Dziwna sprawa, dzisiaj zaczęło coś gruchotać w wentylacji mojego MBP. Tak jakby przy prawym wiatraku, wentylacja chodzi standardowo, ale oprócz tego wydobywa się taki dziwny głos gruchatania. Spotkał się ktoś z takim problemem?
Poszukaj na youtubePoważnie
Często coś dostanie sie w wiatrak i powoduje hałas podobny jakby ktoś coś włożył w szprychy kręcocego się koła w rowerze.
Czasami to wpada folia, która odstaje od spodu klawiatuty. Czasem kurz lub inny element.
A w najgorszym przypadku kończą się łożyska w wiatraku i potrzebna jest wymiana.
Komputer: MacBook Pro 2.2 GHz 17
Próbowałem już wyssać odkurzaczem nieczystości, ale nadal problem istnieje. Dodatkowo zauważyłem, że problem się pojawia po dłuższej pracy komputera. Wygląda to tak jakby jakieś części się nagrzewały, rozszerzały i coś o siebie haczyło, albo wpadało w jakiś rezonans.
Chyba będę musiał oddać*do serwisu. Ma ktoś jakieś kontakty, żeby szybko sprawę*załatwić? Albo chociaż pogadać*z technikiem jak długo trwa naprawa i co może być*przyczyną.
zadzwoń albo napisz: do mnie odpisali w dwa dni z wyjaśnieniem wszystkich niejasności: ile będzie trwało, jakie są szanse na poprawki itp
Naprawiać będę na gwarancji, więc raczej za bardzo nie będę mógł sobie zażyczyć wymiany dwóch wentylatorów. No chyba że zapłacę za ten drugi. Czy się mylę?
Orientacyjnie jaki jest koszt wymiany jednego wentylatora?
@ piotrmac - też problem Ci się pojawiał po dłuższej pracy komputera (nagrzaniu się)?