Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Temat pomocy: Inne zasady


Pod żadnym pozorem nie umieszczaj we wpisach treści dla dorosłych. Forum to odwiedzają także użytkownicy niepełnoletni, a wielu innych użytkowników odwiedza Forum w czasie przebywania w pracy - gdzie taka zawartość na ekranach ich komputerów może być naruszeniem panujących tam zasad.
 
Na forum zabrania się używania wulgarnych bądź w inny sposób obraźliwych nazw użytkownika (nick). Posiadacz takiego konta zostanie zbanowany, a ban zostanie usunięty dopiero po zgłoszeniu administracji nowej nazwy użytkownika.
 
Wątki lub wpisy z łączami do plików chronionych prawem autorskim, opisujące jak takie pliki zdobyć, będą usuwane. 
 
Zachowaj poziom. Mimo, że nie będziemy oceniać Twoich poglądów, musisz umieć podawać je w cywilizowany i kulturalny sposób.
 
Administracja Forum MyApple.pl głęboko wierzy w prawo człowieka do informacji, wolność wypowiedzi i swobodę wygłaszania opinii, nie ponosi jednak odpowiedzialności za intencje użytkowników, treści przez nich zamieszczane na łamach MyApple.pl oraz zastosowanie informacji i wiedzy zdobytej na forum myapple.
 
Forum myapple jest miejscem przeznaczonym na dyskusje o problemach związanych z użytkowaniem sprzętu i oprogramowania wyprodukowanego przez Apple lub współpracującego z urządzeniami tej firmy. Jakkolwiek inne tematy nie są zabronione to jedynym miejscem podjęcia dyskusji innej niż programowo/sprzętowa Apple jest dział Think Different. Podlega on wszystkim innym punktom niniejszego regulaminu.
 
W wątkach/wpisach nie dopuszczamy personalnych uwag oraz dyskusji o innych użytkownikach forum.
 
Nie pisz postów o zerowej wartości merytorycznej. Nie torpeduj wątków ani nie sprowadzaj ich na manowce. Jakkolwiek dopuszczamy kulturalny OT , nie może on przeobrażać oryginalnego tematu w inny temat. Jeśli dyskusja ma zmierzać w tym kierunku - załóż nowy temat. 
 
Moderatorzy mają prawo wyodrębnić posty niepowiązane z tematem i przenieść je w inne miejsce, z koszem włącznie. 
 
Nie udzielaj "prywatnych" odpowiedzi (PW, e-mail) na zadane publicznie (tj. w postach) pytania dotyczące omawaianego tematu lub problemu - kłóci się to z ideą i celami Forum, jakimi są możliwość publicznego zadawania pytań i prawo wszystkich uczestników dyskusji do poznania odpowiedzi na nie. Natomiast korzystaj z "prywatnych" kanałów jeśli Twoje uwagi czy komentarze nie dotyczą meritum wątku ("off-topic"), i ich obecność w wątku nie będzie wnosiła niczego istotnego do tematu, i będzie tylko zaśmiecała dyskusję ("trollowanie", "spamowanie", etc.)
 
Sprawdź pisownię i gramatykę swojej wypowiedzi. Nie tylko spowoduje to lepsze zrozumienie Twojej wypowiedzi przez innych ale też pozwoli Ci na zachowanie szacunku do Twojej osoby. Przy okazji nie dostarczysz innym pretekstu do ataków na Twoje słownictwo i styl w zastępstwie prawdziwej dyskusji. 
 
Nie nadużywaj możliwości publikowania obrazków. Staraj się przyciąć obrazek do tych rejonów, które pokazują problem. Wklejanie do wpisu (postowanie) całych obrazków jest dopuszczalne w wątkach wyraźnie do tego przeznaczonych ( “Pokaż moje biurko” itp). Kwestie sygnatur regulują osobne przepisy. 
 
Na forum myapple obowiązuje zasada “Zero tolerancji dla spamu”. Spamer będzie usunięty z naszego forum (zbanowany) bez ostrzeżenia i możliwości powrotu na forum. Za spam uznawane będą między innymi odnośniki do komercyjnych stron umieszczane także w profilu, podpisie lub emblemacie użytkownika.
 
Rozwinięcie regulaminu znajduje się w dziale Informacje
Tam zamieszczane są komunikaty dotyczące zmian na forum, nowych funkcjonalności, grup uprzywilejowanych, itd.
 
Administracja zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.