język polski) to nic nie trzeba ustawiać - powinny być po polsku, jeśli język systemu jest ustawiony na polski (w Preferencjach systemowych>Język i region>Preferowane języki: Polski przeciągnięty na górę listy.

 

(nie ma znaczenia jaki język systemu był ustawiony w momencie instalacji programu - jeśli zmienisz język systemowy na polski - język programu zmieni się na polski, jeśli oczywiście program jest przetłumaczony na polski)

 

Jeśli nie jesteś pewien, czy program jest przetłumaczony zawsze można to łatwo sprawdzić: klikasz prawym klawiszem na programie w Finderze: Pokaż zawartość pakietu i wchodzisz w katalog Contens>Resources - jeśli tam znajduje się katalog "pl.lproj" to znaczy, że program jest przetłumaczony - jeśli nie to nie.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 iJasiu

iJasiu
  • 32 postów

Napisano 30 kwietnia 2015 - 09:12

Witajcie,

z góry przepraszam za tak banalny temat. Stosunkowo niedawno przesiadłem się na jabłka (OS X Yosemite 10.10.3) i mam problem z instalacją programów wielojęzycznych z opcją języka polskiego. Wszystkie ustawienia językowe i regionalne mam ustawione na Polskę, a mimo to programy instalowane są w języku angielskim. Przy instalacji nie ma opcji wyboru języka instalowanego programu, a nie wiem gdzie i co trzeba ustawić w ustawieniach.



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 01 maja 2015 - 01:37   Najlepsza odpowiedź

Witajcie,

z góry przepraszam za tak banalny temat. Stosunkowo niedawno przesiadłem się na jabłka (OS X Yosemite 10.10.3) i mam problem z instalacją programów wielojęzycznych z opcją języka polskiego. Wszystkie ustawienia językowe i regionalne mam ustawione na Polskę, a mimo to programy instalowane są w języku angielskim. Przy instalacji nie ma opcji wyboru języka instalowanego programu, a nie wiem gdzie i co trzeba ustawić w ustawieniach.

 

Jeśli programy są lokalizowane (mają język polski) to nic nie trzeba ustawiać - powinny być po polsku, jeśli język systemu jest ustawiony na polski (w Preferencjach systemowych>Język i region>Preferowane języki: Polski przeciągnięty na górę listy.

 

(nie ma znaczenia jaki język systemu był ustawiony w momencie instalacji programu - jeśli zmienisz język systemowy na polski - język programu zmieni się na polski, jeśli oczywiście program jest przetłumaczony na polski)

 

Jeśli nie jesteś pewien, czy program jest przetłumaczony zawsze można to łatwo sprawdzić: klikasz prawym klawiszem na programie w Finderze: Pokaż zawartość pakietu i wchodzisz w katalog Contens>Resources - jeśli tam znajduje się katalog "pl.lproj" to znaczy, że program jest przetłumaczony - jeśli nie to nie.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 01 maja 2015 - 01:40


#3 iJasiu

iJasiu
  • 32 postów

Napisano 01 maja 2015 - 10:15

Jeśli programy są lokalizowane (mają język polski) to nic nie trzeba ustawiać - powinny być po polsku, jeśli język systemu jest ustawiony na polski (w Preferencjach systemowych>Język i region>Preferowane języki: Polski przeciągnięty na górę listy.

 

(nie ma znaczenia jaki język systemu był ustawiony w momencie instalacji programu - jeśli zmienisz język systemowy na polski - język programu zmieni się na polski, jeśli oczywiście program jest przetłumaczony na polski)

 

Jeśli nie jesteś pewien, czy program jest przetłumaczony zawsze można to łatwo sprawdzić: klikasz prawym klawiszem na programie w Finderze: Pokaż zawartość pakietu i wchodzisz w katalog Contens>Resources - jeśli tam znajduje się katalog "pl.lproj" to znaczy, że program jest przetłumaczony - jeśli nie to nie.

 

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź i szczegółowe wyjaśnienie. We wskazanym folderze mam tylko katalog "English.lproj", co oznacza, że program, który był oznaczony jako multilanguage, z opcją wyboru języka polskiego, był błędnie opisany.



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 01 maja 2015 - 10:39

Sprawdź na stronie developera, czy nie ma polskiego pakietu językowego do pobrania i doinstalowania osobno, jak to ma miejsce w przypadku np. LibreOffice.

Użytkownik cronopioverde edytował ten post 01 maja 2015 - 10:40

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych