Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

 1. Dołączył
  Nov 2011
  Lokalizacja
  Rzeszów, Poland
  Postów
  385

  Cytuj | #1

  Jak wiadomo, z iPhone 3GS (jak i z iPhone 4) można programowo ściągnąć simlocka. Aby ściągnąć simlocka z iPhone 3GS musimy wgrać BB iPada w wersji 6.15.00, po czym jailbreak i ultrasn0w.

  A co jeśli chcemy działać na oryginalnym firmware od iPhone, tym samym posiadać możliwość korzystania z modułu GPS ? (przyznam, że nie sprawdzałem tego, ale skoro BB iPada powodowało problemy z GPS - w tym wypadku nie powinno być problemu). Jak najbardziej jest to możliwe !

  Mój telefon działa aktualnie na iOS 6.1.2, oprogramowanie BB jest najnowsze.

  Ultrasn0w obsługuje BB iPada 6.15.00 oraz iPhone 3GS - w naszym przypadku - maksymalnie 05.13.04. Prawdopodobnie wiadomo wam, że po downgrade basebandu programem redsn0w z 6.15.00 do basebandu iPhonowego dostajem go w wersji właśnie 05.13.04 - i to jest naszą szansą, aby posiadać działajcy jailbreak untethered tethered dla iOS 6.1.2 6.1.3 oraz działający ultrasn0w do ominięcia simlocka.


  Co będzie potrzebne?

  najnowszy redsn0w 0.9.15b3
  oprogramowanie ipsw iOS 6.0 dla iPhone 3GS


  PRZYGOTOWANIE TELEFONU
  (tylko jeżeli posiadamy baseband wyższy niż 5.13.04 - jeśli posiadamy właśnie ten baseband pomijamy tą część i przechodzimy do poradnika fioletowego. Jeżeli natomiast posiadamy baseband iPada 6.15.00 przechodzimy do punktu 5. poradnika niebieskiego.)

  1. Procedurę rozpoczynamy od odpalenia aplikacji redsn0w (jako administrator). Przechodzimy do Extras, potem Select IPSW i wybieramy pobrane wcześniej IPSW iPhona 3GS w wersji 6.0. Wyświetla się okno Succesfully identified, klikamy OK. W oknie Is this newer (fixed) model? prawdopodobnie każdy z nas klika Yes - jest to chyba związane z kompletnym odtwarzaniem oprogramowania telefonu i wiąże się z utratą danych. Tak przynajmniej to rozumiem. Jako, że robiłem wszystko na czysto nie zwracałem na to uwagi. Jednakże, jeśli ktoś wie o co tutaj dokładnie chodzi niech dopisze.

  2. Klikamy Back i klikamy Jailbreak. Pojawi się progress bar przygotowujący dodany wcześniej plik IPSW. W następnym oknie: Please select yout options... wybieramy: Install iPad baseband - pojawia się okno, czy jesteśmy pewni swojego wyboru. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że BB od iPada nie można wgrać do każdego iPhona 3GS - wszystko jest zależne od daty produkcji naszego telefonu. Jest o tym na forum szczegółowo opisane w temacie o simlockach. Jeśli nasz telefon spełnia wymagania klikamy Yes. Jeśli telefon nie spełnia wymagań ten poradnik jest dla nas bezużyteczny i wykonanie go może doprowadzić do uszkodzenia telefonu!

  3. Klikamy Next i wprowadzamy telefon do trybu DFU - albo wg poradnika wyświetlającego się po kliknięciu Next, albo już w tym momencie, jeśli wiemy jak to zrobić. Program zacznie wgrywać dane jailbreak'a jak i nowy baseband. Procedura trwa dość długo (10 minut), trzeba cierpliwie czekać aż telefon zrestartuje się i uruchomi ponownie.

  4. Po ponownym uruchomieniu telefonu proponuję zrestartować aplikację redsn0w - wyłączamy, włączamy ją ponownie i wykonujemy krok 1. tego poradnika. (jeśli nie restartowaliśmy redsn0w przechodzimy do następnego punktu).

  5. Powtarzamy krok 2 poradnika, jednakże tym razem nie zaznaczamy opcji Install iPad baseband, a Downgrade from iPad baseband. Zaznaczamy także Install Cydia - procedura konieczna!

  6. Powtarzamy krok 3. poradnika.

  7. Po ponownym uruchomieniu telefonu proponuję zrestartować aplikację redsn0w (nie jest to wymagane, ALE może zapobiec ewentualnym błędom aplikacji) wg 1. punktu poradnika. Musimy teraz wykonać tzw. Just boot, ponieważ po uruchomieniu telefonu na pulpicie nie jest widoczna aplikacja Cydia. Po wykonaniu Just boot telefon uruchomi się, a aplikacja Cydia pojawi się na naszym pulpicie. Redsnow możemy teraz wyłączyć, nie będzie nam już potrzebny. W tym punkcie powróciliśmy do BB iPhona w wersji 5.13.04

  WGRYWANIE JAILBREAK UNTETHERED ORAZ ULTRASN0W
  (jeżeli posiadamy BB 5.13.04)

  1. Uruchamiamy Cydię i pozwalamy jej zaktualizować wszystkie swoje dane (paczki, repozytoria) - jest to konieczne do wykonania dalszych kroków.

  2. Przechodzimy do zakładki Search i wyszukujemy: evasi0n 6.0-6.1.2 Untether. Paczkę instalujemy, klikamy Return to Cydia, po czym koniecznie restartujemy telefon. Po pojawieniu się logo Apple na ekranie pojawi się logo aplikacji Evasi0n, która będzie aktualizowała pliki dot. jailbreak'a - po zakończeniu tego procesu telefon się uruchomi - w tym momencie nasz iPhone posiada już jailbreak w wersji untethered!

  2. Aby pozbyć się simlocka, przechodzimy w Cydii do zakładki Search i wpisujemy ultrasn0w. Aplikację instalujemy, klikamy Restart springboard. Po restarcie interfejsu możemy śmiało włożyć kartę sim nieobsługiwanego wcześniej operatora i cieszyć się w pełni odblokowanym iPhonem!

  Poradnik ten napisałem po pozytywnym przeprowadzeniu całego procesu na własnym telefonie (na iOS 6.1.2, gdy był nadal podpisywany i nie było jeszcze 6.1.3, aktualnie posiadam wgrany 6.1.3 i simlock mam ściągnięty całkowicie, więc nie mogę sprawdzić, czy poradnik na pewno zadziała - ale z tego co się orientowałem wszystko będzie działać).

  Dotyczy on TYLKO osób, które posiadają simlock na swoim 3GS i chcą dokonać programowej procedury ściągania blokady. Pamiętajcie, że po aktualizacji (lub odtworzeniu iPhona w iTunes) simlock powróci, a także całą procedure będzie trzeba wykonać ponownie, jeśli będzie ona nadal aktualna (zależne od zmian, jakie wprowadzi nowa aktualizacja iOS wraz z BB).

  Jeśli było już o tym pisane na forum, proszę dać mi znać i zrobić z tym co trzeba. Jeśli nie - tym bardziej proszę zrobić z tym co trzeba - myślę, że przyda się to innym.

  W razie wątpliwości proszę pisać w odpowiednim wątku.
  Ostatnio edytowane przez renqien ; 25.09.2013 o 18:36
  iMessage: godzinilla@icloud.com


 2. Awatar aerO^
  Dołączył
  May 2008
  Postów
  889

  Cytuj | #2

  Poradnik tylko przejrzałem tak powierzchownie, ale warto dodać, że przy iOS 6.0+ dobrze jest użyć karty operatora na którą mamy locka, ponieważ w innym wypadku iMessage/Facetime(w przypadku 4) oraz powiadomienia push, nie będą działały, więc przy robieniu "Jailbreak" należy zaznaczyć Deactivate, a potem użyć oryginalnej karty, reszta pozostaje bez zmian. Nigdy nie miałem 3GSa, więc za bardzo się nie znam, ale poradnik wygląda solidnie
  Komputer: Macbook Pro Retina 13 2.4/8/256 Late 2013
  Telefon: iPhone 2G 8GB / iPhone 4 32GB / iPhone 5s 64GB
  Odtwarzacz: iPhone 5s | Beats Tour | Beats Studio v2 | Beats Pro
  Tablet: sprzedany


 3. Dołączył
  Nov 2011
  Lokalizacja
  Rzeszów, Poland
  Postów
  385

  Cytuj | #3

  Mam wrażenie, że o czymś zapomniałem... Mianowicie wydaje mi się, że pomiędzy punktem 4. a 5. poradnika niebieskiego powinno być jeszcze odtwarzanie telefonu za pomocą iTunes, aby usunąć Jailbreak - ale nie dam sobie teraz ręki uciąć i nie sprawdzę teraz tego. Wiem, że dokonywałem odtwarzania przez iTunes, gdy miałem wgrane BB iPada i wszystko poszło bez żadnych problemów, ale czy jest to koniecznie nie potrafię odpowiedzieć. Jeśli ktoś wie czy da się ponownie wgrać JB do telefonu za pomocą redsn0w niech coś na ten temat napisze

  And one more thing: jeśli faktycznie po wgraniu BB iPada trzeba wykonać odtwarzanie z poziomu iTunes będzie nam potrzebna karta operatora, na którego założony jest simlock, aby wykonać proces aktywacji telefonu.
  Ostatnio edytowane przez x X x ; 17.03.2013 o 14:24
  iMessage: godzinilla@icloud.com

 4. Awatar renqien Koniec...

  Dołączył
  Oct 2007
  Lokalizacja
  Warszawa
  Postów
  20,685

  Cytuj | #4

  Wątek oczyściłem z rozmów. To jest poradnik i w nim nie zadajemy pytań. Śmietnik robimy w http://myapple.pl/iphone/160138-siml...rzeczytaj.html
  Komputer: iMac 20" 2.4GHz/1 TB MBPro 15.4" 2.5GHz/250GB iMac G4 17" 1.25GHz
  Telefon: iPhone 2 3 4
  Parafrazując regulamin: Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.


 5. Dołączył
  Nov 2011
  Lokalizacja
  Rzeszów, Poland
  Postów
  385

  Cytuj | #5

  Bardzo proszę osobę, która wykonała kroki powyższego poradnika (bądź posiada wiedzę na ten temat) o odpowiedź, czy po wgraniu jailbreak i baseband iPada, konieczne jest w tym momencie odtworzenie telefonu przez iTunes aby wykonać kolejny krok poradnika, tj. jailbreak i downgrade baseband (rozumiem, że sama procedura łamania oprogramowania nie wymaga do poprawnego wykonania instalowania Cydii?).
  Ostatnio edytowane przez x X x ; 17.03.2013 o 14:25
  iMessage: godzinilla@icloud.com

 6. Awatar ippawel
  Dołączył
  Nov 2008
  Postów
  1,124

  Cytuj | #6

  Jeśli już masz jailbreak i baseband od iPada, to downgrade tego basebandu nie 'robi' nam od nowa jailbreaka, po prostu go obniża. Do tego nie trzeba się bawić w restore'a i ponownego jailbreaka.

  Cytat Zamieszczone przez aerO^ Zobacz posta
  Poradnik tylko przejrzałem tak powierzchownie, ale warto dodać, że przy iOS 6.0+ dobrze jest użyć karty operatora na którą mamy locka, ponieważ w innym wypadku iMessage/Facetime(w przypadku 4) oraz powiadomienia push, nie będą działały, więc przy robieniu "Jailbreak" należy zaznaczyć Deactivate, a potem użyć oryginalnej karty, reszta pozostaje bez zmian. Nigdy nie miałem 3GSa, więc za bardzo się nie znam, ale poradnik wygląda solidnie
  A aktywowanie SAMem? Ja od zawsze działam SAMem po haktywacji i działają powiadomienia push włącznie z iMessage.
  http://www.ijunkey.com/how-to-fix-fa...ios-5-iphones/
  Aktualnie na 6.1 również tym sposobem 'naprawiłem' powiadomienia.
  Ostatnio edytowane przez ippawel ; 17.03.2013 o 13:53
  Komputer: HP dv9000
  Telefon: iPhone 3GS
  Odtwarzacz: iPod Nano 5G
  Nie odpowiadam na PW z pytaniami, które były wałkowane już milion razy.


 7. Dołączył
  Nov 2011
  Lokalizacja
  Rzeszów, Poland
  Postów
  385

  Cytuj | #7

  Ok, czyli wszystko jasne, jeszcze jedna osoba potwierdziła Twoje słowa ippawel, więc można oficjalnie potwierdzić, że poradnik nie zawiera błędów.

  Mam nadzieję, że komuś się przyda. Jak będę miał chwilę to może dodam jakieś fotografie do tego.

  WAŻNE
  Właśnie sprawdziłem GPS na najnowszej Auto Mapie (wersja testowa), bez włączonego WiFi i sieci gsm satelita został znaleziony w mniej niż minutę, więc GPS działa poprawnie
  Ostatnio edytowane przez x X x ; 17.03.2013 o 15:20
  iMessage: godzinilla@icloud.com

 8. Awatar schreder
  Dołączył
  Aug 2012
  Lokalizacja
  Olsztyn
  Postów
  201

  Cytuj | #8

  Proponuję dopisać do jakiej serii 3gs'ów można wgrywać BB od ipada, bo ludzie uceglą telefon i tyle.
  Komputer: Intel Core i5 2520M, AMD Radeon HD 6630M, Windows 8 Pro
  Telefon: iPhone 4s 32GB Black

 9. Paf
  Mężczyzna Paf jest offline
  Awatar Paf
  Dołączył
  Sep 2011
  Lokalizacja
  Lublin/Biała Podlaska
  Postów
  7,997

  Cytuj | #9

  Cytat Zamieszczone przez schreder Zobacz posta
  Proponuję dopisać do jakiej serii 3gs'ów można wgrywać BB od ipada, bo ludzie uceglą telefon i tyle.
  iPad BB nie można wgrać do każdego iPhona 3GS - wszystko jest zależne od daty produkcji naszego telefonu. Jest o tym na forum szczegółowo opisane w temacie o simlockach.
  Dokładnie tu : [BEZ ZADAWANIA PYTAŃ] Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia.
  Komputer: MacBook Pro 13" Late 2011 OSX 10.10
  Telefon:  iPhone 5s  iOS 8.1
  Odtwarzacz:  iPhone 5s


 10. Dołączył
  Nov 2011
  Lokalizacja
  Rzeszów, Poland
  Postów
  385

  Proponuję dopisać pod akapitem:

  Dotyczy on TYLKO osób, które posiadają simlock na swoim 3GS i chcą dokonać programowej procedury ściągania blokady. Pamiętajcie, że po aktualizacji (lub odtworzeniu iPhona w iTunes) simlock powróci, a także całą procedure będzie trzeba wykonać ponownie, jeśli będzie ona nadal aktualna (zależne od zmian, jakie wprowadzi nowa aktualizacja iOS wraz z BB).
  że telefon naturalnie musi być aktywny aby wykonać całą procedurę. Karta operatora nie jest w takim wypadku wymagana, może jedynie pojawić się problem, o którym zostało napisane powyżej.

  Jeżeli Twój telefon nie jest aktywny i nie posiadasz karty operatora jedyny sposób na ściągnięcie simlocka i działania na basebandzie (jeśli program to obsługuje) to aplikacja Sn0wbreeze. Sam miałem tak robić, ale aplikacja ta nie działa na OS X, który służył mi podczas pisania tego poradnika.
  iMessage: godzinilla@icloud.com

 • Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni