Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Format muzyki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rodzyn

Rodzyn
  • 34 postów

Napisano 10 stycznia 2010 - 12:08

W jakim formacie najlepiej jest mieć muzykę żeby mało zajmowała ?? Bo na filmiku iPoda Shuffle 2 GB od Apple widziałem, że kobitka mówi, że wrzuci się tam 1000 piosenek... jakim cudem jak mi 8 GB zajmuje 1300 piosenek xd ?

#2 jakub1201

jakub1201
  • 13 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 stycznia 2010 - 17:50

To zależy od jakości piosenki a kobitka mówiła o "idealnych warunkach"

#3 Rodzyn

Rodzyn
  • 34 postów

Napisano 10 stycznia 2010 - 20:09

idealnych tzn. ?

#4 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 10 stycznia 2010 - 20:20

ze strony apple.pl ... 1 GB = 1 miliard bajtów; faktyczna pojemność sformatowanego dysku jest mniejsza. Liczbę plików muzycznych, jakie można zapisać w pamięci, określono przy uwzględnieniu 4-minutowych utworów w formacie 128 kb/s AAC;

#5 B.M

B.M
  • 133 postów
  • SkądZakopane

Napisano 10 stycznia 2010 - 20:35

Im gorsza jakość, tym mniej piosenka waży. Przykładowo piosenka w formacie 128kbps mp3 będzie ważyła jakieś*15 razy mniej niż ten sam utwór w formacie aiff (1411kbps). Ja osobiście doradzałbym wgrywanie piosenek o jakości co najmniej 192kbps i wyższej, ale jeśli korzystasz z domyślnych słuchawek Apple i nie masz zbytnio czułego słuchu, to myślę, że nie robiłoby to zbytniej różnicy. Nawet najlepszej jakości nagranie przy użyciu owych słuchawek będzie źle brzmiało.

#6 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 stycznia 2010 - 20:44

W jakim formacie masz muzykę?
Reklamując iPody apple podaje że 2GB = 500 czterominutowych utworów w AAC 128kb/s, analogicznie 4GB = 1000, 8GB = 2000 itd. Także pani albo się pomyliła albo musilałeś żle usłyszeć ;) Mimo wszystko utwory w lepszej jakości (choćby mp3 >192kb/s) będą zajmować więcej miejsca.

Ja zgrywam płytki do mp3 320 kb/s (używając iTunes) i jakość jest nie do odróżnienia od oryginału. Jednak używając słabych słuchawek/głośników i tak nie wychwyci się różnic więc można pójść na kompromis i zgrywać muzykę np. w mp3 192kb/s.
Dla sprawdzenia czy na posiadanym sprzęcie będziemy słyszeć róźnicę polecam test: MP3 – usłyszysz różnicę między 128kbps a 320kbps? KHRoN’z blog

Na słuchawkach powinno być łatwiej wychwycić różnicę, ja słuchałem na głośnikach jbl i wyraźnie było słychać zniekształcenia.

#7 B.M

B.M
  • 133 postów
  • SkądZakopane

Napisano 10 stycznia 2010 - 21:48

Co do mp3 320kb/s, rzeczywiście ten format daje dobrą jakość i jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wgrywanie muzyki na odtwarzacz, ale różnicę*między oryginalnym nagraniem w aiff'ie a mp3 320kb/s można bez większego trudu wyczuć. Oczywiście, o ile nie odtwarzamy jej wtedy ze standardowego odtwarzacza, który ucina dolne pasmo do 20Hz, a górne do 20kHz (to samo czyni również większosć kart dźwiękowych). Co do testu - na przeciętnych Kossach jakie posiadam i MBP na 3 stopniu głośności różnicę wychwyciłem bez trudu. Do iPoda Shuffle z słuchawkami Apple myślę, że optymalnym wyborem byłoby 192kb/s mp3. Pozdrawiam

#8 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 11 stycznia 2010 - 01:33

Co do mp3 320kb/s, rzeczywiście ten format daje dobrą jakość i jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wgrywanie muzyki na odtwarzacz, ale różnicę*między oryginalnym nagraniem w aiff'ie a mp3 320kb/s można bez większego trudu wyczuć. Oczywiście, o ile nie odtwarzamy jej wtedy ze standardowego odtwarzacza, który ucina dolne pasmo do 20Hz, a górne do 20kHz (to samo czyni również większosć kart dźwiękowych).

Co do testu - na przeciętnych Kossach jakie posiadam i MBP na 3 stopniu głośności różnicę wychwyciłem bez trudu.

Do iPoda Shuffle z słuchawkami Apple myślę, że optymalnym wyborem byłoby 192kb/s mp3.

Pozdrawiam


Hmmm... ale tak realnie podchodząc do rzeczywistości - to czy masz kolumny schodzące do 20hz? a może słyszysz powyżej 20kHZ?
Specyfikacja redbooka, czyli płyty CD jest niewiele odbiegająca od tego, czego się tak bardzo obawiasz :lol:

a w temacie: 320kbps będzie ok - zajmuje stosunkowo mało miejsca, daje stosunkowo dobrą jakość. jest dobrym formatem przenośnym. poza wzystkim daje komfort psychiczny, że wszytko "funguje". Porównywałem na swoim iphonie 3g/8gb i ipodzie classic/160gb z apple looseless i wydaje mi się optymalny.

pozdr

pozdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych