Wyniki finansowe Apple za miniony kwartał były gorsze od tych za ten sam okres roku ubiegłego. Wzrosły jedynie przychody z oferowanych przez Apple usług, co dobitnie pokazuje kierunek, w którym firma powinna się rozwijać. Apple jest tego najwyraźniej świadome, od kilku miesięcy użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą korzystać z serwisu Apple Music. Aby zwiększyć zasięg innych swoich usług firma powinna udostępnić je na konkurencyjne platformy.

Tyczy się to także tych bezpłatnych, jak choćby iMessage. Usługa ta obecnie ograniczona jest tylko do urządzeń Apple. Dzięki deweloperowi Ericowi Chee i napisanej przez niego aplikacji o nazwie Pie Message można z niej jednak korzystać także na urządzeniach z Androidem.

Nie jest to zapewne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku każdego użytkownika, wymaga bowiem komputera Mac, który działać będzie jak serwer odbierający i wysyłający wiadomości iMessage, komunikujący się z aplikacją na smartfonie ze wspomnianym systemem. I choć podobne rozwiązania istniały już w przeszłości, tym razem użytkownik może skorzystać z własnego komputera jako serwera. Odpowiednie oprogramowanie, zarówno to dla Mac, jak i smartfona, pobrać można z serwisu GitHub. Wcześniejsze, oparte na tej samej metodzie, wymagały przekierowywania wiadomości na dedykowane serwery usługodawcy lub twórców aplikacji, co narażało na szwank bezpieczeństwo przesyłanych przez iMessage informacji.

Nie wiadomo, jak na Pie Message zareaguje Apple. Najlepiej gdyby firma wydała oficjalną aplikację iMessage dla systemów Android i Windows. Tyczy się to z resztą nie tylko tej usługi, ale wielu innych, o których rozmawiamy w dzisiejszym odcinku MyApple Daily.

MyApple Daily w iTunes Store.