Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Tutorial] Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 borsuk1

borsuk1
  • 1 450 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2009 - 00:11

Witam.
Nie które osoby niestety nie potrafią wprowadzić swojego iPhone'a w ten tryb, a nie które nawet nie mają pojęcia co to jest. Po to napisałem ten tutorial.

Co to tryb DFU?

DFU oznacza Device Firmware Update (Aktualizacja Oprogramowania Urządzenia). Jeśli odtworzenie przy użyciu funkcji Odtwórz nie udaje się możesz skorzystać z ratunkowej opcji DFU. Wprowadzając telefon w tryb DFU nie uruchamiasz zainstalowanego na nim systemu przed wykonaniem odtworzenia.

Wprowadzamy iPhone w tryb DFU

Aby wprowadzić iPhone w tryb DFU i móc dokonać odtworzenia oprogramowania poprzez iTunes wykonaj następujące czynności:

Krok pierwszy:
Uruchom iTunes i podłącz iPhone do twojego komputera.

Dołączona grafika


Krok drugi:
Wciśnij i przytrzymaj jednocześnie 2 przyciski: przycisk Home i przycisk usypiania/budzenia - Power.

Dołączona grafika


Krok trzeci:
Po dokładnie 10 sekundach zwolnij przycisk usypiania/budzenia. Nie zwalniaj przycisku Home dopóki iTunes nie wyświetli informacji o wykryciu iPhone'a w trybie odtworzenia.

Dołączona grafika


Ekran iPhone'a pozostanie czarny:

Dołączona grafika



UWAGA: Może być konieczne kilka prób zanim uda się prawidłowo wprowadzić iPhone'a w tryb DFU. Zasadniczo po wciśnięciu obydwu przycisków zwalniamy górny w chwilę przed spodziewanym pojawieniem się loga Apple. Jeśli logo Apple pojawi się w czasie trzymania obydwu przycisków oznacza to, że trzymasz je wciśnięte za długo.

Zobacz wideo!
Dla twojej wygody ta instrukcja jest również dostępna w formie wideo. Wybierz przycisk Watch aby obejrzeć film instruktażowy! Tylko w języku angielskim!

Dołączona grafika

Źródło: iClarified.com

Dziękuję i pozdrawiam!
borsuk
  • tom2600 i Gutierrez lubią to

#2 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 lipca 2009 - 02:00

OK super borsuk, fajnie ładnie opisane, tylko po co... Czy uważasz, że twój tutorial z obrazkami przemówi do rozumu osobom którym już się to tłumaczy setki razy? Już było setki odpowiedzi jak wprowadzić iPhone w DFU, jest mnóstwo filmów instruktażowych na YouTubie, step by step guide w Pwnage i Quick PWN czy Redsnow. Ktoś kto nie chce tego zrozumieć, nie zrozumie... No chyba, że kolejny konkurs jest i zbierasz punkty... powodzenia. PS swoją drogą nie za dobrze wyszedł*ci ten obrazek iPhone z czarnym ekranem troche więcej jasności matrycy laptopa, i czarność ekranu iPhone wychodzi na obudowę i głośnik :) moje gratulacje

#3 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2009 - 07:44

Zauważyłem, ze zaczynasz nabijać posty(robiąc tutoriale), które każdy zna i sa oczywiste

PS. Niby jest napisane, że z Clarfield'a ale nie lepiej dać LINK??
Zrób jakiś tutorial z Mac'iem a nie RIP'ujesz tutoriale. (tzn z tym wyimaginowanym Mac'iem)
TUT

#4 LukArt-iPhone4

LukArt-iPhone4
  • 32 postów

Napisano 04 maja 2011 - 06:43

Wybaczcie panowie ale robie tak jak jest wszystko pokazane i nie wchodzi mi w tryb DFU zawsze mam w menadżerze urządzeń przy napisie Apple Mobile Device USB Driver zółty trójkąt z wykrzyknikiem pomocy :(:(

#5 cidik

cidik
  • 317 postów

Napisano 04 maja 2011 - 13:03

Wybaczcie panowie ale robie tak jak jest wszystko pokazane i nie wchodzi mi w tryb DFU zawsze mam w menadżerze urządzeń przy napisie Apple Mobile Device USB Driver zółty trójkąt z wykrzyknikiem pomocy :(:(


Są dwie opcje albo trzymałeś za słabo i któregoś (nie tak jak w opisie), albo masz walnięty któryś z guzików a co Ci się pokazuje ?

#6 Baaartuś

Baaartuś
  • 3 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwca 2011 - 08:29

:DTen poradnik jest świetny, nie każdy wie jak wprowadzić Iphone w tryb DFU mi to pomogło ponieważ niegdy, nie miałem z nim problemu a nagle coś się stało z softem i musiałem go wprowadzić w DFU więc poradnik super

#7 goodwill

goodwill
  • 28 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 października 2011 - 17:03

Witam, absolutnie nie mogę zgodzić się z negatywnymi opiniami na temat tego tutorialu. Jestem bardzo wdzięczny za zamieszczoną dokładną instrukcję. W szybki i prosty sposób poradziłem sobie z problemem. Wielkie dzięki dla autora.

#8 przemoleks

przemoleks
  • 10 postów

Napisano 26 października 2012 - 16:19

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie [URL="http://myapple.pl/iphone-150/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html"]TO[/URL].

#9 przemoleks

przemoleks
  • 10 postów

Napisano 26 października 2012 - 19:44

[CIACH] <- po jakiego grzyba zadajesz pytanie w kilku wątkach naraz? renqien




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych