Witam niedawno pozbyłem się PCta przesiadka dawno planowana i naprawdę pełna radocha
ale to nie o tym chciałem pisać posiadam macmini intel zainstalowany leopard 10.5.7
wybór klawiatury padł na alu QWERTZ niski profil polskie znaki z numeryczną na usb.
Przed podłączeniem pod maca używałem zwykłej winshit po rozpakowaniu nowego nabytku
natychmiast podłączyłem aby wykorzystać wszystkie dobrodziejstwa idące z dodatkowych klawiszy funkcyjnych OS wystartował z pytaniem że ma możliwość uaktualnić chyba firmware lub software tego nie pamiętam ale stawiam na firmware i jeszcze info nie dotykaj niczego podczas uaktualnienia zrobiłem jak napisał nie przypominam sobie aby szeptał coś o portach usb aby wszystko odłączyć ale z głupiego winshit przyzwyczajenia nawet się zbytnio nie wczytywałem co to mi za niusa OS napisał teraz dopiero wiem jaka różnica w niusach systemowych między OS X a Winzgroza
A teraz do sedna po aktualizacji klawiatury a w tym czasie była podpięta pod alu mysz nie Applowa pojawił się już dwukrotnie problem z brakiem zasilania myszki no ale reakcja odpięcie i ponowne włożenie do portu pomaga ale to dało mi do myślenia czy czasem czegoś nie spie%?!%m
przetestowałem wszystkie funkcyjne nie działają przyciski ściemniania i rozjaśniania monitora
pomyślałem że może to tylko brak współpracy z monitorem ale najgorsze odkryłem że podczas startu nie działają żadne komendy tzn skróty klawiatury startowe C / D i cała reszta w ogóle jakby nie było komunikacji podczas startu maca z klawiaturą .
Dodam info profilu
Apple Keyboard:
ID produktu: 0x0221
ID producenta: 0x05ac (Apple Inc.)
Wersja: 0.69
Prędkość: do 1.5 Mb/sek.
Producent: Apple, Inc
ID lokacji: 0xfd120000
Natężenie dostępne (mA): 100
Natężenie wymagane (mA): 20
Zerkałem na strony pomocy ale jedyne co do firmware jest to restore do komputerków ale do klawiatury takiego dobrodziejstwa nie znalazłem przypuszczam że pomogło by ponowne wgranie firmware klawiatury ale OS daje niusa że wszystko jest GIT i nie ma potrzeby aktualizować nie przepuszcza mnie do ponownego zainstalowania.
Oddawanie do serwisu nie uśmiecha się mi a zresztą wątpię czy uznają gwarancje
mam naturę zrób to sam ale nie dam rady i proszę HELP może jakiś stary wyjadacz jabłek obeznany podsunie jakiś pomysł jak sobie z tym fantem poradzić może jakiś soft istnieje o którym nie wiem lub za pomocą konsoli komende zapodać dla maca info aby nie zwracał uwagi na swoje GIT i ponownie zainstalował firmware.
Proszę HELP




LinkBack URL
About LinkBacks






