Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mój iPod nie działa prawidłowo. Problem z iPod? Zanim zapytasz - PRZECZYTAJ!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#26 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2007 - 13:58

poprosimy o wiecej szczególów. jaki system, wersja, jaki ipod itd. to forum Makowe, a nie Wróżbiarskie :)

#27 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopada 2007 - 14:02

iPod video 30Gb / Windows.../ I podczas podłączenia iPoda do kompa i włączeniu iTunes, wyświetlił mi się komunikat o tym, czy chce zaktualizować XPLAY iPod dop werjsi 1.2.3 :| jakoś tak, a że łwączyło mi to się z iTunes, to pomyślałem, że może zainstaluje, i na iPodzie szedł mi pasek instalacyjny, a po skończeniu, cały czas chce się uruchomić, a nie może :(

#28 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2007 - 14:28

iPod video 30Gb / Windows.../ I podczas podłączenia iPoda do kompa i włączeniu iTunes, wyświetlił mi się komunikat o tym, czy chce zaktualizować XPLAY iPod dop werjsi 1.2.3 :| jakoś tak, a że łwączyło mi to się z iTunes, to pomyślałem, że może zainstaluje, i na iPodzie szedł mi pasek instalacyjny, a po skończeniu, cały czas chce się uruchomić, a nie może :(


a wykrywa go itunes? możesz zrobić restore? spróboj go zrestartować (menu+center)

#29 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopada 2007 - 14:31

Nie wykrywa... a restart nic nie daje :( On się uruchamia, nagle taki dziwny dźwięk słychać i koniec, i tak cały czas aż się nie rozładuje :(

#30 Wojzar

Wojzar
  • 131 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 listopada 2007 - 15:27

Proponuję pod zewnętrzną łądowarkę z prądem conajmniej 500 mA /

#31 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopada 2007 - 15:30

Nie mam zewnętrznej ładowarki, tylko przez kompa ładuje

#32 Jahu

Jahu
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopada 2007 - 16:18

może masz padnięty dysk. zrób restore może to pomoże (o ile nie jest walnięty dysk of kors)

#33 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopada 2007 - 17:01

To nic nie daje :( Można to jakoś naprawić ?

#34 szturm

szturm
  • 156 postów

Napisano 29 listopada 2007 - 17:06

Hm. Oddać do serwisu. Z tego co piszesz, całkowicie spartolił ci się dysk. Gdzie go kupiłeś?

#35 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopada 2007 - 18:05

Yyyy w USA.... ale mogło się tak zrobić przez to, że iTunes zaproponowało mi jakąś aktualizację ? :( a w Polsce w są miejsca gdzie naprawiają takie rzeczy ? :(

---- Dodano 29-11-2007 o godzinie 20:15 ----
Yyyyy w USA... ale czy to możliwe, żeby stało się coś takiego przez to, że iTunes zaproponował mi jaką aktualizajcę ?? :( I czy w Polsce są jakieś serwisy które się zajmują naprawą ? :(

---- Dodano 29-11-2007 o godzinie 20:29 ----
Oj sry, że dwa razy napisałem :P

#36 Wojzar

Wojzar
  • 131 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 listopada 2007 - 18:44

Jeszcze raz po aktualizacji ipodinstaluje nowe oprogramowanie na dysku i w tym momencie zapotrzebowanie na prad znacznie wzrasta a czesto komputery / zasilacze nie maja pełnej wydajnosci pradowej dla portu USB powinno byc 5V/ 500mA na port, jeśli jest mniej elektronika i dysk iPoda maja za mało energii aby ukonczyc aktualizacje objaw ten czesto byl spotykany w starszych generacjach iPod gdzie zalecane było podłączenie do ładowarki zewnętrznej. Stąd też moja sugestia albo wydajna ładowarka , albo inny komputer z prawidłowym zasilaniem portu USB idz do kolegi albo sklepu i spróbuj jeśli do chwili aktualizacji działał prawidłowo to jest mała szansa ze dysk się uszkodził. powodzenia w eksperymentach

#37 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopada 2007 - 19:05

To była 1sza aktualizacja, a jak sprawdzić, jakie jest natężenie prądu jest w porcie USB? I gdzie można kupić ładowarki zewnętrzne ? I czy podłączenie do ładowarki (dobrej) wyjaśni mój problem ?

#38 Wojzar

Wojzar
  • 131 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 listopada 2007 - 19:16

Tak jak Ci piszę spróbuj na innym kompie , na pewno masz jakiegoś kolegę lub idz do jakiegokolwiek sklepu z komputerami i tam poproś o możliwość podłączenia iPoda na parę chwil. Ladowarkę kupisz w sklepach z elektroniką lub na Allegro jeśli jesteś z okolic Katowic to ja mogę Ci pomóc ;)

#39 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopada 2007 - 19:55

No nie :P Ja jestem z Rzeszowa. A mogę jakoś sprawdzić, czy napięci w porcie USB dochodzi do 500mA ? Czyli teoretycznie iPod nie ma wystarczająco dużego napięcia, aby ukończyć aktualizację, i po podłączeniu, do odpowiednio dużego napięcia, skończy się aktualizować ?

---- Dodano 29-11-2007 o godzinie 22:07 ----
Która jest bardziej zaufana z wyglądu ? :P
http://www.allegro.p...ideo_3g_4g.html

http://www.allegro.p..._nano_lp18.html


Ta pierwsza na zdjęciu jest podłączona do iPoda identycznego jakiego ja mam, więc ciągnie mnie bardziej do niej xD Co myślicie ?

#40 Wojzar

Wojzar
  • 131 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 listopada 2007 - 20:14

Na moje oko /zadna jednostka miary /obie są od jednego producenta.Prawdę mówiac nie mam do nich zaufania ale możesz spróbować jednak wcześniej podałem Ci rozwiązania tańsze nie trzeba nic kupować ;)

#41 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 listopada 2007 - 20:32

nie kupuj tej ładowarki bo Ci usmaży iPoda i nie pozostanie Ci nic innego jak go zjeść ;) poszukaj macally, belkina albo apple P.S. po pierwsze ta ładowarka z allegro nie da ipodowi tego kopa który jest mu potrzebny a po drugie ona go nie ładuje tylko podtrzymuje przy życiu

#42 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopada 2007 - 20:54

A w MEDIAMARKT są ładowarki do iPod'ów ? :P

#43 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 listopada 2007 - 20:57

Powinni mieć, ale w 100% pewny nie jestem ;) zależy jaki mediamarkt.

#44 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 listopada 2007 - 21:01

A co do jeszcze innej opcji (z portami USB) moge jakos spradzić czy napięcie przekracza te cholernie 500mA ? xD I ile może kosztować oryginalna ładowarka Apple'a ?

#45 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 listopada 2007 - 21:02

moze to glupie troche ale sie zapytam - czy to aby nie program xplay zredukowal soft ipoda do zera? wiec to nie prad w usb bylby problemem tylko brak softu na ipodzie.

#46 Wojzar

Wojzar
  • 131 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 listopada 2007 - 22:43

okolo 100 zl na Allegro taaaak dopiero teraz zwróciłeś moją uwagę co to jest to XPLAY ?

#47 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 listopada 2007 - 00:58

nie, natomiast zwrocilem innym uwage ze jak ipod ma zmasakrowany dysk to i trzy orginalne ladowarki nie pomoga.

#48 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 01 grudnia 2007 - 23:09

To co mogę zrobić ? :(

#49 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 grudnia 2007 - 02:40

zobaczyc czy ladowarka cos pomoze, niekoniecznie musisz ja kupowac. mozesz ja pozyczyc, albo sprawdzic czy obsluga ispota ma dobry dzien i pozwoli ci skorzystac z doka. jezeli wykasowal sie zarowno normalny soft jak i ten awaryjny (disk mode itp) to trzeba by jakos wgrac go bezposrednio na dysk ipoda... chyba.

#50 Australian Magic

Australian Magic
  • 72 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 grudnia 2007 - 08:54

No a jak to wgrać tak bezpośrednio.... ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych