Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Sprawdzenie wielkości (pojemności) kilku plików


Najlepsza odpowiedź cronopioverde , 20 kwietnia 2015 - 21:49

Chłopie, przecież to podstawy, zważywszy, że jesteś tutaj (na forum) już parę lat  :) .

 

Ale dobra – nie wypominam, a może i innym się podstawy przydadzą; przecież codziennie przybywa nam nowych użytkowników; albo przynajmniej chciałoby się mieć taką nadzieję :) 

 

Zamiast skrótu klawiaturowego ⌘I (czyli menu Plik > Informacje) daj ⌃⌘I  (Podsumowanie informacji), o ile chcesz użyć tego jednorazowo, lub ⌥⌘I (Pokaż Inspektora) do używania uzyskiwania informacji dla rozmaitych plików/katalogów na bieżąco w trakcie ich zaznaczania. Nie dotyczy to tylko 10.10 – w poprzednich wersjach systemu też już było. Polecam: oficjalne i z naszego podwórka – choć jest ich jeszcze więcej, o wiele więcej, a przecież w Preferencjach systemowych (i nie tylko) można definiować także własne; sam używam wielu i osobiście uważam za przydatne. Może komuś się przyda, choć to forum, nie poradnik ani instrukcja…

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2015 - 21:29

Cześć,

 

Kolejne pytanie. NP: Mam na dysku folder filmy w nim 5 video. Chce zaznaczyć tylko 3 i aby dla tych zaznaczonych pokazał mi ich pojemność. Klikając w informację każdy z nich wyskakuje w osobnym oknie i sam muszę sumować. W windowsie po zaznaczeniu od razu na dole pojawiała się ilość zaznaczonych elementów oraz ich pojemność i bardzo chcę aby tutaj też tak się dało.

 

Dzięki 


Użytkownik eloszki edytował ten post 20 kwietnia 2015 - 21:30


#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 kwietnia 2015 - 21:49   Najlepsza odpowiedź

Chłopie, przecież to podstawy, zważywszy, że jesteś tutaj (na forum) już parę lat  :) .

 

Ale dobra – nie wypominam, a może i innym się podstawy przydadzą; przecież codziennie przybywa nam nowych użytkowników; albo przynajmniej chciałoby się mieć taką nadzieję :) 

 

Zamiast skrótu klawiaturowego ⌘I (czyli menu Plik > Informacje) daj ⌃⌘I  (Podsumowanie informacji), o ile chcesz użyć tego jednorazowo, lub ⌥⌘I (Pokaż Inspektora) do używania uzyskiwania informacji dla rozmaitych plików/katalogów na bieżąco w trakcie ich zaznaczania. Nie dotyczy to tylko 10.10 – w poprzednich wersjach systemu też już było. Polecam: oficjalne i z naszego podwórka – choć jest ich jeszcze więcej, o wiele więcej, a przecież w Preferencjach systemowych (i nie tylko) można definiować także własne; sam używam wielu i osobiście uważam za przydatne. Może komuś się przyda, choć to forum, nie poradnik ani instrukcja…


  • lfemzwan, Patrycja_ i eloszki lubią to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2015 - 21:58

Dzieki. Maca mam pare dni dopiero i ucze się pilnie.

Pozdrawiam

#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 kwietnia 2015 - 22:04

http://www.maclife.pl/pl/mac-szkola

Spora część ma przeterminowane już fragmenty, ale ogólny obraz złapiesz chyba łatwiej niż gdziekolwiek indziej, dlatego komu mogę z nowych użytkowników OS X mi znajomych, tym polecam na początek, jako detox po windowsie.

 

Poza tym (nazwijmy to nostalgią – rzecz nie do pojęcia w komputerowym świecie), mam jakiś sentyment do tamtych ikonek w Docku i w ogóle  :)


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 20 kwietnia 2015 - 22:05

  • lfemzwan i maax990 lubią to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 20 kwietnia 2015 - 22:49

Jest jeszcze:

 

Pomoc Systemowa - dostępna pod magicznym skrótem CMD+?

 

oraz:

 

Support Apple - https://support.appl...66?locale=pl_PL


  • lfemzwan, Deleted-63c21db09a i cronopioverde lubią to

#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 kwietnia 2015 - 23:58

Jest jeszcze:

Pomoc Systemowa - dostępna pod magicznym skrótem CMD+?

oraz:

Support Apple - https://support.appl...66?locale=pl_PL

Kto jak kto, ale ja zawsze docenię celnie umiejscowioną ironię, mimo że nawet nie do mnie adresowaną, a takie doceniam najbardziej :D .

A żeby pozostać on-topic i precyzyjnym: również podałem powyżej (#2)  pożytecznego – moim zdaniem, oczywiście – linka do skrótów wszelakich (łącznie z wszystkimi wymienionymi) ze strony oficjalnej producenta.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 21 kwietnia 2015 - 00:25

  • lfemzwan lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 maax990

maax990
  • 16 postów

Napisano 21 kwietnia 2015 - 07:09

Za te linki i rady to i ja musze podziekowac.Siedzialem na windzie od poczatku,w zasadzie od dosa.Teraz strasznie ciezko mi z tym przejsciem,ale widze ze dzieki wam bedzie to latwiejsze.Dziekuje jeszcze raz






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych