Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co DOKŁADNIE zrobić żeby myszka działała na macu jak na Windowsie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#26 ontoid

ontoid
  • 251 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 grudnia 2009 - 11:47

scusa, nie doczytalem a mam 10.5 oraz Wypłaszczoną akceleracje.

#27 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 grudnia 2009 - 12:54

Ja używam programu SteerMouse i mam ustawione następująco: Tracking Speed: 0.1 Sensitivity: 400 Przy tych ustawieniach nie widzę wielkiej różnicy między moim Makiem a firmowym PC. Musisz wziąć też pod uwagę, że z każdą myszką może być trochę inaczej. Ja mam Logitech MX 518.

#28 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 grudnia 2009 - 13:24

Czy jest jaka komenda ktora mam wpisac w terminalu ktora poprostu wylacza do ZERA przyspieszenie myszki?

#29 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 grudnia 2009 - 17:48

Ile razy trzeba Ci napisać, że NIE MA I MUSISZ UŻYĆ PROGRAMU? Hint: to nie nasz problem, że nie umiesz sobie z takim softem poradzić, bo ma 'za dużo opcji'. Helou, to jest Internet, po dwóch minutach znajdziesz sobie kompletny manual.

#30 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 02:23

Sprawdziłem na XP. W OS X 10.6 jest łatwiej trafić w element niż w XP. Zresztą kwestia przyzwyczajenia. Ktoś kto miał kontakt z wieloma interfejsami (międzymordziami, jak w dawnych dyskusjach na temat j. polskiego i informatyki) nie będzie miał żadnych problemów w przestawieniu pomiędzy różnymi opcjami sterowania. Dobrze jest też pograć w kilka gierek wcześniej. Każda ma inne sterowanie. Wniosek jest okrutny: Ziarnko grochu kole. Konsultacja z 13-nasto-latkiem. Pozdrawiam

#31 Qbs

Qbs
  • 214 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 16:30

@maxbmx: sam jestem grafikiem ktory rok temu przesiadl sie z XP na Maca i ani troche nie zaluje. co do Twoich problemow z myszka to zauwazylem dwa slowa klucze w opisie Twojego problemu 'mighty mouse' - sam to przechodzilem i im wczesniej sie tego zlomu pozbedziesz i zakupisz normalna myszke (np. Logitecha) to zobaczysz ze na Macu da sie pracowac ;]

natomiast jesli upierasz sie przy MM to ja przez tydzien meki z MM odkrylem program MZoom, ktory w pewnym stopniu przyspieszyl reakcje MM


btw. codziennie skacze miedzy maciem a pc i zadnych problemow z myszkami nie mam ;]

#32 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 grudnia 2009 - 12:13

Bez sterownikow do myszki lub jakiegos zewnetrznego programu do "ujarzmienia" myszki nie da sie w ogole pracowac...

#33 Piterson

Piterson
  • 224 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 grudnia 2009 - 12:31

Ja tam nie wiem, u mnie w studiu graficy mają różne myszki (razer, magic, mighty, logitech mx), różne maki i nikt nigdy nie płakał, że mu coś nie działa. EDIT: A inne myszki działają tak samo? Bo jak tylko MM to znaczy, że do reklamacji mycha i tyle.

#34 AD4726

AD4726
  • 1 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 05:52

witam sam pracuję na macach od ponad roku (różnych) i niestety problem akceleracji wałkowałem od początku - da się ją zmniejszyć z poziomu terminala, ale to tak naprawdę nie rozwiązuje problemu to nie jest tylko kwestia akceleracji - każda myszka pod OS X będzie taka tępa ten system ma poza akceleracją, której nie da się wyłączyć całkowicie po prostu lagi - Ci co uważają że wszystko jest w porządku po prostu należą do grona osób, które nie odczuwają opóźnienia rzędu ułamków sekund, a w pracy zapewne się nie spieszą :) najśmieszniejsze są posty typu osx na PC - to nie ma absolutnie nic do rzeczy - mac jest dokładnie takim samym komputerem jak PC, jedyna różnica to system ja postanowiłem używać po prostu do codziennych zastosowań OS'a ze względu na zoptymalizowane sterwniki dla MacBooka Pro, expose i windowsa pod parallels desktop z okaleczoną myszą, a kiedy trzeba faktycznie pracować szybko i wydajnie to odpalam windows'a natywnie nie ma sensu pisać, że to kwestia przyzwyczajenia i pod OSX mysz działa świetnie i nadaje się do precyzyjnej profesjonalnej pracy bo niestety tak nie jest - nie po to robi się myszy o rozdzielczości rzędu kilku tyś. dpi i czasie reakcji na poziomie 1ms żeby później mieć ciągnący się kursor oczywiście nie neguję tutaj Apple'a - sam mam nowego MacBooka pro i bardzo go lubię, ale nie do zastosowań gdzie potrzeba szybkości i precyzji ps. nawet zamierzam dokupić do niego Magic Mouse (bo razer itak nie działa pod OSX tak jak powinien) pozdrawiam i polecam nabrać trochę dystansu

#35 utf

utf
  • 105 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 13:20

Ja bym proponował przejść się do jakiegoś Ispota/cortlandu czy czego tam i sprawdzić czy praca myszki tam jest taka sama jak u Ciebie - pomoże to napewno zdiagnozować problem.

#36 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 23 grudnia 2009 - 13:58

Jak to określił mój znajomy: myszka pod OSX jest ZA DOKŁADNA. Pod windowsem faktycznie działa inaczej.

ps. 12 lat przy Win, 5 przy Makach...

---- Dodano 23-12-2009 o godzinie 14:00 ----
Jeszcze znalazłem coś takiego:

"

The following turns off acceleration completely in 10.6 Snow Leopard

1. Start Terminal App

2. run this to see the current settings for acceleration:
defaults find scaling

2. run the following commands in Terminal to disable acceleration;

For mouse:
defaults write .GlobalPreferences com.apple.mouse.scaling -1

For trackpad:
defaults write .GlobalPreferences com.apple.trackpad.scaling -1

3. Log out an log back in.

to revert the setting go to preferences mouse/trackpad and set your settings by UI.
the default values for the above settings are 1."

#37 mmagicc

mmagicc
  • 1 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 14:13

Nie zalamujcie mnie.. Wydalam kupe kasy zeby kupic sobie wymarzonego maca, o ktorym sie naczytalam i nasluchalam w samych pozytywach, oto i jest, instaluje wlaczam windowsa> autocad i.. masakra! Nie da sie kompletnie na tym pracowac. Precyzja myszki jest tragiczna-zeby w cos wcelowac musze sie bardzo postarac, ciagle przeskakuje. Probowalam to ustawiac na rozne sposoby ale poprawia sie tylko nieznacznie. I co teraz? Sprzedac? Jezeli ktos zna jakis cudowny sposob zeby to dobrze skonfigurowac to bede wdzieczna. Tak pozatym- czy windows mimo wszystko nie funkcjonuje lepiej bez parallelsa? Moze to zainstalowac inaczej i bedzie lepiej?.. nie wiem juz.

#38 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 14:34

Bez parallelsa lepiej funkcjonuje... Do autocada zainstaluj Windows przez Bootcamp Assistant. Jej zresztą sprzedaj za pół ceny, daj na forum ogłoszenie i może ktoś się znajdzie. ;)

#39 troxter

troxter
  • 283 postów
  • SkądKingston UK

Napisano 15 marca 2010 - 01:42

Czy pojawilo sie juz jakies narzedzie na naprawe tego? mnie juz reka boli od tego ciaglego trafiania we wszystko. jakies rady?

#40 nostri

nostri
  • 559 postów
  • SkądOxapampa, PE

Napisano 15 marca 2010 - 09:14

Jaką masz mysz ? Applowska ? USB ? Bluetooth ?

#41 Jax

Jax
  • 462 postów
  • SkądDolina Muminków

Napisano 15 marca 2010 - 09:43

Może to dziwnie zabrzmi, ale pod win7 mam mysze MS, a Magic Mouse na BT pod OSX i nie mam problemów.

#42 troxter

troxter
  • 283 postów
  • SkądKingston UK

Napisano 15 marca 2010 - 11:41

Testowalem myszki na kablu, applowskie, bezprzewodowe-usb. Najlepiej wypada myszka na kablu, chociaz i tak mam problem z trafieniem w znak zamykania okna lub minimalizacji. Po 3 godzinach pracy boli mnie cala reka!. Ogolenie komp i system spoko ale to sterowanie doprowadza mnie do szalu...

#43 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 marca 2010 - 12:03

@up, tak to już jest, niektórzy twierdzą że mysz w osx działa lepiej, pewne kwestia przyzwyczajenia, nie wiem, niestety w moich oczach myszka na maku jest nie do użycia, ale na szczęście mam super touchpad, który mi ją zastępuje w 100% i to jeszcze z małą nawiązką ;)

#44 nostri

nostri
  • 559 postów
  • SkądOxapampa, PE

Napisano 15 marca 2010 - 12:09

mighty mouse pierwsza wersja (szara otoczka na dole) jest malo precyzyjna , 2ga juz lepiej - ja sie przyzwyczailem , magic mouse jest juz ok - do tego program bettertouchtool i jest super. co nie zmienia faktu ze najlepsze myszki sa a4tech na kablu :)

#45 troxter

troxter
  • 283 postów
  • SkądKingston UK

Napisano 16 marca 2010 - 00:59

No wiec, podkladka steelseries + mysz logiteh MX518 i program SteerMouse rozwiazaly problem w 98%:). Teraz mozna pracowac:)

#46 fidel17

fidel17
  • 174 postów

Napisano 16 marca 2010 - 07:37

steermouse i ostatnia zakładka, mam zwyklego logitecha made for dell za 12zł z giełdy i dizała jak na windzie przy ustawieniach 0,05, 150, i w systemowym szybkość druga od prawej.

#47 pawelkubasiak

pawelkubasiak
  • 9 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 kwietnia 2010 - 10:23

Posiadam myszkę Logitech G9 i muszę przyznać, że w porównaniu do pracy na Windowsie działa na Macu wręcz tragicznie. Jestem projektantem i precyzja jest dla mnie podstawą w dynamice pracy, jaką preferuję. Instalowałem Steermouse, USB Overdrive i inne tego typu aplikacje - absolutnie żadna, nawet w 50% nie pozwoliła mi pracować dynamicznie. Gdy mam szybko najechać na element, kliknąć w niego - mam wrażenie, że kursor jest pijany... To jak cięcie krzywymi nożyczkami. Kursor schodkuje, zatacza się etc. - nie porusza się po minitorze tak, jak moja dłoń wraz z myszką. Trzeba "celować". Akceleracje wyłączyłem softem, jednak wciąż w pracy "nad małą powierzchnią" (~30x30px) kursor nie porusza się tak płynnie, jak kieruję go myszką. Skacze, przeskakuje, zatacza się etc. Pracuje na MacBooku Pro 15" (obecna wersja, CPU 2,8GHz, Matt), podpinam się przez adapter Apple - Mini Display Port > DVI do monitora EIZO. Czy ktoś z projektantów / grafików może wypowiedzieć się w kwestii tego problemu? Zdaję sobie sprawę, że to wymaga oka i nie każdy widzi takie defekty. Jak sobie z tym radzicie? Czy jest sposób na rozwiązanie mojego problemu, abym dalej używał Logitecha G9? Jeśli nie, to jaka myszka będzie działać poprawnie z Maciem?

#48 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 18 kwietnia 2010 - 10:28

steermouse and no more problems:)

#49 pawelkubasiak

pawelkubasiak
  • 9 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 kwietnia 2010 - 10:41

@Therioon - jesteś przekonany? Na jakiej myszce pracujesz, co dokładnie robisz (czym się zajmujesz)? Edit: może dziwnie zabrzmiało, jednak po tym będę mógł stwierdzić czy wcześniej doświadczałeś tych samych problemów co ja :)

#50 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 18 kwietnia 2010 - 10:48

masz w podpisie VXrevolution i u mnie nie mam problemów, stery logitecha wywaliłem bo tylko z nimi same problemy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych