Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniaOstatnia
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. Avatar questionmaker
    Dołączył
    Feb 2008
    Postów
    364

    Cytuj | #1

    Chciałbym się zaopatrzyć w tą że konsolkę, ale zastanawiam się jak jest z kompatybilnością z osx oraz np o co chodzi z tym ich softem (starałem się zaciągnąć języka, ale wszystko jest napisane wysoce dla mnie niezrozumiale)
    Chciałbym się dowiedzieć jakie są jej dodatkowe opcje oprócz gier filmów zdjęć i muzyki.
    Czy mogę tam wsadzić np kartę pamięci z filmem, czy musi on być na umd?
    Komputer: MacBook 2.2Ghz HDD160GB 4GB Ram
    Telefon: Motorola V3
    Odtwarzacz: iPod Shuffle


  2. Avatar jabco
    Dołączył
    Sep 2007
    Skąd
    nie z tąd...
    Postów
    489

    Cytuj | #2

    Dziala wszystko, sa tez do sciagniecia pliki iso ktore mozesz wrzucic na karte pamieci, moze byc to zakupiony film umd zgrany do iso odpowiednim "patentem" ktory wymaga softu z serii m33
    OS X nie ogranicza mozliwosci Twojego PSP, jedynie nie da sie chyba podlaczyc ekranu zewnetrznego przez usb (na windowsa jest taka appka), ale da sie przez kompozyt.

    Pozdrawiam,
    najlepszy DJ w miescie
    Komputer: Macbook Pro 2.53 4GB 9600GT 512
    Telefon: iPhone 3G
    Odtwarzacz: iPod Shuffle 2G
    Macbook Pro 2.53 4GB 9600GT 512 / Mac Pro 8x3.2 16gb 2TB / Macbook Alu 2.4 4gb /Macbook 2.16 2gb / iMac G4 1.25 768 /

    00800-4411875 - Darmowy nr do Polskiej infolinii Apple, zanim napiszesz post, zadzwon!

  3. Avatar questionmaker
    Dołączył
    Feb 2008
    Postów
    364

    Cytuj | #3

    A o co biega z tym softem? i na czym polegają patenty pozwalające zrzucać np moją muzykę czy moje osobiste nie zakupione filmy w formacie np avi ?
    Komputer: MacBook 2.2Ghz HDD160GB 4GB Ram
    Telefon: Motorola V3
    Odtwarzacz: iPod Shuffle

  4. Avatar norbertcala
    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,148

    Cytuj | #4

    Jest tez sporo roznych programow ktore mozesz wrzucac po złamaniu softu. Taki JailBreak Sony PSP. Fimy spokojnie mozesz miec na karcie pamieci. Polecam serwis PSP-TEAM.PL | Sony Playstation Portable Team - Start
    Ja tez dzis na swoim blogu pisze o PSP w porownaniu do iPhone
    Komputer: MacBook Core 2 Duo, MacBook PRO Core Duo, Mac Mini, PC do Gier :)
    Telefon: iPhone 8GB, iPhone 3G 16GB
    Odtwarzacz: Cała masa iPodów
    Pozdrawiam
    Norbert

  5. Avatar spinnaker
    Dołączył
    Sep 2007
    Postów
    232

    Cytuj | #5

    Jeżeli masz oryginalny firmware od Sony w wersji nie większej niż 3.50 to możesz dokonać tzw. downgrade'u, czyli podmiany oprogramowania na niższą wersję 1.50, która została w pełni rozpracowana przez hakerów - łącznie z akcesem do funkcji kernela. Mając 1.50 możesz zainstalować hakerski firmware. Teraz najnowszy to 3.80 M33 oferujący te same usługi co sonowski 3.80 oraz parę dodatkowych hakerskich patentów.

    Każdy zhakowany firmware, włącznie z 1.50, pozwala na odpalanie programów homebrew. Wśród nich znajduje się PSP PMP Mod. Jak dla mnie najlepszy player video. Obsługuje polskie napisy SRT, ale by móc odpalić na nim film trzeba skonwertować go do formatu PMP. Na Maku jest do tego PEnGUIn Encoder PMP.

    Wiedz, że MP3, AIFF, WMV i coś-tam-jeszcze PSP odtwarza w standardzie i nie trzeba nic hakować. Podobnie jest z filmami. Obsługiwane formaty video dla 3.80 to: MPEG-4 Simple Profile (AAC), H.264/MPEG-4 AVC Main Profile (CABAC) (AAC) and Baseline Profile (AAC).

    Nieocenionym i pewnym źródłem wszelkiego info nt. PSP jest:
    QJ.NET - QuickJump Home - PlayStation Portable News - PSP Updates

    A wszelkie howto nt. downgrade'u masz tu:
    QJ.NET Forums - Powered by vBulletin

    Jeżeli chodzi o emulację ISO, to temat na forum QJ.net i PSPUpdates jest banowany. Sam downgrade i tzw. custom firmware jest "legalny" (albo lepiej: nie jest nielegalny) i pozbawia cię jedynie (albo aż) gwarancji. Oczywiście licz się z ryzykiem zbrikowania (zamienienia PSP w drogą cegłę) konsolki. Na to jednak ostatnio też pojawiło się remedium - Pandora Unbricker. Więcej na wyżej wymienionych stronach.

    QJ.net to pewne źródło softu i jest tam wszystko. Inne strony mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, więc uważaj.

    Aha, zawsze można powrócić do oryginalnego softu od Sony po prostu robiąc upgrade firmware'u. Sony nigdy nie wypuści SDK tak jak Apple do iPhone'a, ale ubogaca swój soft coraz to ciekawszymi bajerami.
    Komputer: Intel Mac Mini
    Odtwarzacz: iPod Nano

  6. Avatar questionmaker
    Dołączył
    Feb 2008
    Postów
    364

    Cytuj | #6

    Czyli jeśli kupuję używane psp to najlepiej z tym najnowszym zhakowanym softem, tak?
    A co do odceglania, na pewno się da i nie będę miał palstiku za 500zł?
    Jeszcze jedno - czy te wszystkie downgradey i upgrade'y to jest jakaś ostra jazda czy ja jako noob też dam sobie z tym radę?
    Komputer: MacBook 2.2Ghz HDD160GB 4GB Ram
    Telefon: Motorola V3
    Odtwarzacz: iPod Shuffle

  7. Avatar spinnaker
    Dołączył
    Sep 2007
    Postów
    232

    Cytuj | #7

    Z upgrade'ami dasz sobie radę, bo są pięknie udokumentowane na forum QJ.net. Krok po kroku dla każdej wersji firmware. Jedyne o co musisz zadbać to zakup konsolki z firmwarem o numerku nie większym niż 3.50, bo do tego numerka da się wykonać downgrade. Potem możesz zainstalować hakerski firmware, który funkcjami nie ustępuje nowszym wersjom. Praktycznie w raz z ukazaniem się update'u od Sony, po paru tygodniach już jest custom firmware na jego bazie

    Soft nie musi być najnowszy, bo, jak już wspomniałem, można dowolnie mieszać oryginalny firmware z hakerskim, byle nie popełnić faux pas i zainstalować oryginała w wesji > 3.50. 3.50 to graniczna wersja poddająca się downgrade'owi.

    ZAWSZE JEST RYZYKO ZBRIKOWANIA. Tak to już jest z, bądź co bądź, chałupniczym oprogramowaniem. Praktycznie na każdym kroku instalacji custom firmware jesteś ostrzegany o ryzyku. Oczywiście jest to rodzaj zabezpieczenia, bo przecież wszystko zostało szczegółowo sprawdzone. No chyba, że bawisz się w betatestera Ważne by DOKŁADNIE czytać instrukcję i nie widziwiać tylko stosować się do poleceń w HOWTO. HOWTO na Qj.net jest sprawdzone i pewne.

    Jak chcesz się dodatkowo zabezpieczyć przed brickiem to polecam zapozanie się z Universal Unbricker na forach Qj i PSPUpdates. Sorry, ale wyskoczyłem nieco z obiegu i mogę jedynie powiedzieć, że chodzi o dumpowanie pamięci flash konsolki w pamięci...baterii (tak, baterii). Robisz sobie taki backup flasha za pomocą baterii kupionej na allegro za 50 PLN i masz swoisty rescue kit. Bateria może być użyta tylko do odzyskania konsolki, więc musisz mieć dwie: jedną na codzień, drugą w razie potrzeby. Być może temat się rozwinął i nie potrzeba już baterii. Sprawdź na PSPUpdates, dokładnie tu:

    Article Detail - PS3 News, Wii News, Xbox 360 News, PSP News and more!

    PS: Pierwszy downgrade to zawsze ostra jazda i pot na rękach Pamiętaj: bateria na 100%, czytasz instrukcję i 'don't panic'!
    Komputer: Intel Mac Mini
    Odtwarzacz: iPod Nano

  8. Avatar questionmaker
    Dołączył
    Feb 2008
    Postów
    364

    Cytuj | #8

    A powiedz mi jeszcze, jaki soft jest w tych nowych konsolkach, bo jest opcja żebym dostał pspka z usa przez kolegę, wtedy to będzie nówka.
    Komputer: MacBook 2.2Ghz HDD160GB 4GB Ram
    Telefon: Motorola V3
    Odtwarzacz: iPod Shuffle

  9. Avatar spinnaker
    Dołączył
    Sep 2007
    Postów
    232

    Cytuj | #9

    To zależy. Bywa, że trafiają się jeszcze konsolki z softem 2.0, 2.8... to zależy od dystrybucji, czasu magazynowania w sklepie itd. Najwyższy wersją soft jaki zszedł z linii produkcyjnej Sony to 3.40, a więc taki, który się da zdowngrade'ować.

    By być pewnym, że kupujesz właściwą konsolkę z właściwym firmware przeczytaj instrukcję jak wydedukować wersję firmware po numerze seryjnym na opakowaniu:

    PSP-Homebrew Info Site

    Wiedz, że dostępne są 2 modele PSP. Slim i "stara". Slim ma więcej RAM, jaśniejszy ekran, inny dostęp do UMD, wyjście AV, ale nie ma IRda i ma nieco zmieniony układ klawiszy, oraz profil obudowy. Ja osobiście nie widzę większych powodów wydawania dodatkowej kasy na slima. Jedyny większy plus to to, że gry ładują się szybciej (długi czas ładowania niektórych gier jest wadą PSP). Slim także ma nieco inny soft. Spokojna głowa - custom firmware chula i na nim, ale niektóre programy homebrew po prostu nie lubią slima.

    ---- Dodano 30-03-2008 o godzinie 03:00 ----
    Właśnie sprawdziłem jaka jest najnowsza wersja firmware. 3.93. Oznacza to, że ze swoim 3.03 jestem sporo w tyle 3.93 oferuje usługę Skype, oraz radio internetowe (po raz kolejny zerżneli pomysł od twórców homebrew).

    Byłbym zapomniał powiedzieć Ci o bodaj najlepszej funkcji w PSP począwszy od softu 3.00: emulacja PSX (Playstation 1). Sony wbudowało natywny emulator szaraka! Gry chodzą z pełną prędkością, podobnie jak to jest na PS2. Oryginalnie, by zagrać w starego hita, należy mieć PS3 (taaak....chociaż może się coś zmieniło...). Za pomocą PS3 kupujesz grę i przesyłasz ją na PSP. No, ale od czego jest custom firmware Jest coś takiego jak Popstation (do ściągnięcia z PSPUpdates). Jest to zestaw narzędzi umożliwiających konwersję ISO gry z PSX na EBOOT (plik wykonywalny) PSP. Popstation nie jest zbyt wygodne, więc wymyślono ładne programiki do tego. Jest nawet wersja na Maka!
    Ostatnio edytowane przez spinnaker ; 29.03.2008 o 23:00 Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone
    Komputer: Intel Mac Mini
    Odtwarzacz: iPod Nano

  10. Avatar questionmaker
    Dołączył
    Feb 2008
    Postów
    364

    Jezu chryste, z tego co czytam na forach to psp jest urządzeniem wymyślonym przez boga aby po prostu cieszyć ludzi Decyzja zapadła Pozostaje ciułać "pinionszki".
    Komputer: MacBook 2.2Ghz HDD160GB 4GB Ram
    Telefon: Motorola V3
    Odtwarzacz: iPod Shuffle

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniaOstatnia