Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zwiększony czas uruchamiania 10.10.3


Najlepsza odpowiedź torik-78856f3ad1 , 10 kwietnia 2015 - 21:50

Ja też czasem wyłączam maca na noc i na drugi dzień włączam.

 

Polecam sprawdzić i naprawić uprawnienia dysku i zrobić reset PRAM, może pomoże.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 abuser

abuser
  • 36 postów

Napisano 10 kwietnia 2015 - 21:09

Witam,

 

chciałbym dowiedzieć się czy tylko u mnie występuje znaczne wydłużenie czasu uruchomienia się systemu 10.10.3? Przed aktualizacją, system można powiedzieć, że błyskawicznie włączał się po naciśnięciu przycisku zasilania. Po aktualizacji, czas ten wydłużył się do około 3 minut. Czy Wy macie podobnie? MacBook służy głównie do poczty, przeglądania Internetu. Nie ma żadnych dodatkowych aplikacji.

Sprawa dotyczy MacBook Air 13", połowa 2013.



#2 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 10 kwietnia 2015 - 21:13

A tak często go wyłączasz? Raz na te parę tygodni chyba możesz poczekać trzy minutki? :P

Ogólnie to Yosemite losowo działa na komputerach, niektórym super szybko, innym zamula, a innym jeszcze bez zmian względem Mavericksa, czytając opinie nie ma znaczenia czy masz Core 2 duo z hdd czy i7 4 gen z ssd Samsunga, po prostu ruletka.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#3 abuser

abuser
  • 36 postów

Napisano 10 kwietnia 2015 - 21:16

Uruchamiam średnio raz dziennie na 2 do 4 godzin. Nie jest to w moim przypadku szczególnie uciążliwe. Spokojnie da się z tym żyć. Pytam, ponieważ może jest jakieś rozwiązanie tego stanu rzeczy, tym bardziej, że sytuacja nie miała miejsca wcześniej.



#4 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 10 kwietnia 2015 - 21:44

Za każdym razem go wyłączasz? Nie wiesz że wystarczy zamknąć klapę? Ja jak bym miał za każdym razem wyłączać to bym się zachlastał bo mi się z 5 minut włącza a za każdym razem jak od niego odchodzę to zamykam klapę..  takto tylko raz na miesiąc restart i tyle.

OSX to nie windows, tu nie musisz go wyłączać za każdym razem, po to masz możliwość zamknięcia klapy i uśpienia go a potem wybudzenia w ułamku sekundy żeby tego używać.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 10 kwietnia 2015 - 21:45

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#5 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 10 kwietnia 2015 - 21:50   Najlepsza odpowiedź

Ja też czasem wyłączam maca na noc i na drugi dzień włączam.

 

Polecam sprawdzić i naprawić uprawnienia dysku i zrobić reset PRAM, może pomoże.


  • abuser lubi to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#6 abuser

abuser
  • 36 postów

Napisano 10 kwietnia 2015 - 22:29

Ja też czasem wyłączam maca na noc i na drugi dzień włączam.

 

Polecam sprawdzić i naprawić uprawnienia dysku i zrobić reset PRAM, może pomoże.

 

Dziękuję Ci bardzo. Pomogło. Czas uruchomienia systemu zmniejszył się zdecydowanie. Jest ogromna różnica, oczywiście na korzyść, nawet w stosunku do wcześniejszych aktualizacji.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.


Za każdym razem go wyłączasz? Nie wiesz że wystarczy zamknąć klapę? Ja jak bym miał za każdym razem wyłączać to bym się zachlastał bo mi się z 5 minut włącza a za każdym razem jak od niego odchodzę to zamykam klapę..  takto tylko raz na miesiąc restart i tyle.

OSX to nie windows, tu nie musisz go wyłączać za każdym razem, po to masz możliwość zamknięcia klapy i uśpienia go a potem wybudzenia w ułamku sekundy żeby tego używać.

Tak, za każdym razem wyłączam. Nawyk z Windows. Mimo wszystko bardzo dziękuję za informację i okazaną chęć pomocy.



#7 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2015 - 00:20

ja też często wyłączam ale uruchomienie to jakieś 20-25 sekund...


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#8 Fors

Fors
  • 3 postów

Napisano 11 kwietnia 2015 - 14:52

Mam to samo. Przed instalacją 10.10.3 system uruchamiał się błyskawicznie teraz ciężko się przyzwyczaić. Włączasz zasilanie i czekasz (przed instalacją nie myślałem o uruchamianiu się komputera). Po aktualizacji sprawdzałem dyski Narzędziami dyskowymi, ale nic nie pomogło.



#9 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 11 kwietnia 2015 - 15:13

Mam to samo. Przed instalacją 10.10.3 system uruchamiał się błyskawicznie teraz ciężko się przyzwyczaić. Włączasz zasilanie i czekasz (przed instalacją nie myślałem o uruchamianiu się komputera). Po aktualizacji sprawdzałem dyski Narzędziami dyskowymi, ale nic nie pomogło.

 

No to jeszcze reset PRAM spróbuj.



#10 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 11 kwietnia 2015 - 16:20

Nie polecam tego resetu PRAM, zrobiłem go wczoraj i nagle wszystkie animacje tną a komp nie uruchamiał się 5 minut a prawie 10 i do tego po uruchomieniu jeszcze ze 2 minuty nic nie mogłem zrobić ... masakra, choć już prawie rok z OSX jestem to nadal nie ogarniam reakcji systemu na moje działania.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#11 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 11 kwietnia 2015 - 16:56

Nie polecam tego resetu PRAM, zrobiłem go wczoraj i nagle wszystkie animacje tną a komp nie uruchamiał się 5 minut a prawie 10 i do tego po uruchomieniu jeszcze ze 2 minuty nic nie mogłem zrobić ... masakra, choć już prawie rok z OSX jestem to nadal nie ogarniam reakcji systemu na moje działania.

 

Uruchomił ci się w trybie bezpiecznym (Safe Boot), tylko na podstawowych sterownikach. Łatwo poznać po tnących się animacjach i długim czasie startu. Normalnie tak się dzieje jak przytrzymasz Shift przy starcie. Swoją drogą raz na jakiś czas można tak uruchomić system, bo to czyści cache. Tylko trzeba potem oczywiście zrestartować.



#12 Fors

Fors
  • 3 postów

Napisano 11 kwietnia 2015 - 19:09

No to jeszcze reset PRAM spróbuj.

Spróbowałem, wszystko działa OK, dzięki!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych