Komentarze andig Usuń wszystkie komentarze

CEO Wistron: przynajmniej jeden z nowych iPhone'ów z bezprzewodowym ładowaniem

Czy trzeba wszystko pisać Ci tak dosłownie? Pisząc "cała energia" miałem na myśli dużą moc, rzędów kilkudziesięciu lub nawet kilkuset wat. Fale elektromagnetyczne przenikają nas już od urodzenia. Problemem nie jest sama fala, a moc jaką niesie, jej częstotliwość, a być może i inne parametry.

"Po drugie: "WiTricity może przypominać indukcję magnetyczną, ale nią nie jest."" - jest. Gość może sobie gadać co chce, ale fizyki nie oszuka. Puszczenie prądu przez przewodnik zawsze wywołuje fale elektromagnetyczną. Rezonans, to nie nowa magiczna siła, tylko zjawisko fizyczne. Chyba nie muszę tłumaczyć czym jest rezonans? Masz tu jeszcze inny komentarz. https://electronics.stackexchange.com/questions/25176/is-there-any-difference-between-induction-and-resonant-wireless-energy-trans

Z trzecim zdaniem mogę się zgodzić - tak, dzięki rezonansowi efektywność przesyłu jest większa, dzięki czemu zasięg się zwiększa, ale to tyle. Znajdź mi proszę na WiTricity moc nadawania jakiegoś ich domowego urządzenia. Ja sobie otworzyłem przykładowo to - http://witricity.com/wp-content/uploads/2016/12/LIVE_Reference_Design_20161229.pdf. Ja tam nigdzie nie widzę mocy nadawania. Nie dziwi mnie to, bo wyszłoby, że to duża wartość co w przeliczeniu na waty da kilkadziesiąt lub kilkaset wat. Zwykły marketing - napisz, że sięga 10m. do 75% sprawności i bla bla, a nie podaj mocy nadawania 😛.

CEO Wistron: przynajmniej jeden z nowych iPhone'ów z bezprzewodowym ładowaniem

Nic mi się nie pokićkało. Indukcja nie wymaga kabla. Zawsze są dwa uzwojenia. Jak w transformatorze - wtórne i pierwotne. Krótki dystans nie świadczy o tym, że czegoś nie ma. Poczytałem o tym WiTricity i... nic nadzwyczajnego. Wspomagają się roznansem, co większa efektywność, ale to wciąż ta sama indukcja i straty na dystansie będą te same. Rezonans po prostu zmniejsza straty w innym miejscu. Nie zmienia to jednak faktu, że odległość jest problemem, którego nie da się tak po prostu przeskoczyć i WiTricity też go nie przeskakuje. Nie mówiąc już o tym, że pomysł jest stary, a rewolucji jak nie było tak nie ma. Mamy coś takiego jak badanie rezonansem magnetycznym... Zastanów się ile lat to jest na rynku i czy możliwe jest, że nikt nie wpadł na pomysł wykorzystania rezonansu do wspomagania przesyłu energii... Gdyby więc problem tkwił tylko w tym, to już dawno mielibyśmy przesyłanie "bezprzewodowe" energii.

Ostatnim pytaniem to już mnie rozwaliłeś. Nie wiesz o czym piszesz 😛. WiFi które masz w domu jest małej mocy. W porównania do takiej ładowarki bezprzewodowej bardzo małe. Wszystko zależy od urządzenia, ale możemy przyjąć, że na bank więcej niż 0.3W nie wypromieniowuje z urządzenia. Mało, prawda 😉? A dodajmy, że im dalej od urządzenia, tym jeszcze mniej 😀.

CEO Wistron: przynajmniej jeden z nowych iPhone'ów z bezprzewodowym ładowaniem

Ja nie wiem po co ta cała nowo mowa. Widziałeś kiedyś "indukcje przewodową"? Indukcja ma to do siebie, że nie płynie kablem... 😛. Żaden problem zrobić takie bezprzewodowe ładowanie co masz na myśli, tylko że cała energia lata również przez Ciebie. Nawet gdyby stosować w jakimś stopniu ukierunkowane nadawanie, to i tak dostawał byś dużą dawką energii. Im dalej od źródła urządzenie które ma się ładować, tym mocniejsze będzie nadawanie. O ile dobrze pamiętam energia będzie maleć z kwadratem odległości. Czyli przy najlepszych warunkach, o ile się nie mylę, żeby przy odległości odbiornika od nadajnika równej 1m było 5W, to nadajnik musi nadawać z mocą 25W (nie licząc innych strat). Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi. Tak czy inaczej - masakra. Ludzie obawiają się wpływu tel. komórkowej, a co dopiero "gniazdka bezprzewodowego". Co prawda na zdrowie ma też wpływ sama częstotliwość, no ale ja bym się bał. Wolę mieć mega pojemne baterie, albo jakiś mikro generator, niż tyle energii w powietrzu. Co do tych baterii jeszcze (de facto ogniwa, ale kij już z tym nazewnictwem) - to też nie takie wspaniałe, bo co jeśli bateria (np. 20x bardziej pojemna) zostanie uszkodzona mechanicznie? Jak ta energia ma się rozproszyć/uwolnić? Jeśli nie pójdzie w ciepło, to pewnie wyemituje jako fala elektromagnetyczna o dużym natężeniu, a to też będzie niebezpieczne. Mimo wszystko łatwiejsze do opanowania są takie przypadki, niż dziesiątki watów latających sobie tu i tam. Tak więc życzysz sobie z kolegami dość niebezpiecznych rzeczy.

Udostępnianie plików z iCloud w programie Pliki w iOS 11

Możesz wymusić wysłanie SMS'a, ale nie w tym problem. Problem w tym, że nie wiesz kiedy ma, a kiedy nie ma ktoś neta i jednocześnie ma ktoś inne urządzenie "w zasięgu" internetu. Wychodzi na to, że zawsze trzeba by słać SMS'y. Z tego co piszesz wynika też, że iOS/Mac OS nie sprawdza, czy na wszystkie urządzenia dostarczono wiadomość. Wystarczy, że na jedno dotarło i już widnieje "dostarczono". Powinno być to bardziej inteligentne. Cóż, trzeba czekać aż to ulepszą 😕.

Apple prezentuje iOS 11

Przykład z brzegu - APFS... Rozumiem, że oczekiwałeś czegoś innego, ale nazywanie tego niczym jest lekko ujmując ignorancją i buractwem. To trochę jak z filmami - nie wszystkim muszą podobać się klasyki, ale ma się jakiś do nich szacunek i nie nazywa się je "niczym" tylko dlatego, że są nie w naszym guście.

Jimmy Iovine krytykuje darmowy dostęp do muzyki

Można spojrzeć też na to inaczej - lepiej dostać parę groszy, niż nic nie dostać. Model Spotify powinien się nieco zmienić, ale zamykanie go jest równoznaczne ze zwiększeniem piractwa, a przecież tego nie chcemy.

Ukryty przycisk cofania w systemowym Kalkulatorze

Z moich doświadczeń wynika, że mało który użytkownik czegokolwiek, sprawdza, co jego urządzenie lub aplikacja może robić. Ba! Nawet jak wołem komunikat wyskoczy, to większość go zleje (np. zamknie bez czytania), po czym będzie stękać na brak inf. którą sami olali... Wystarczyłoby siąść i poklikać jak małpa i zapamiętać sobie chociaż mniej więcej co jest. Czytać update'y i używać wyszukiwarki zamiast obsmarowywać produkt. Kiedyś był taki "wirus" na Wingrozę - zamknąć komunikat? Ok, ok, ok, zrobić Ci format, ok... Cóż... życie...

Ta funkcja jest stara jak świat. Nie wiem kiedy ją dodali, ale wiem że przewija się w wielu kalkulatorach w AppStore.

Grupuj okna aplikacji w Mission Control

A spacją powiększyć wskazane okno 😀.

Kolejny patent Apple na Touch ID zintegrowany z ekranem

Wiem o co Ci chodzi. Ujmę to inaczej. Nie mam TouchID więc nie sprawdzę, ale czy np. w mBanku czy ING można płacić za zakupy zbliżeniowo np. iPhone'm przy jednoczesnym pominięciu okna systemowego do potwierdzenia płatności? Zgaduje, że nie ma takiej opcji. Nieuwaga nie ma nic do rzeczy o ile zawsze potrzeba potwierdzenia płatności, które wymusza systemowe API. Swoją drogą - co za problem autoryzować płatność podczas snu 😉? Sprawdzanie tęczówki czy coś w tym stylu by się przydało jeszcze. Mało kto śpi z otwartymi oczami 😛.

Kolejny patent Apple na Touch ID zintegrowany z ekranem

Mało spostrzegawczy jesteś. Przy zakupie wyskakuje zawsze systemowe okienko. Nie da się tego obejść. Tak więc wystarczy by nadal wyskakiwało okno z potwierdzeniem płatności.

Google Maps z możliwością tworzenia list

Bo jest tego za dużo. Czekam, aż Google kupić Foursquare i zintegruje to z mapami i G+. Czekaj, nie! Lepiej niech tego nie robią, bo ubiją swoim niedbalstwem fajną usługę 😕. System do oceny mają swój, ale jest dupny i ubogi jak spis dotrzymanych obietnic wyborczych.

Tesco wprowadza pilotażową usługę Scan&Shop w Polsce

Błąd jest prosty - zakładacie, że ludzie muszą pracować. Po co? Po co mają za cokolwiek płacić, jak roboty będę wykonywały wszystko lub niemal wszystko. Praca stanie się rozrywką, może nawet płatną i tyle. Z byle czego problem 😕.

Przywrócenie porządku w Launchpadzie – poradnik

Ooo! Dzięki! Zwracam więc honor.

Budżetowy iPhone – czy to ma sens?

Nie ma sensu wprowadzać budżetowej wersji. Nawet nie wiem od czego zacząć komentowanie, bo tak zagmatwaliście prostą sprawę.

Czym jest np. średnia półka w kwestii telefonów? Oczywiście jest to taki przedział kwot, który mieści pomiędzy najdroższymi, a najtańszymi telefonami. Poza ceną, czym charakteryzuje się ta półka? No mniejszą wydajnością od flagowców, a większą od najtańszej wersji. Tyle... i aż tyle. Jeżeli np. wydajnościowo zeszłoroczny flagowiec Apple dorównuje średniej półce z tego roku, to jedyne co musi się stać, by w pełni wpaść do średniej półki, jest cena. Po części tak się dzieje, oczywiście + marża Apple, ale po pewnym czasie telefony Apple zaczynają wydajnościowo bardzo odstawać, a cena nie spada na tyle, by to rekompensować. Apple broni się solidnym wykonaniem, ekosystemem i w miarę znośnie działającym iOS'em. Taki 4S ma mnóstwo bolączek, ale jako tako działa. Ekran ma dobry, aparat może być itd., co w przypadku tak tanich już telefonów na Andka to jest naprawdę różnie. Ciężko znaleźć taniego Andka, gdzie każdy podzespół będzie słaby, ale solidny. Zwykle dostaje coś niezłego, np. procek, a aparat to tragedia, niezależnie od warunków albo trzeba wgrać jakieś inne oprogramowanie. Użytkownik staje więc przed wyborem - coś solidnego, czy może dorzucić parę stówek i mieć już np. telefon ze średniej półki na Andku czy może wybrać lepszy konkretny komponent, zrezygnować z ekosystemu Apple i kupić coś taniego? Jeśli ktoś nie ma jakiegoś iUrządzenia, to kupowanie np. iP5 czy 4S, moim zdaniem, to złe wejście w świat Apple'a. Zwyczajnie więcej frustracji, a korzyści znikome. Taki telefon nadaje się głównie do dzwonienia i SMS'owania i takim osobom mogę na start polecić te telefony. Jeśli za to ktoś ma coś z iUrządzeń, to można się nad tym zastanowić, ale znów - ta grupa będzie baaaardzo specyficzna i raczej wąska. Większość iUżytkowników wymienia iUrządzenie na topowe co parę lat. Druga najliczniejsza grupa kupuję pierwszą, góra drugą generacje wstecz, ale to będzie pułap średniej półki/średnia półka+, a ta grupa raczej nie jest zbyt liczna. Ktoś kto w takim pułapie cenowym się obraca i jest nowym użytkownikiem, dorzuci parę stówek i kupi topową najniższą wersje. Tutaj ludzie gryzą się tylko z pamięcią i ewentualnie rozmiarem, ale 32GB na start i 4.7" to już naprawdę ok i dużego bólu nie ma. Dla kogo więc miałby być ten telefon? Dla nisz. Gdyby zmienić model sprzedaży, słuchawek topowych niewiele by schodziło, a to odbiłoby się np. na szybkości wprowadzania zmian w aplikacjach przez dev. Problem Apple polega na ciągle rosnących w Polsce cenach. Zagraniczne czy rosną czy nie i tak nie ma dla nas znaczenia, bo większość kupi tu, w Polsce. Niestety z różnych powodów Apple'owa średnia półka zaczyna bardziej wpadać w topową półkę Androida. Raz jest z tym lepiej raz gorzej, bo np. Andki też drożeją. Z punktu widzenia klienta, to firma ma się postarać, żebym kupił ich produkt, tzn. musi starać się dostosować jak najbardziej do danego rynku. No i to robią 😛, tylko, że rynek lokalny, to nie Polska, a UE. Apple nie może tutaj zbyt obniżyć marży na Polskę, bo zacznie się jakiś dziki eksport tych urządzeń z Polski. Dodatkowo wszędzie podatki i to nie małe i stąd taka cena. Przypuszczam również, że nawet jakby u nas VAT wynosił 0%, to Apple niewiele by spuściło. Eksport by ruszył, a to, że dla Polaków cena jeszcze bardziej odleci, zrekompensuje się w marży*ilość. Sytuacja mogłaby się zmienić, gdyby eksport za granicę kosztował coś. Wtedy lokalnie mogłoby być taniej, a za granicą cena wyszłaby ta sama. No ale nie można, bo UE... Tak więc jedyne co można zrobić, to podnosić płace w Polsce, czyli równie dobrze można olać temat, bo to już się robi zbyt skomplikowane.

Przywrócenie porządku w Launchpadzie – poradnik

W iPhonie też nie ma resetu ustawień ikon. Narobiłeś sobie bajzlu, to teraz musisz przysiąść i zrobić porządek. Sama opcja mogłaby być, ale mało kto by z tego korzystał. Pewnie w planach mają jakieś udogodnienia, ale są ważniejsze sprawy.

Edit:
Skoro jest w iPhonie, to powinna pojawić się i na iOS. Kwestia czasu.

Krój San Francisco już na Apple.com

Ale czy ten krój nie był przypadkiem tworzony z myślą lepszej czytelności na małych ekranach zamiast estetyki? Jeśli tak, to odpuście sobie teksty o brzydocie tego i skucie się na argumentacji wyższości wyglądu nad czytelnością.

Chipolo Plus - pigułka dla roztargnionych o mocniejszym działaniu

Przydałoby się tu indukcyjne ładowanie.

Zgrywanie zdjęć z iPhone'a na komputer z Windowsem

Opluwanie producenta bo się nie umie używać sprzętu to żenada. Dodatkowo nie wpadło Ci pewnie do głowy - http://lmgtfy.com/?iie=1&q=pobieranie+zdj%C4%99%C4%87+mac+os.

Rozmowy grupowe FaceTime mogą pojawić się w iOS 11

Włącz i wyłącz iCloud na obu. Generalnie włączaj, wyłączaj, próbuj, aż zaskoczy.

iPhone - utrzymanek Apple Watcha?

Da się mieć dwie karty na jeden numer.

Usuwanie niepotrzebnych danych z dysku Maca

Możesz usunąć tak aplikacje kupione wyłącznie w App Store. Resztę przeciągasz do kosza/używasz dezinstalatora lub specjalnych programów do tego.

Aktualizacja bezpieczeństwa OS X El Capitan w wersji 10.11.6

Mam, działa, jestem zadowolony. Nie widzę jakiegoś spowolnienia.

Apple obcina zarobki Timowi Cookowi

W pełni się zgadzam! "Jobs nie skończył studiów - matoł!" - to była ironia ;).

Apple obcina zarobki Timowi Cookowi

Z marżą jak z podatkami - nie zawsze zwiększanie = większy przychód. Moim zdaniem przegięli z cenami i to się im już odbija. Za Jobsa marża była niższa. Jak mnie pamięć nie myli to koło 31%. Każdy krok był dobry? Program napraw dla iP 6 czy tam iP6S też pewnie wziął się z dobrej decyzji. Poza tym zaskoczę Cię, ale tak, mogą im jeszcze przychody rosnąć. Bardzo ciekawe byłoby zestawienie dochód na kontynenty lub kraje. Ciekawe jakby wyglądała Europa na przestrzeni kilku lat.