Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ipla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 pepan

pepan
  • 513 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 25 listopada 2009 - 20:12

Witam serdecznie. Od jakiegos czasu uzywam z zadowoleniem ipla. Panowie.. znalazlem tutoriale jak sciagnac filmy na Windows.... Prosze poradzcie jak pobrac filmy na Maku... Pozdrawiam
  • 0

#2 madmax332

madmax332
  • 7 176 postów

Napisano 25 listopada 2009 - 20:27

Softem w rodzaju SnapzProX lub spróbuj oglądając film w Safari - menu Window > Activity. Tam znajdujesz na liście plik o największej pojemności i klikasz na nim. Wtedy film pobierze się w formacie flv więc potem trzeba go ewentualnie przekonwertować na inny. Ten "patent" działa u mnie z YouTube.
  • 0

#3 pepan

pepan
  • 513 postów

Napisano 25 listopada 2009 - 22:18

dziekje za odpowiedz niesety soft typu SnapzProX nie wchodzi w gre. Po pierwsze nie jest darmowy a po drugie nie o takie cos mi chodzilo poniewaz oprogramowanie zapisuje wszystko co sie dzieje na ekranie a nie tylko strumien. CO do rozwiazania z Safari.. nie ogladamy tego w Safarii. Korzystamy z aplikacji Ipla ktora pobieramy i i nstalujemy... Czy ktos ma jakies pomysly co dalej i jak to ugryzc ?
  • 0

#4 Gregory

Gregory

• 2 508 postów
  • SkądΛ̊

Napisano 26 listopada 2009 - 00:09

1. Pobierz RealPlayera. Zawiera on bardzo przydatny programik o nazwie RealPlayer Downloader.

2. Otwórz obraz dysku, ale NIE przeciągaj jeszcze RealPlayera do katalogu z programami, ani go
nie uruchamiaj.

3. Kliknij prawym przyciskiem w ikonę RealPlayera, wybierz „Pokaż zawartość pakietu”, przejdź
do katalogu Contents/Resources i znajdź w nim programik „RealPlayer Downloader”. Przeciągnij
ten programik do katalogu z programami.

4. Teraz możesz przeciągnąć samego RealPlayera do katalogu z programami. W ten sposób masz
zainstalowany RealPlayer i RealPlayer Downloader. Domyślnie RealPlayer proponuje automatyczne
uruchamianie tego Downloadera przy uruchamianiu systemu, co nie ma absolutnie sensu, lepiej
go po prostu uruchamiać ręcznie w razie potrzeby.

5. Teraz, gdy zobaczysz w Ipla (lub np. w Safari) interesujący film, otwórz RealPlayer Downloader,
który wykryje pobierany materiał i pozwoli na jego zachowanie na dysku (w formacie flv). Pliki te
można odtwarzać m.in. za pomocą QuickTime Playera (po doinstalowaniu Periana), PYM Playera,
Mplayera OSX Extended lub VLC.

Jedna drobna uwaga na koniec: aby móc pobierać filmy z Ipla za pomocą tego programu, musi
być otwarta dowolna strona w Safari. Inaczej pobieranie nie rozpocznie się, ponieważ najwyraźniej
RealPlayer Downloader cały czas uważa, że pobiera film z okna przeglądarki.
  • 0

#5 pepan

pepan
  • 513 postów

Napisano 26 listopada 2009 - 22:28

@gregory dziekuje serdecznie za tutorial.. jak tylko skoncze drukowac swoja prace inzynierska sprawdze twoj opis i dam znac czy wszystko dziala. dziekuje i pozdrawiam szczepan
  • 0

#6 Smoczy

Smoczy
  • 4 046 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 26 listopada 2009 - 22:48

Wtedy film pobierze się w formacie flv więc potem trzeba go ewentualnie przekonwertować.

VLC Player radzi sobie w 90% z flv,choć czasem wywala błędy
  • 0

#7 pepan

pepan
  • 513 postów

Napisano 29 listopada 2009 - 10:49

@Gregory Wszystko dziala zgodnie z Twoim opisem :)

Dziekuje i pozdrawiam

ps. i tworzy sie kolecja najlepszego serialu polfastu;)

---- Dodano 29-11-2009 o godzinie 12:55 ----
jeszcze jedno.. jakim narzedziem przekonwertowac flv na xvid/divx zebym mogl na stacjonarmym odtwarzaczu dvd sobie wszystko obejzec ?

pozdrawiam
  • 0

#8 ex3v

ex3v

• 1 883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2009 - 11:11

mpeg streamclip episode
  • 0

#9 pepan

pepan
  • 513 postów

Napisano 29 listopada 2009 - 13:57

skąd ściągnąć episode ?
  • 0

#10 ex3v

ex3v

• 1 883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2009 - 14:45

Encoding - Episode Encoder Product Details ? Telestream

Poza tym po 10 sekundach na google:

Convert Flash Video .flv Files to .mpg or .avi and Other Media Formats My Digital Life

Flash Movie Conversion for Mac OS X

(ogarniesz sobie najlepszy)
  • 0

#11 Jess

Jess
  • 390 postów
  • SkądWilanów

Napisano 16 września 2010 - 17:44

Gregory jesteś Miszczu. Hula wszystko aż miło.
  • 0

#12 tuller

tuller
  • 105 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 17 listopada 2010 - 16:44

Prostszy sposób Znam dużo prostszy sposób: wystarczy wejść w monitor aktywności gdy Ipla jest otwarta, wejść w szczegóły aplikacji iplalite, potem w zakładkę "otwarte pliki i porty" i odnaleźć adres z końcówką "FlashTmp0", potem wystarczy ten adres skopiować do Finder/Idź/Idź do katalogu i w tym właśnie folderze mamy gotowy plik .flv. Oczywiście plik będzie kompletny wtedy, kiedy film będzie całkowicie wczytany w Ipli. Można zrobić sobie skrót do tego folderu np. na biurku. Pozdrawiam.
  • 0

#13 pawelek_orange89

pawelek_orange89
  • 30 postów

Napisano 19 stycznia 2011 - 00:52

Witam Od jakiegoś czasu nie działa mi IPLA podczas włączania wyskakuje cały czas napis "Trwa łączenie z serwerem Ipla".Odinstalowałem ją ściągnołęm od nowa i zainstalowałem ale nic nie pomogło.Mam wersje 10.6.5.
  • 0

#14 radek96

radek96
  • 758 postów

Napisano 19 stycznia 2011 - 01:40

Coś mi się zdaję, że mieli jakieś problemy techniczne u siebie, ani na mac'u ani na iPhonie mi nie działało... Może i już z miesiąc ipli nie używałem. Dziwne, właśnie pobrałem i działa.
  • 0

#15 Marass_

Marass_
  • 94 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 stycznia 2011 - 02:08

U mnie działa idealnie, może mieli jakieś problemy z serwerami czy coś?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych