Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ładowarka rowerowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bialy_ikar

bialy_ikar
  • 587 postów
  • SkądŚroda Wlkp.

Napisano 07 stycznia 2010 - 17:02

Czy w Polsce można dostać jakieś ładowarki rowerowe do iPhone/iPoda? Może jakieś zestawy przeznaczone specjalnie do nawigacji rowerowej? Może ktoś używa czegoś takiego?

#2 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lutego 2010 - 12:36

Ładowarka rowerowa?:D a z czego chciałbyś czerpać nieprzerwane i w miarę równomierne dostawy energii?:) Odpowiem Ci od razu - dynamo sie nie nada;) Możesz ew pomyśleć o ładowarce na baterie słoneczne, ale to dość drogie jak na ładowarkę rozwiązanie (ok 200zł) i raczej nie do końca kieszonkowe.. Innym rozwiązaniem może być też ładowarka na baterie. energia nie jest darmowa, ale łatwiej znaleźć kiosk z bateriami niż gniazdko do ładowarki sieciowej..

#3 bialy_ikar

bialy_ikar
  • 587 postów
  • SkądŚroda Wlkp.

Napisano 04 lutego 2010 - 14:51

Akurat dynamo jest nie najgorszym źródłem prądu, a już na pewno dynmo/prądnica w pieście rowerowej. A co do reszty, to proponował bym, zanim coś napiszesz, lekki rekonesans na Google. Takie ładowarki są produkowane, a nawet robione prywatnie przez amatorów elektroniki. Dynamo wcale nie zasila bezpośrednio urządzenia, tylko akumulator w którym energia jest magazynowana. A jeśli chodzi o skoki napięcia, to naprawdę nie słyszałeś o prostownikach i regulatorach napięcia? Z tego co wiem, to produkowane są ładowarki dynamowe i indukcyjne. A interesowało by mnie, czy może któryś z użytkowników forum (iPodów) używa czegoś takiego, gdzie kupił to urządzenie i jak ono się sprawuje?

#4 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 19:46

Nie jest to link do sklepu, ale taka ciekawostka ;) - Rowerowa ładowarka - TechNow.pl

#5 Michalek

Michalek
  • 1 031 postów
  • SkądWołomin/ Chełm

Napisano 04 lutego 2010 - 20:17

To teraz ja się wypowiem. W zeszłym sezonie, zacząłęm używac swojego telefonu (SE c702) jako nawigacji rowerowej. No i pojawił się problem szybkiego rozładowywania i "jakby tu naładowac". I już miałem zakupi tzw "preznośny zasilacz USB" (czyli ładuję w domu, a później mogę podpią telefon), ale znalazłem to: Rowerowa ładowarka - Zasilacz USB i... działa, a koszt... koło 20 zł.. Gdyby nie to, że rower aktualnie stoi głeboko w garażu, to sprawdziłbym, czy z iPodem też działa..

#6 rucznoj

rucznoj
  • 74 postów

Napisano 05 lutego 2010 - 23:01

Ktoś na tym forum poruszał ten temat i padł ten link Ładowarki rowerowe Jak się sprawdza nie wiadomo.

#7 bialy_ikar

bialy_ikar
  • 587 postów
  • SkądŚroda Wlkp.

Napisano 05 lutego 2010 - 23:13

Jeśli chodzi o mnie, to brak akumulatora po między ładowarką a telefonem dyskwalifikuje to urządzenie na wstępie.

#8 pablokoguto

pablokoguto
  • 200 postów
  • SkądNowy Sacz, Poland

Napisano 19 sierpnia 2013 - 14:43

Czy w Polsce można dostać jakieś ładowarki rowerowe do iPhone/iPoda? Może jakieś zestawy przeznaczone specjalnie do nawigacji rowerowej? Może ktoś używa czegoś takiego?


to urządzenie jest rewelacyjne


BikeCharge Dynamo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych