Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[3G 3.0] Jest darmowa Biblia po polsku!! (Na razie Przekład Gdański).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyzak0

krzyzak0
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwca 2009 - 23:18

Witam, na reszcie wyszła Biblia po polsku na iPhona. Długo na nią czekałem i pewnie wielu z Was również. Na początku miałem trochę problemów z wgraniem polskiego przekładu, dlatego postanowiłem pokrótce napisać mały tuturial od ściągnięcia samej aplikacji do wgrania polskiego przekładu i cieszenia się Biblią. No więc do dzieła! 1. Z appstore ściągamy darmową aplikację: Mantis Bible Study. 2. Po zainstalowaniu wchodzimy w aplikację i tam w zakładce Read klikamy w lewym górnym rogu na KJV. 3. Szukamy naszej polskiej Biblii, czyli: PLSH - Polish Bible. 4. Klikamy na nią i otwiera nam się okienko żeby wejść na stronę Mantis. Klikamy w ten "link". 5. Gdy strona otworzy nam się w Safarii w prawym rogu mamy rejestrację, rejestrujemy się. Zapamiętujemy nasz login. 6. Wchodzimy z powrotem do programu. W zakładce Read klikamy Tools i potem Options. 7. Wpisujemy swój login ze strony www w okienku Mantis User Info i klikamy Done. 8. Przechodzimy znowu do Safarii i logujemy się na stronę Mantis (no chyba, że jesteśmy zalogowani). 9. Przechodzimy na stronie do zakładki New Releases. I szukamy polskiego przekładu (jest [przekładów] dużo więc warto ustawić sortowanie od Name i to nasz przekład będzie na 3 stronie - chyba, że ustawi nam od początku (literka a) no to na 3 str od końca ;) ). 10. Klikamy w Polish Biblie (Free) na Buy Now. 11. Potem klikamy już na Final Checkout. Wracamy do naszego programu. 12. W zakładce Read klikamy na KJV, tam będziemy mieli gotowy do ściągnięcia przekład. 13. Po zainstalowaniu klikamy tylko jeszcze raz na PLSH - Polish Biblie, program przechodzi nam do okna Read. 14. I cieszymy się z Biblii na swoim iPhonie! Mam nadzieję, że proste :) Teraz już tylko czekać na inne polskie przekłady! Pozdrawiam i miłego czytania.

#2 sarven

sarven
  • 54 postów
  • SkądKlucze, Katowice, Poland, Poland

Napisano 28 czerwca 2009 - 23:38

Mała uwaga - zanim się zarejestrowałem nie było dostępne polskie tłumaczenie - lista dostępnych pozacyji była baaardzo uboga. Po "zakupieniu" Biblii przez Safari, w programie musiałem jeszcze wybrać "Check for updates...", bo także nie miałem dostępnego przekładu do pobrania. Tak po za tym wielkie dzięki za informacje :)

#3 gh_

gh_
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 czerwca 2009 - 00:08

Thnx. Napewno sie przyda.

#4 krzyzak0

krzyzak0
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2009 - 14:09

Mała uwaga - zanim się zarejestrowałem nie było dostępne polskie tłumaczenie - lista dostępnych pozacyji była baaardzo uboga. Po "zakupieniu" Biblii przez Safari, w programie musiałem jeszcze wybrać "Check for updates...", bo także nie miałem dostępnego przekładu do pobrania. Tak po za tym wielkie dzięki za informacje :)


Również dzięki za info!
Pozdrawiam.

#5 sarven

sarven
  • 54 postów
  • SkądKlucze, Katowice, Poland, Poland

Napisano 29 czerwca 2009 - 21:35

Mam pytanie - czy działa Wam wyszukiwanie?

#6 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 czerwca 2009 - 22:38

Mi wyszukiwanie nie działa. Na forum producenta stoi "...search is not implemented yet in most non-English Bibles. We are working on this now, though." A tak przy okazji na przykładzie tej aplikacji widać jak niepotrzebnie utrudnić obsługę i ściąganie nowych tekstów.

#7 drkalbar

drkalbar
  • 10 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 13:01

Bardzo dziękuje za ten Tutek, wszystko ok działa hula !! pozdrawiam :)

#8 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 29 listopada 2009 - 09:48

czy wam działa szukanie wyrazów w polskim tłumaczeniu? U mnie niestety tylko w KVJ. W polskiej wersji pokazuje, że nie znalazł żadnego rezultatu.

#9 bundiq

bundiq
  • 5 postów

Napisano 21 lipca 2015 - 09:23

Osobiście polecam Przekład Nowego Świata ogólnie dostępny i darmowy w postaci zarówno EPUB, PDF oraz MOBI jest napisana prostym językiem w przeciwieństwie do np. Biblii Gdańskiej...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych