„Bezpieczne” odblokowywanie urządzeń za pomocą magnesów Edytuj wpis Usuń wpis

Big 5f2a5f87 a595 4716 b64f b69ff2f3e1f2

Kolejna aplikacja patentowa firmy Apple opisuje technologię pozwalającą na „bezpieczne” odblokowywanie urządzeń przy wykorzystaniu specjalnych dopasowanych magnesów.

Technologia, która kryje się za nowym rozwiązaniem firmy Apple jest skomplikowana, jednak w samym założeniu polega na tym: aby otrzymać dostęp do danych zawartych w urządzeniu, potrzebny jest specjalny „skorelowany” magnes (który może być schowany np. w końcówce rysika). Zbliżając go do odpowiedniego czujnika (zawierającego tak samo „skorelowany” magnes), odblokowujemy urządzenie. Ponadto, magnesy mogą „dynamicznie” zmieniać swoją „korelację”, co ma być dodatkowym zabezpieczeniem.

Powyższe rozwiązanie ma szerokie zastosowanie. Oprócz wspomnianego odblokowywania urządzeń, aplikacja opisuje: możliwość uzyskania „bezpiecznego połączenia” między kilkoma urządzeniami; nowe „klucze magnetyczne” (mogłyby być zawarte np. iPhonie); ulepszone zarządzanie termiczne urządzenia (dynamiczna zmiana struktury układów chłodzących przy wykorzystaniu „skorelowanych” magnesów). Poza tym, zupełnie osobna aplikacja patentowa opisuje metodę wykorzystania tej technologii do indukcyjnego ładowania baterii MacBooka.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Patently Apple.

Źródło: Patently Apple, Engadget


Komentarze 7

Small user avatar dbeb63d7ce9479c5a404696e61e735620a48d889625d217e98ed9c42ea0dc05b


cesiu111 -

Stylus? who needs a stylus?

lordon -

:d takie sobie

DanielSDF -

Students :)

ts22dci -

oj tam, oj tam :) już bleckberry coś takiego opracowało. w etui jest magnes, tel się sam blokuje a po wyjęciu się odblokowuje. co lepsze, jeżeli ktoś do mnie dzwoni a fon jest w etui to najpierw wibruje - można ustawić ile razy, np. połączenie, sms, facebook itp. - a po wyjęciu ustają wibracje i dźwięk, bo po co inaczej ma mnie powiadamiać jak już go wyciągnąłem :]? najbardziej inteligentny bajer jaki widziałem.

rad3ks -

@ts22dci

Muszę się zgodzić :) To jest dobre :)

Agher -

HTC przestają dzwonić jak nimi wyraźnie poruszysz. (czytaj sięgniesz z kieszeni) Magnesów i etui żadnych do tego nie potrzeba a efekt ten sam ;)

wojtkow -

Ale tu możecie mieć immobilizer do iPada :P (jak ktoś pamięta takie stare immobilizery samochodowe z magnesikami)