Wpisy

Użytkownik Twittera o pseudonimie L0vetodream opublikował dziś doniesienia o tym, że MacBooki kolejnej generacji, które znacznie różnić mają się wyglądem od obecnych modeli tych komputerów, dostępne będą zarówno z procesorami Intel i Apple Silicon.

Mimo iż gra The Pathless pojawiła się w katalogu Apple Arcade stosunkowo niedawno, pochodzące z niej grafiki i nagrania były bardzo intensywnie wykorzystywane przez Apple do promowania tej usługi już od jej pierwszej oficjalnej zapowiedzi. Twórcy wspomnianej gry udzielili niedawno wywiadu serwisowi PocketGamer.biz, w którym opowiedzieli m.in. o swojej współpracy z Apple.

We wrześniu Apple kupiło za ponad 40 milionów dolarów prawa do nowego filmu braci Russo, reżyserów odpowiedzialnych za jedne z najgłośniejszych tytułów z filmowego uniwersum Marvela - „Avengers: Wojna bez granic", „Avengers: Koniec gry" oraz „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". Teraz ujawniono, że „Cherry" pojawi się w katalogu usługi Apple TV+ w marcu przyszłego roku.

Po ponad dwóch tygodniach oczekiwania trafił do mnie MacBook Air wyposażony czip Apple M1 z 7‑rdzeniowym GPU, 16 GB pamięci RAM i pamięć masową o pojemności 256 GB. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

Quizy

%

Premiera pierwszego iPhone'a

Sprawdź ile pamiętasz na temat premiery pierwszego iPhone'a

%

iPhone 7

Sprawdź ile wiesz o iPhone 7- smartfonie, który jutro wchodzi do sprzedaży.

%

Steve Wozniak

Sprawdź ile wiesz o jednym z założycieli firmy Apple

Wpisy

Sąd w hrabstwie Santa Clara rozpoczął postępowanie w sprawie korupcji w tamtejszej policji. Wśród oskarżonych znalazł się Thomas Moyer, główny szef ochrony Apple.

Dwa miesiące temu firma Sega zapowiedziała oficjalnie nowe gry z serii Football Manager, mające trafić na urządzenia z systemami macOS i iOS. Dziś odbyła się ich oficjalna premiera.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że nowe komputery Mac wyposażone w procesory M1 mogą obsłużyć monitor 6K 60 Hz. Okazuje się, że przy odpowiednim skonfigurowaniu do nowych urządzeń można podłączyć aż sześć monitorów.

Od kilku dni osoby mieszkające we Austrii lub odwiedzające ten kraj mogą skorzystać z informacji o transporcie publicznym w mapach Apple.