Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ebook - jaki CZYTNIK (urządzenie)?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#51 Magic_

Magic_
  • 21 postów
  • SkądLimercik

Napisano 19 stycznia 2010 - 12:48

Glownie ze wzgledu na ekran:
E Ink - Wikipedia, the free encyclopedia lub troche bardziej ubogi opis po PL: E Ink – Wikipedia, wolna encyklopedia

Pozdr,
-M.

PS. i jak pierwsze wrazenia?

#52 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 stycznia 2010 - 21:13

Do mnie dzisiaj wysłali ;). Mam jedno pytanie: -czy jak wysyłam maila na mój mail @kindle.com i w załączniku np. pdfa to odbieram go na czytniku za darmo? PS. Używa ktoś Calibre?

#53 haro

haro
  • 428 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 20 stycznia 2010 - 01:18

dolar za megabajt czy coś w tym stylu. gdzieś na ich stronie jest o tym. Używam calibre do konwersji i wrzucania na kindle. Interfejs ma nienajpiękniejszy, ale dobrze spełnia swoją funkcję. Tylko doc. mi nie konwertuje, je przerabiam mailem na @free.kindle.com Większość książek kosztuje 10 dolarów, a w europie 13, co daje nam ok. 37zł. Spora kwota jak na ebook. Chciałbym żeby bylo taniej, ale póki co kupuje wersje na kindle bo jest mi wygodniej.

#54 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 20 stycznia 2010 - 08:23

Czekajcie, mówicie że są problemy z wrzucaniem, że trzeba za to płacić?? To nie jest tak, że podłączam Kindle (obojętnie kabelkiem, wi-fi), pojawia mi się jako powiedzmy pendrive, czy co tam i sobie przerzucam pdf'y?? Bo jak nie, to do piachu z takim czymś.

#55 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 stycznia 2010 - 10:04

~Nie ma problemów. Trzeba tylko podłączać do komputera a nie wysyłam mailem. Wtedy jest za darmo.

#56 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 stycznia 2010 - 18:32

Ja zdecydowałem się, i zamówiłem, Kindle 6". Czas dostawy jest rewelacyjny. Powinienem go dostać we wtorek :) Po otrzymaniu oczywiście podzielę się opiniami na temat użytkowania (z punktu widzenia makowca)

#57 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 23 stycznia 2010 - 19:52

A u mnie znienacka dla Amazon Kindle urosła konkurencj w postacji produktów Sony. Troche obejrzałem reviews i demonstrations na ich temat i powiem ... głęboko się nad nimi zastanawiam.

#58 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 stycznia 2010 - 19:55

Ale pamiętaj, że Sony ma błyszczące wyświetlacze w serii Touch. A PRS 505 to już stary model. EDIT: Mój 500 post. PS. Ja czekam na Kindle DX. Będzie w poniedziałek ;). Już siedzi w Krakowie, ale UPS w soboty nie wydaje przesyłek.

#59 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 23 stycznia 2010 - 19:58

kurde zazdroszcze :)

#60 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 stycznia 2010 - 20:01

Życie jest po to, aby spełniać swoje marzenia... A do tego jedne oczy się ma, a moje ostatnio protestują od siedzenia przed LCD.

#61 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 24 stycznia 2010 - 10:54

Ale pamiętaj, że Sony ma błyszczące wyświetlacze w serii Touch. A PRS 505 to już stary model.


Wiem, wiem.

Po obejrzeniu dziesiątek recenzji, filmików itp. doszedłem do wniosku, że dla mojego zastosowania potrzebuję czegoś większego.
Toteż akutalnie rozważam Kindle DX vs Sony 900 (największy model).

Cena bardzo podobna, zalety Sony: to slot kart, zoom pdfów.
Zalety Kindle: popularność, global wirelless, większy ekran.

Sam nie wiem już co wybrać...
Czekam Olivio na Twoje opinie o Kindle DX.

#62 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 stycznia 2010 - 11:07

Tez myślałam nad prs 900 daily reader. Ale ze względu na gwarancje kindle wygrało. Sony nie daje gwarancji poza USA(chyba). A jak się kindle spisuje dam znać w pon lub wtorek... Akurat mam sesje wiec będę dużo na nim czytala pdfow.

#63 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 24 stycznia 2010 - 12:37

Sesja ... fajna sprawa jak sięgnę pamięcią. Człowiek nie musiał nic robić tylko siedzieć i się uczyć. Ech... Będę bardzo wdzięczny, bo planuje zakup już wkrótce. (Czekam jeszcze do środy, co to Apple wymyślilo, ale czuję że nic w tę nutę.) Aha, i daj znać jak tam ostatecznie koszty się zamknęły.

#64 Sixx_Am

Sixx_Am
  • 12 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 stycznia 2010 - 14:14

W listopadzie kupiłem Sony 900 z touchscreenem w best buyu w norfolk (virginia ;usa). Zdecydowanie polecam. Nie mam wielkiego porownania ale sprzet amazon'u w reku wygladal zdecydowanie mniej "porzadnie". Cena wowczas: 299 USD + 29 pokrowiec i lampka.

#65 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 24 stycznia 2010 - 15:59

A jak się na tym czyta pdfy i np. komiksy? PDFów potrzebuje jako chemik do pracy, a komiksy z pasji :)

#66 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2010 - 13:24

Ja właśnie mojego dostałam. Na razie jest za zimny, żeby go włączyć, ale ma ekran na tyle duży, że spokojnie będzie się dało na nim czytać pdfy.

#67 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2010 - 11:50

Ja dostałem swojego kindle w dniu keynote, tak że dopiero następnego dnia faktycznie zacząłem się nim bawić. Muszę powiedzieć, że jestem zachwycony, czytnik działa znakomicie. Jakoś obrazu jest powalająca, czyta się praktycznie jak z kartki (z papieru lekko kredowego). Fajnie działa też system konwersji plików poprzez mail, który uwalnia nas (przynajmniej częściowo) z korzystania z programów typu Calibre. Współdziałanie z OSX jest o tyle proste, że Kindle w odróżnieniu od polskiego Eclicto po podłączeniu do komputera jest wykrywany jako dysk USB i nie wymaga specjalnego oprogramowania. Działanie sieci 3G jest bardzo pewne i szybkie, ściąganie książek z Amazona to przyjemność (niestety okupiona szybko ubywającym stanem konta :))

#68 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 stycznia 2010 - 12:01

Po około tygodniu używania Kindle DX jestem w stanie coś na jego temat napisać. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, już mnie oczy nie bolą, mimo przeczytania ponad 400 stronicowego pdfa. Fakt kolorów nie ma ale mnie to przynajmniej nie rozprasza. Jakość obrazu jest faktycznie świetna a możliwość dopasowania czcionki pozwala na czytanie bez okularów (jestem dalekowidzem/ teraz mnie to nie męczy) Niestety znalazłam jeden duży minus Kindle... Nie obsługuje on katalogowania w folderach. Na karcie można tak spokojnie posegregować, ale urządzenie wyświetla wszystko jednym ciurkiem. Jak najbardziej polecam! Jak chcecie mogę przetestować jakieś pdfy i zrobić zdjęcia jak to wygląda. Więcej napisze za pare dni...

#69 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 31 stycznia 2010 - 15:00

Ja używam na iPhone FileMagnet i jest świetne... Możesz sobie kupić iPad i też tam używać tego...

#70 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 31 stycznia 2010 - 15:03

Wolę e-ink.

#71 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 stycznia 2010 - 17:48

iPhone i iPad maja LEDowe podswietlenie. Uwierz czytałam i na iPhonie używając Stanzy i na kindle wiec wiem co mówię. Do czytania to tylko e-ink.

#72 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 31 stycznia 2010 - 17:55

Jak kto woli czytam na ip i jest wygodnie... Mały, poręczny w łóżku w nocy fajnie się czyta. pozdrawiam

#73 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2010 - 17:59

Dokładnie (jak piszę Olivia), ja kupię sobie iPada, ale do czytania nie mam zamiaru używać niczego poza e-ink. Żal mi po prostu własnych oczu.

#74 haro

haro
  • 428 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 31 stycznia 2010 - 18:43

rasta, przewracanie strony co pięć sekund to żadna zaleta

#75 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 31 stycznia 2010 - 18:48

wojtkow, już widze ten plecak ... MacBook, bo komputer, iPhone bo dzwoni, Kindle do ebooków, iPad ... cholera wie, na muchy? golarka ... itd. Obyś żył w ciekawych czasach mówią... ech.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych