Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

  1. Dołączył
    Jul 2008
    Postów
    82

    Cytuj | #1

    Witam. Pytanie może wydać się śmieszne dla zawodowców, ale jeśli ktoś ma chęć proszę o odpowiedź. Chcę wyczyścić trochę dysk mojego mini maca. Fabrycznie zamontowany jest 320 giga a obecnie po wstępnym czyszczeniu pozostało wolnego 80 giga. Problem polega na tym CO MI ZABIERA TYLE MIEJSCA? Jeżeli z największych jakie udało mi się wyśledzić to np. programy - 20,67 giga, muza 12,03 giga, i UWAGA Biurko ok67 giga, z tym że za chiny nie wiem co aż tyle tu zajmuje Katalogi na biurku mają po kilka, kilkadziesiąt mega
    Czy jest jakiś sposób, program, który pokaże mi co zabiera miejsce w mojej makówce???
    Dzięki za wyrozumiałość
    pozd®ówka


  2. Avatar Maxavelli
    Dołączył
    Feb 2010
    Skąd
    Jaworzno
    Postów
    362

    Cytuj | #2

    DaisyDisk
    Komputer:  Mac mini Intel Core i5 2,5 GHz | 8 GB RAM | 500 GB HDD | AMD Radeon HD 6630M
    Telefon:  iPhone 4 32 GB
    Tablet:  The New iPad 32 GB Wi-Fi

  3. Avatar domeen
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    ja to znam?
    Postów
    214

    Cytuj | #3

    Komputer: MacBook 13,3"
    Telefon: iPhone 8GB [2.2]
    Odtwarzacz: iPod w iPhone


  4. Dołączył
    Jul 2008
    Postów
    82

    Cytuj | #4

    Dzięki Maxavelli - zainstalowałem i przeanalizowałem. Podpowiedz proszę: DaisyDisc znalazł różne dziwne dla mnie rzeczy, które zajmują miejsce na dysku. Co można bezpiecznie kasować z rzeczy "standardowych" dla systemu? Nie pisze oczywiście o moich rzeczach, z którymi sobie poradzę. Ale takie (wielgaśne) katalogi jaknp różne Caches w Biblitece? Słowem co można bezpiecznie (bez wpływu na funkcjonalność systemu wysłać w kosmos?
    Dziękuję i pozd®ówka

  5. Avatar JerryEvo
    Dołączył
    Jun 2008
    Postów
    238

    Cytuj | #5

    Ręcznie nie kombinuj. Użyj MacKeeper albo CleanMyMac do usunięcia tego co zbędne. Jak masz Liona to lokalne kopie TimeMachine mogą (local snapshots) zajmować miejsce.


  6. Dołączył
    Feb 2011
    Skąd
    Wiśniowa Góra
    Postów
    67

    Cytuj | #6

    jeżeli masz iPhone lub iPad-a to skasuj niepotrzebne backup-y z poziomu iTunes. To też potrafi zajmować miejsce.
    Komputer: Apple MacBook Pro (MC723PL/A)
    Telefon: Apple iPhone 4S 64GB
    Tablet: Apple iPad 2 64Gb+3G

Odpowiedz na ten temat