Apple właśnie straciło jednego klienta.
Przeżyłem przedwczoraj wielkie rozczarowanie. Wiadomo, że imac jest "personal kompjuter", ja jednak używam go do dtp i obróbki foto. Działa normalnie, nie mrozi systemu, wszystkie operacje wykonuje szybko... w miarę szybko, bo brakuje tych 64bitów.
Problem leży w kwestii matrycy. Kupując go wiedziałem, że nie da się jej dokładnie skalibrować. ok. poszedłem na kompromis. Po pięciu miesiącach zauważyłem na matrycy brzydkie żółte plamy i jasne smugi przy krawędziach ekranu. Przeciętny klikacz ma załadowaną kolorową tapetke, ogląda strony i na pewno tego nie widzi, ale jak na full screen na białym tle widać taki defekt to szlag trafia.
Oczywiście żeby dokopać się gdziekolwiek do info apropos matryc w imakach 20 i 24 to nie lada wyczyn. Mak jest jeszcze na gwarancji. po sesji leci do sadu. Czytając opinie i oglądając zdjęcia matryc przeraziłem się...
Kochane apple wymienia matryce na nowe... ale też z wadą. Czyli co? Co pół roku czeka mnie wymiana? Rozumiem, że na wymienioną część mam roczną gwarancje i mogę wymieniać tak co 5 miesięcy non stop? A miesiąc bez sprzętu ma mnie narazić na straty? To jest kpina. Jak sprzęt za 5 czy 8 tysięcy złotych może mieć taką wadę? Za co ja płacę?
Czar apple prysł. Po tym jak spostrzegłem wadę dałem cynk znajomym. I co się okazuje? Znajomi którzy w tym samym czasie kupili też imaki - w różnych konfiguracjach zależnych od portfela, mają ten sam defekt. Więc jeśli masz ajmaka ponad 5 miesięcy sprawdź sobie na białym full screenie, może też masz bonusa.
Powiedzcie mi jeszcze, czy istnieje zwrot sprzętu z powodu jego wadliwości. Bo nie będę tolerował takich błędów firmy której płacisz grubą kase, a dostajesz bubel. Oszczędźcie sobie też komentarzy typu trzeba było kupić maka pro.
Po za tym rok gwarancji na taki sprzęt, jest sprzeczny z prawem konsumenckim w całej europie które wyraźnie mówi, że na sprzęt elektroniczyny w ue przypada 3 lata gwarancji.
ps. co do mighty mouse, która nowa kosztuje koło 200-240 złotych, to też przegięcie. Nie będę się bawił w czyszczenie "innowacyjnego scrolla" bo za połowę ceny głupią mysz z głupiego microsoftu która działa lepiej i sprawniej.
Jeśli ktoś też ma podobne problemy to może wymieni się doświadczeniami.
Pozdrawiam, za niedługo ex-user maka




LinkBack URL
About LinkBacks




