Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air pyta ciągle o autoryzację przy przenoszeniu folderów/ plików


Najlepsza odpowiedź cheyenne , 04 marca 2015 - 19:01

cronopioverde grzebałam po internecie i właśnie nic pomocnego nie znalazłam, dzięki za odpowiedź.

 

MaciejNowak to był dobry trop - sprawdziłam uprawnienia kilku problematycznych katalogów i okazało się, że brakuje uprawnień zapisu i odczytu dla mojego konta albo jakoś dziwnie pracują. W związku z tym edytowałam/dodałam uprawnienia dla mojego konta dla całego dysku - zaznaczyłam Zastosuj do zawartych rzeczy.

 

Myślę, że dysk po prostu miał problem z identyfikacją nowego konta użytkownika, które się pojawiło po migracji ustawień ze starego systemu. W każdym razie po zabiegu powyżej wszystko wróciło do normy. Dzięki za podpowiedź.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 cheyenne

cheyenne
  • 11 postów

Napisano 03 marca 2015 - 20:00

Mam nowy MacBook Air. Udało mi sie odtworzyć dane i ustawienia ze stargo iMaca po tym, jak mi go ukradziono.

Teraz bardzo często (ale nie za każdym razem), kiedy chcę skopiować lub przenieść pliki/ foldery z jednej lokalizacji na drugą, a zwłaszcza na dysk zewnętrzny lub przenoszę pliki w ramach dysku zewnętrznego, komputer każe mi się uwierzytelniać, czyli pyta o hasło.

Efekt jest taki, że np. nie mogę przenieść plików wewnątrz programu, bo odmawia dostępu (co próbuję zrobić np. w Adobe Lightroom). Pliki muszę przenosić wyłącznie w Finderze.

 

Chyba nie muszę dodawać, że jest to strasznie upierdliwe i zupełnie niepotrzebne, nie wspominając o ograniczeniach jw. Nigdy z czymś takim się nie spotkałam na moim starym iMacu (przed ponad 6 lat używania).

 

Jak to naprawić? Włączyłam naprawianie uprawnień dysku w Narzędziu dyskowym (Disk Utility), ale to nie przyniosło rezultatu nawet po restarcie komputera. Próbowałam również tego http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1598928 ale trochę się boję to zrobić na całości mojego domowego folderu.

 

Jakieś sugestie?



#2 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2015 - 20:23

Kliknij sobie PPM na tym dysku -> Informacje -> Uprawnienia i udostępnianie na samym dole -> tam ustaw odczyt i zapis przy swoim koncie.


Użytkownik MaciejNowak edytował ten post 03 marca 2015 - 20:24

  • cronopioverde lubi to

Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#3 cheyenne

cheyenne
  • 11 postów

Napisano 03 marca 2015 - 21:21

jest ustawiony odczyt i zapis



#4 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2015 - 21:52

A w tym samym menu „staff” i „wheel" ?

Nic innego nie przychodzi mi do głowy....


  • cronopioverde lubi to

Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 04 marca 2015 - 18:32

Próbowałam również tego http://forums.macrum...d.php?t=1598928 ale trochę się boję to zrobić na całości mojego domowego folderu.

 

Jakieś sugestie?

 

 

Niby już było wielokrotnie, ale zapewne się po stresie związanym z kradzieżą poprzedniego sprzętu to i grzebać Ci się zbytnio po internetach nie chce, więc skoro już tutaj dotarłaś, to wypadałoby pomóc :)

Na dobry początek, żeby się dowiedzieć, czy blokuje Cię katalog („folder”, jeśli wolisz), do którego kopiujesz, czy ten, z którego, otwórz, proszę Terminal i w jego oknie wpisz:

ls -le

po czym spacja i z okna Findera przeciągnij na koniec linii tekstu te katalogi/dyski, które, Twoim zdaniem, są podejrzane, czyli powodują pojawianie się monitu o uwierzytelnienie (może być kilka na raz – po prostu zaznacz je w Finderze z przytrzymanym klawiszem command i wtedy przeciągnij wszystkie w odpowiednie miejsce okna Terminala), czy też jeden dysk zewnętrzny, który, zdaje się po Twojej wypowiedzi, przysparza Ci najwięcej kłopotu; pokaż tutaj wyniki. Wtedy coś na to nieszczęście zaradzimy.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#6 cheyenne

cheyenne
  • 11 postów

Napisano 04 marca 2015 - 19:01   Najlepsza odpowiedź

cronopioverde grzebałam po internecie i właśnie nic pomocnego nie znalazłam, dzięki za odpowiedź.

 

MaciejNowak to był dobry trop - sprawdziłam uprawnienia kilku problematycznych katalogów i okazało się, że brakuje uprawnień zapisu i odczytu dla mojego konta albo jakoś dziwnie pracują. W związku z tym edytowałam/dodałam uprawnienia dla mojego konta dla całego dysku - zaznaczyłam Zastosuj do zawartych rzeczy.

 

Myślę, że dysk po prostu miał problem z identyfikacją nowego konta użytkownika, które się pojawiło po migracji ustawień ze starego systemu. W każdym razie po zabiegu powyżej wszystko wróciło do normy. Dzięki za podpowiedź.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych