Witam.
posiadam macbook i am problem, ponieważ kiedyś wpisałem jakieś hasło przy opcji jak chce się od razu przy starcie wejść do biosu laptopa i nie wiem jakie to było hasło.
Jak je mogę zresetować?
Witam.
posiadam macbook i am problem, ponieważ kiedyś wpisałem jakieś hasło przy opcji jak chce się od razu przy starcie wejść do biosu laptopa i nie wiem jakie to było hasło.
Jak je mogę zresetować?
Komputer: HP Pavilion DV6 z głośnikami BEATS AUDIO
Telefon: Iphone 4, Sony Ericsson mini
Tablet: Ipad 32GB z 3G
a masz system zainstalowany? skąd pochodzi ten MB? Jeśli jest Twój, to poćwicz trochę haseł.
Komputer: MacBook 1.83 C2D & Mac mini 2011/SSD & Nintendo Wii & Mini G4
Telefon: dziadowski iP 4S i kiczowaty RBM na andku
Tablet: iPad 16GB/3g
WWW: http://www.macmall.pl
Nie przepłacaj za Makówki, wejdź na ->www.matlosz.pl
Serwis pogwarancyjny. Naprawa zalanych komputerów!
"w ogóle" piszemy osobno!!
macbook dostałem od siostry, ale nawet ona nie wie jakie jest hasło, bo nie wie co wpisywała, bo kombinowała z tymi hasłami, a sama nie wiedziała do czego jest
Komputer: HP Pavilion DV6 z głośnikami BEATS AUDIO
Telefon: Iphone 4, Sony Ericsson mini
Tablet: Ipad 32GB z 3G
Spróbuj poniższej drogi:
1. jeśli masz pamięć w 2 modułach wyjmij jeden z nich, jeśli masz tylko jeden moduł musisz dołożyć inny - chodzi o to by ilość pamięci RAM w komputerze uległa zmianie,
2. po wykonaniu kroku 1. uruchom komputer i podczas startu trzymaj wciśnięte klawisze: Command+Option+P+R (czyli reset PRAMu) i trzymaj tak długo aż usłyszysz specyficzny dzwięk startowy minimum 2 razy,
3. hasło na EFI powinno zostać wyłączone, pozwól komputerowi uruchomić się do końca, następnie wyłącz i przywróć pierwotną konfigurację pamięci.
Nie daję gwarancji, że zadziała, ale innego pomysłu nie mam...
PS. Jest jeszcze jedna nadzieja: w teczce /Applications/Utilities na płycie Mac OS X Install Disc 1 DVD powinieneś znaleźć program Open Firmware Password. Jakkolwiek nazwa wskazuje, że powinien działać wyłącznie na Maczkach "powerowych" ale na MacFixIt chyba coś było napisane, że działa - o dziwo - to również z hasłem EFI.
Ostatnio edytowane przez mantis30 ; 11.07.2009 o 12:25
Komputer: iMac C2D 2.66GHz 20" 4GB RAM / TC 1TB / iOmega UltraMax 1TB
Telefon: iPhone 4 32GB
Odtwarzacz: JBL Creature II/NE-700M
Tablet: iPad 2 32GB WiFi