Lokomotywa - recenzja na MyApple Edytuj wpis Usuń wpis

Big 04db7e1f 33bb 471c a0bd a178884af17d

Kilka dni temu na półkach App Store ukazała się polska aplikacja "Lokomotywa". Jest to interaktywna wersja klasycznego wiersza Juliana Tuwima, czytana przez Piotra Fronczewskiego i jednocześnie jedna z najlepszych tego typu pozycji w wirtualnym sklepie Apple.

Interaktywne książki są dosyć popularnym gatunkiem aplikacji w App Store, jednak ich przeważająca część nie jest dostępna w języku polskim. "Lokomotywa" została nie tylko w całości zlokalizowana, na dodatek, w roli lektora obsadzono znanego aktora, który doskonale wywiązał się z powierzonego mu zadania. W zasadzie nie jestem w stanie wyobrazić sobie innego polskiego artystę, który w tej roli spisałby się lepiej od Piotra Fronczewskiego. Twórcy pomyśleli również o rodzicach, którzy sami lubią czytać swoim pociechom - dodano możliwość wyłączenia lektora.


Uzupełnieniem voice actingu, który stoi na najwyższym poziomie, jest przyjemna i miła dla ucha muzyka - nie znudziła mi się ona nawet po kilku z rzędu sesjach z tą aplikacją, razem z moim 4-letnim chrześniakiem. Całość uzupełnia znakomita grafika. Niezwykle barwne ilustracje doskonale współgrają ze ścieżką dźwiękową.
Interakcja z aplikacją sprowadza się do przewijania kolejnych ekranów. Na praktycznie każdym z nich możemy coś wykonać: a to dołożyć węgla do pieca w parowej lokomotywie, nakarmić "atletów" oraz "grubasów", czy też zapakować do wagonu rozrzucone bagaże.


"Lokomotywa" w wykonaniu studia Big Rabbit w zasadzie nie ma słabych stron. Aplikacja będzie niezwykle atrakcyjna dla najmłodszych. Jestem także przekonany, że również starsze osoby spędzą z nią miłe chwile, przypominając sobie ten ponadczasowy wiersz Juliana Tuwima.

Za kulisami: Lokomotywa - Julian Tuwim. Aplikacja na iPhone, iPad, iPod Touch from Big Rabbit on Vimeo.

Ocena: 10/10

Aplikację w wersji uniwersalnej można pobrać tutaj.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać pięć kodów na tę aplikację. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres marcin.klimas@myapple.pl rysunku lokomotywy, wykonanego w dowolnym programie graficznym na iPada lub iPhone'a. Termin mija 17 lutego, a każdy użytkownik może przesłać tylko jeden rysunek. Nagrodzimy najbardziej oryginalne dzieła. Pod tym adresem możecie też pobrać bonusowe wycinanki i kolorowanki z "Lokomotywy", udostępnione przez Big Rabbit.

Piszę o wszystkim, co jest związane z Apple. Pierwsze kroki w świecie spod znaku nadgryzionego jabłka stawiałem kilka lat temu na portalu MyApple.


Komentarze 8

Small user avatar dbeb63d7ce9479c5a404696e61e735620a48d889625d217e98ed9c42ea0dc05b


TheMozart335 -

Do kiedy można nadsyłać prace? Czy można wysłać więcej niż jeden rysunek?

luki8l -

@TheMozart335

OMG... Brak słów...
"Termin mija 17 lutego, a każdy użytkownik może przesłać tylko jeden rysunek"

TheMozart335 -

@luki8l

Głowy nie dam, ale zostało to dodane po moim komentarzu. :)

koh -

@TheMozart335

Od razu zrobiło się weselej na forum...ja kiedyś jako dziecko po odstaniu długiej kolejki w papierniczym spytałem "...Po ile jest ten piórnik za jedenaście pięćdziesią?..." ;)

kilzz -

Wesoło robi się też podczas czytania recenzji, o polskiej aplikacji, interaktywnej wersji klasycznego wiersza Juliana Tuwima, która została w całości zlokalizowana. Serio, wow! Hmmm ilustracja kasy w tle ma szyld z napisem tickets heheeh ;)

GIZIU -

To jest to polska aplikacja czy nie ?

Tranquility -

Bardzo ambitna recenzja drogiego sprzętu.

pka -

Nie warte swoich pieniędzy. 1.79€ Ładnie zareklamowane to kupiłem dziecku. Za 0.79€ polelam.