Wpadło mi w oczy ostatnie wydanie specjalne PC World dotyczące tylko i wyłącznie iPada, głównie dzięki nietypowemu formatowi odpowiadającemu wymiarami omawianemu urządzeniu, które zresztą gości też na okładce.
Ponieważ pisemko kierowane jest do bardzo wąskiego grona odbiorców, do którego i ja należę, postanowiłem mu się bliżej przyjrzeć. O poradnikach w nim zawartych nie wypowiem się negatywnie, bo po prostu nie są one dla mnie. Są to treści na poziomie konfiguracji Maila, tworzenie playlisty w iTunes, czy dodawanie filmu na YouTube do ulubionych. Oprócz tego mamy 2-3 zdaniowy opis najpopularniejszych aplikacji, krótką wycieczkę po akcesoriach oraz to, na co najbardziej ostrzyłem sobie ząbki, czyli artykuły ogólnoiPadowe, min. o testy wydajności, historia powstawania itd.
I tutaj spotkało mnie wielkie rozczarowanie. W świecie, w którym żyją redaktorzy tego periodyku nie istnieją inne urządzenia niż te z jabłuszkiem (w reszcie magazynu jest to odczuwalne, ale nie aż tak). Testy wydajności są, a jak, ale są to testy porównujące iPada, iPoda Touch i różne modele iPhone.
Aby rzucić więcej światła na to, czego można się spodziewać pozwolę sobie zacytować fragment jednego z tekstów:
"Brakujące aplikacje
Oglądając ekran startowy w iPadzie, bardzo trudno nie zauważyć jego skromności. Brakuje aplikacji, które są dostępne w iPhone i iPadzie touch, np.informacji o pogodzie, zegara, czy kalkulatora. Dlaczego? Po pierwsze są narzędzia innych producentów, które realizują te zadania, więc po co Apple miałoby je dublować? To sensowny wniosek. Jednak równie rozsądne jest to, że skoro możesz mieć przy sobie zarówno iPhone'a, jak i iPada, sięgniesz po ten pierwszy, bo lepiej nadaje się do wspomnianych zadań. Jak wielkim entuzjastą meteorologii musiałbyś być, aby zależało ci na obserwowaniu informacji z radaru, satelity, opadów i prognozy pogody na pojedynczym ekranie? Wymienione aplikacje przydają się do szybkiego zorientowania się, nie zaś do głębokiej analizy."
Dodam tylko, że po otworzeniu pisma wita nas wielki napis "Partnerem wydania jest Belkin", a cena 160 stronnicowego wydania wynosi 34,90.




LinkBack URL
About LinkBacks

