Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniaOstatnia
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. Avatar Tommy_PL
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Jelenia Góra
    Postów
    235

    Cytuj | #1

    Witam,

    właśnie kończy mi śię gwarancj a na MBP i nadszedł czas na mały upgrade hardware'u. Zdecydowałem się dodać RAM tak aby było 3 GB (przy Parallels 2 GB bywa mało) ale przede wszystkim zaryzykuję wymianę twardziela.

    Zdecydowałem się na zakup Seagate Momentus ST9200420ASG (2,5", 200GB, 16MB, SATA/300), co mam nadzieję znacznie przyśpieszy pracę ze zdjęciami i plikami video. Czekam więc cierpliwie na dostawę, która mam nadzieję nastąpi w tym tygodniu a całą procedurę zamierzam przeprowadzić w weekend. Wrażenia opiszę w tym wątku.

    Wszystko jest opisane tutaj: http://www.ifixit.com/Guide/Mac/MacB...cement/115/10/ ale i tak czuję dreszczyk emocji - bo dołożenie RAM to czynność śmiesznie łatwa w porównaniu z rozebraniem mac'a na części.

    Może już jest ktoś kto tego dokonał - jakieś wrażenia ?

    Trzymajcie kciuki,

    Pozdrawiam
    Komputer:  MBP 2007 C2D 15.4"/2.33GHz/ATI/RAM3GB/Tiger/Leopard/SnowLeo/Parallels/WinXP/Win7
    Telefon: iPhone
    Odtwarzacz: iPhone


  2. Avatar racuchy
    Dołączył
    Oct 2006
    Postów
    672

    Cytuj | #2

    Sam się przymierzam do jakiegos dysku.
    Co do procedury. Nie jest to b. skomplikowana sprawa. zreszta, temat dosc mocno obgadany na forum . Postepuj wedlug tutoriala bedzie dobrze

    Swoja droga, gdzie kupiles dysk i ile daleS?

  3. Avatar Tommy_PL
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Jelenia Góra
    Postów
    235

    Cytuj | #3

    Tutaj: http://www.agito.pl/sata/seagate_mom...60.323973.html

    Temat a i owszem - obgadany - tylko czemu nikt się nie chwali, że to zrobił i jak poszło?

    Czyżbym był pierwszy co się odważył podnieść śrubokręt i zrobić zamach na HDD w MBP na naszym forum ?

    Pozdro.
    Komputer:  MBP 2007 C2D 15.4"/2.33GHz/ATI/RAM3GB/Tiger/Leopard/SnowLeo/Parallels/WinXP/Win7
    Telefon: iPhone
    Odtwarzacz: iPhone


  4. Dołączył
    Aug 2005
    Skąd
    Tokyo
    Postów
    333

    Cytuj | #4

    Luzik, nie ma co sie stresowac, ja w swoim wymienialem dysk pare miesiecy temu, zadnych problemow.
    (Ja mam teraz 200GB chyba WD 4200 RPM, nie pamietam dokladnego modelu)
    Wkrotce po tym musialem myc klawiature bo lekko zalala sie sokiem i klawisze dziwnie klikaly, szczegolnie ":" czyli glowny klawisz w ViM - to juz nie jest takie proste bo trzeba odklejac duzy plat tasmy plastikowej z pod spodu, rozebrac klawiature na drobne kawalki, umyc itp. (I niestety nie dziala mi po tej operacji podswietlenie, a nie zalezy mi na nim zbyt wiec nie chce mi sie znowu rozbierac i poprawiac).

    Wymiana dysku jest bardzo prosta, trzeba rozkrecic obudowe (tylko nie wyszarpuj klawiatury zeby nie uszkodzic kabla laczacego ja z plyta glowna - ten mozesz delikadnie wyjac), wykrecic mini uchwyt do dysku, zmienic dysk, przekleic akcelerometr, ulozyc kabelki dokola tak jak byly oryginalnie i wlozyc wszystko z powrotem.

    Instrukcja z iFixit z powodzeniem wystarczy.

    Nie zapomnij tez rzucic okiem tutaj bo jak zapomnisz o tych 2 srubkach to bedzie ci obudowa nieprzyjemnie odstawac w okolicach touchpada : http://myapple.pl/showthread.php?p=470563#post470481
    Ostatnio edytowane przez kubatyszko ; 17.01.2008 o 01:10
    Komputer: MBP 15" 2.0Ghz, 2G, 320G HDD, Leopard.
    Odtwarzacz: iPod Touch 32GB 2.0
    ----
    [url]http://kuba.lbl.pl[/url]

  5. Avatar jasiek13
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    329

    Cytuj | #5

    nie mam co prawda mbp ale wymienialem dysk w pb i z wlasnego doswiadczenia wiem ze instrukcje na ifixit sa bardzo dobre ...

    Ja radze tylko zaopatrzyc sie w porzadne srubokrety i jakies pojemniczki zeby nie pogubic i nie pomieszac srubek
    Komputer: jest bardzo ladny =) pb
    Telefon: poszedl w odstawke bo teraz jest "wszystko w jednym" iPhone ;)
    Odtwarzacz: iPod Nano 2G

  6. Avatar Tommy_PL
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Jelenia Góra
    Postów
    235

    Cytuj | #6

    I wszystko poszło tak jak trzeba jeżeli chodzi o fizyczną wymianę dysku. Nie jest to żaden problem jeżeli ktoś posiada manualne zdolności, widzi śrubki (które sa małe ) i leci wszystko wg fixit.

    Jedyny problem jaki miałem był z kopiowaniem dysku HDD. Zakupiłem również kieszeń na dysk (takie miejsce wyznaczyłem temu HDD, który był zamontowany od nowości) ale okazało się, że kieszeń nie starruje ani nowego ani starego dysku. Była to kiszeń CHIEFTECA. Pozostało mi więc kopiować na kieszeń ATA a później na zamontowany HDD. Niestety - nie przyniosło to spodziewanego efektu przy pomocy klonowania z dysku systemowego ani programem superduper. Po zakupieniu nowej kieszeni SATA (o nazwie MOBITO - działa pięknie i bez problemu) i instalacji CCC (Carbon Copy Cloner) ruszyło wszystko z kopyta.

    Jeżeli chodzi o szybkość działania nowego dysku tej jest widoczna gołym okiem - 7200 rulez !

    Dsyk jest cichuteńki a na starym słyszałem chrobotanie.

    Do wnętra kompa już się przyzwyczaiłem i nie robi na mnie wrażenia.

    Każdemu polecam wymianę na szybszy dysk bo gra jest warta swojej ceny.

    Pozdrawiam,
    Komputer:  MBP 2007 C2D 15.4"/2.33GHz/ATI/RAM3GB/Tiger/Leopard/SnowLeo/Parallels/WinXP/Win7
    Telefon: iPhone
    Odtwarzacz: iPhone

  7. Avatar racuchy
    Dołączył
    Oct 2006
    Postów
    672

    Cytuj | #7

    Haha, no elo. Dostałem na urodziny dysk i jestem dopiero co po wymianie w MBP. Jest o nieeebo lepiej ale glownie przez to ze poprzedni zaczynal szwankowac.

    co do procedury, nie za trudno. Problemy jakie napotkalem
    -brak srubokreta z jakas magiczna koncoweczka,
    - cos sie cholera obudwa przykleila w prawym dolnym rogu, nie szlo odczepic, trzeba bylo brutalnie

    i chyba wsio. witam w klubie ''zlotych raczek''. Ciekaw jestem ile serwis potraca za wymiane..

  8. Avatar Tommy_PL
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Jelenia Góra
    Postów
    235

    Cytuj | #8

    Potrzebne narzędzia to:

    śrubokręt krzyżakowy (PHILIPS) o numerze: #00,
    śrubokręt gwiazdkowy (TORX) o numerze: T6,
    plastikowy nożyk otwierający korespondencję (do podważania złączy),
    ręcznik,
    taśma klejąca obustronnie (do podklejenia wcześniej oderawanych taśm)

    Pewnie zabrakło Ci T6 ?

    Potwierdzam to co napisałeś o dolnej części obudowy - trzeba trochę silniej potraktować niż górną, która praktycznie sama odchodzi.

    Pozdro
    Komputer:  MBP 2007 C2D 15.4"/2.33GHz/ATI/RAM3GB/Tiger/Leopard/SnowLeo/Parallels/WinXP/Win7
    Telefon: iPhone
    Odtwarzacz: iPhone

  9. Avatar racuchy
    Dołączył
    Oct 2006
    Postów
    672

    Cytuj | #9

    Pewnie zabrakło Ci T6 ?
    Zgadza się. Musiałem troche nakombinowac zeby go zalatwic

    Wymienialem na szybcika,, niecierpliwy ze mnie czlowiek. Wiec nawet nie mialem jak obejrzec dokladniej tego tutoriala. Wszystko w ciemno i z pamieci. Coz jakoś działa poki co ;P.

    teraz szukam wlasnie jakiejś obudowy tanszej na tego starego.. i bedzie tip top.

    Rownie pozdrawiam


  10. Dołączył
    May 2006
    Postów
    61

    Ja niestety mam problem z niepogubieniem srubek i zapamietaniem ktora jest do czego, dlatego robote tą postanowilem powierzyc kumplowi

    Zanim jednak do wymiany dojdzie, musze kupic dysk. I tu moje pytanie:

    Czy wszystkie 2,5" SATA będą pasowały do MBP?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jedru ; 27.02.2008 o 17:23
    Komputer: mam

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniaOstatnia