Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[TomTom] Tom Tom na iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
521 odpowiedzi w tym temacie

#1 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 10:47

Jest to temat zbiorowy o programie TomTom na chwile obecną mamy już oficjalnie potwierdzone ze tomtom na iphone bedzie !!!

YouTube - TomTom for iPhone - turn-by-turn navigation for iPhone

Filmik prezentujący tomtoma

W sierpniu tego roku ujrzy światło dzienne pierwsza mapa GPS na iPhone z prawdziwego zdarzenia - TomTom.

Cena jeszcze nie jest znana - jak powiedział Peter-Frans Pauwels, współzałożyciel TomToma, zestaw do iPhone'a będzie składał się z 2 części:

Pierwsza - software - pełne mapy, IQ Routes i mapy od Tele Atlas
Druga- zestaw samochodowy zawierający specjalny dock, instrukcje głosowe, dzwonienie "hands-free".Dock udostępni też możliwość ładowania telefonu.

Brak danych o cenie.
Więcej informacji przekażemy jak tylko będą one dostępne.


Cytat z newsa na sg

#2 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 10 czerwca 2009 - 10:52

Tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić normalną nawigację.

#3 grabka

grabka
  • 184 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 11:50

Tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić normalną nawigację.


A ja się właśnie zastanawiam nad pozbyciem się swojej nawigacji i dokupieniu TomTom-a na iPhone-a :) Rózni ludzie, różne potrzeby :)

#4 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 10 czerwca 2009 - 12:02

Ciekawe jakie ceny będą. Jeśli będzie wychodziło podobnie, to wolę na iPhona. Ale może okazać się drożej. A tu się szykują nowe wydatki, bo dziwcko w drodze, a Apple wydaje system, który już*nie "pójdzie" na G5. :P

#5 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 12:24

Ale to na dwie strony mozna rozpatrywać 1) normalna navi może mieć dużo większy wyświetlacz co przekłada sie na jej + 2) ale z kolei na korzyść ip idzie to ze nie trzeba nosić 2 gratów ze sobą tylko jeden + natomiast nie rozumiem po co dodatkowa przystawka od tomtoma moze tylko dlatego ze musza zarobi $? program bez niej nie bedzie działał??

#6 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 czerwca 2009 - 12:27

ad.2 program będzie działał, ale z tego co gość od TomToma mówił na keynote, chodzi o wzmocnienie sygnału, poza tym to bardzo fajny uchwyt. A tak poza tym TomTom nie jest jakiś super cool w Polsce. Europa Zachodnia jak najbardziej, ale Polska tak se. No ale na bezrybiu i rak ryba. Zresztą wcześniej Navigon wychodzi a i iGO pewnie też (które jest niezłe). A tak w ogóle to Automapa rulez i ja raczej na nią będę czekał.

#7 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 12:43

kiedys na tym portalu było głosno o tomtom i wtedy ktos pisał chyba do ludzi z am i powiedzieli ze narazie nie bedą sie interesować tym rynkiem bo jest on za mały cos w tym stylu. W każdym bądz razie powiedzieli jasno narazie NIE.

#8 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 10 czerwca 2009 - 14:04

Ale to na dwie strony mozna rozpatrywać

1) normalna navi może mieć dużo większy wyświetlacz co przekłada sie na jej +
....

to nie do końca + , jadąc z nawigacją, częściej korzysta się z informacji głosowych, "ciągłe śledzenie ekranu" ;) , jest raczej niebezpieczne niż pożyteczne...

#9 Paulie

Paulie
  • 7 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 14:47

A czy będzie możliwość w tej nawigacji wgrywania map do iPhone'a czy będzie trzeba się podczas drogi łączyć z netem????? Poza tym czy da się wgrać mapę, tą która już standarbowo jest teraz w iPhon'ie (Google)??? Bo łączę się tylko przez darmowe Wi-Fi. Jak jest taka możliwość to proszę napiszcie jak to się robi. Z góry dziękuję za odpowiedź!

#10 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 15:14

Trochę pomyślunku. Co byłby wart program do nawigacji samochodowej, polegający na łączności z internetem? Co zrobiłby kierowca wjeżdżając na teren bez pokrycia sieci? Mapy będą dostarczane z programem (z podziałem na regiony geograficzne).

#11 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 10 czerwca 2009 - 15:46

Mnie raczej interesuje to, czy TomTom będzie współpracował tylko z iPhone 3G S? Co do wgrywania map i pytania o łączenie się z internetem - nie po to Apple daje nam 16 i 32 GB miejsca w iPhone, żeby ściągać mapy w trakcie jazdy;)

#12 robertpatryk

robertpatryk
  • 372 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 czerwca 2009 - 16:34

[QUOTE=KuboX;950010]Mnie raczej interesuje to, czy TomTom będzie współpracował tylko z iPhone 3G S?QUOTE]

Zgaduje, że nie, ale na 3Gs będzie płynniej chodził.

#13 Mr.Crash

Mr.Crash
  • 660 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 czerwca 2009 - 16:36

Szczerze mowiac to dla mnie najlepsza navigacja jest GARMIN !

#14 flash608

flash608
  • 217 postów
  • SkądToruń

Napisano 11 czerwca 2009 - 21:13

Sprawdzcie navigację iDA z cydii (7 dnia trial), z tego co ludziska piszą, ma lepsze pokrycie niż TomTom, a funkcji ma w bród ;)

#15 nemesisss

nemesisss
  • 377 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 czerwca 2009 - 12:45

Trochę pomyślunku. Co byłby wart program do nawigacji samochodowej, polegający na łączności z internetem? Co zrobiłby kierowca wjeżdżając na teren bez pokrycia sieci?

Mapy będą dostarczane z programem (z podziałem na regiony geograficzne).


Ale takie programy są. Np Nokia Maps.
A w sprawie zasięgu, to myślę, że nasz kraj należy do grona małorozwiniętych pod tym względem krajów. Nawet na węgrzech w małych miasteczkach jest 3G a GSM ma wszędzie bardzo dobry zasięg.

Myślę, że program, który pobiera mapę trasy wraz z jakimś dodatkowym obszarem po wyznaczeniu trasy byłby całkiem interesujący. W trakcie jazdy mógłby dociągać najaktualniejsze dane. Nie zajmowałby w sprzęcie zbyt wiele miejsca. To samo dotyczy punktów. Po co mi w mapie 1000 kategorii skoro potrzebne mi 3 kategorie.

Dla osób, które nie chcą zbyt dużo danych transmitować przez operatora mogłabybyć wersja wgrywania wybranego obszaru tak jak w Nokia Maps przez komputer a przez operatora tylko aktualizacja.

#16 typowy1

typowy1
  • 148 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 12 czerwca 2009 - 20:21

No jasne, bo każdy ma pakiet 5GB Internetu w komórce żeby te mapki na bieżąco ściągać :/ Nie zdziwiłbym się, gdyby w tym TomTomie zastosowano ten cały Applowski InAppPurchase. Np. pobieramy sam program za free, ale mapy dopiero kupujemy w iPhone - pojedyncze kraje i całe pakiety (East Europe itp.). Dla wielu byłoby to na prawdę dobre rozwiązanie - po co płacić np. 300zł za całą Europę, skoro potrzebuję tylko Polski? A np. Czechy można by było sobie dokupić w tedy, kiedy byłyby potrzebne.

#17 nemesisss

nemesisss
  • 377 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 czerwca 2009 - 21:40

Nie przesadzajmy z ta ilością danych. Wyznaczylem na N96 trasę z Wroclawia do Warszawy i pobralem po sieci nieco ponad 1mb. Mam na karcie pakiet 500 mb i wystarczal mi do internetu i navi. Poza tym ktoś kto jeździ niezbyt często mógłby kupić licencje na dni. Ponad rok temu miałem 6 miesięczna przerwę w długich trasach. W ciagu tych 6 miesięcy 3 razy aktualizowalem am w mda i ani razu nie uzylem jej. Myśle, ze w czasach mobilnego internetu powinny być możliwości zakupu map w kawalkach i na krótkie okresy. Myśle ze mogło by to tez przyczynić się do spadku piractwa.

#18 zibi27

zibi27
  • 174 postów
  • SkądGdynia/vernon/fr

Napisano 30 czerwca 2009 - 08:22

ad.2 program będzie działał, ale z tego co gość od TomToma mówił na keynote, chodzi o wzmocnienie sygnału, poza tym to bardzo fajny uchwyt.

A tak poza tym TomTom nie jest jakiś super cool w Polsce. Europa Zachodnia jak najbardziej, ale Polska tak se. No ale na bezrybiu i rak ryba. Zresztą wcześniej Navigon wychodzi a i iGO pewnie też (które jest niezłe).

A tak w ogóle to Automapa rulez i ja raczej na nią będę czekał.


A jak sadzisz czy sama podstawa pojdzie z nawigonem ???

#19 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 22:23

Tom Murray o pracach nad Tom-Tom dla iPhone

Dziś w Macworld pojawił się artykuł opisujący wyzwania przy tworzeniu Tom-Tom na iPhone. Głównym wyzwaniem jest to, że to rozwiązanie softwareowo-sprzętowe. Tom-Tom chce wprowadzić rozwiązania, które stosuje w swoich urządzeniach takie jak żyroskop. Umożliwia on np. utrzymanie pozycji na mapie podczas utraty sygnału GPS (np. tunel). Uchwyt urządzenia zawiera dodatkowy odbiornik GPS o lepszych parametrach niż ten wbudowany w telefon. Kiedy iPhone znajdzie się w uchwycie będzie pobierał dane z odbiornika zewnętrznego. Dodatkowo uchwyt ma zawierać przewodowe łącze do zestawu audio oraz zestaw głośnomówiący Bluetooth. Pomimo, że iPhone będzie fizycznie wpięty w złącze to zestaw będzie się łączył bezprzewodowo.
Z rozwiązań software'owych można wymienić np. IQ Route, który uwzględnia aktualne dane przesłane od innych użytkowników zawierające prędkość o określonych porach dnia. Pomaga to wytyczać bardziej efektywne trasy.

Jak widać mają nad czym pracować. Wydaje mi się, że cena uchwytu nie będzie najniższa. Tom-Tom chce promować kompletne rozwiązanie i choć aplikacja będzie pracować sama to myślę, że pełną moc pokaże dopiero w połączeniu z uchwytem.

#20 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 22:34

Czyli podsumujmy... uchwyt ma być na tyle zaawansowany i zapewne w związku z tym nietani (strzelam - 100-150USD, głupi transmiter FM potrafi kosztować 100USD), że trzeba go będzie zabierać wraz z telefonem z samochodu aby nie stał się łupem złodzieja. Rewelka... chłopaki zafalowali mózgami.

#21 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 22:50

No też czuję, że przedobrzyli. To jest tylko telefon a zapowiada się, że oni chcą z niego zrobić super nawigator. Coraz bardziej się cieszę z zakupu Navigon'a za "psie" pieniądze.

#22 RadekQ

RadekQ
  • 52 postów

Napisano 07 lipca 2009 - 08:07

moim zdaniem tomtom i tak duzo juz stracił nie wydajac do tej pory swojej aplikacji, mysle ze duza grupa uzytkowników iP czekało na jakas nawigacje, Navigon poszedł za ciosem , nawigacjia pokazała sie dosyc szybko i napewno sporo oczekujacych ja kupiło i raczej nie kupi juz drugiej (na pewno nie taniej) nawigacji. A jezeli jeszcze tomtom nie wyda wersji lite do przetestowania to ja napewno nie kupie drugiej nawigacji Navigon sprawuje sie u mnie calkiem dobrze btw powtórze jeszcze raz pytanie zibi27, czy ten uchwyt bedzie chodzil z navigonem, chodzi przedewszystkim o ten dodatkowy (mocniejszy) odbiornik gps

#23 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2009 - 09:45

Sprawdzcie navigację iDA z cydii (7 dnia trial), z tego co ludziska piszą, ma lepsze pokrycie niż TomTom, a funkcji ma w bród ;)


Nie zgodze się z tym lepszym pokryciem niestety:/Przykład wogóle nie ma mojej wsi wprowadzonej w mapy w sensie ulicy a na tom tomie moje osiedle było pięknie rozrysowane z nazwami ulic i numerami domów...Pozatym irytujące w iDzie jest to że potrafi się jakby "zawieszać" na skrzyżowaniach i dopiero po kilkunastu sekundach się tak jakby odłapuje i znajduje na nowo:/ nie wiem tak naprawdę czy nie bałbym się jechać z tą nawigacją w dłuższą trasę...

#24 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 06 sierpnia 2009 - 15:00

Buy TomTom for iPhone inc Mount Reviews

#25 maly10000

maly10000
  • 93 postów
  • SkądCzeladź/Katowice

Napisano 06 sierpnia 2009 - 15:38

Kto im to kupi :confused: ponad 500 zł? Jeśli nawet bym kupił to musiałbym go zabierać z auta żeby go nie ukradli. edit: Teraz czytam na innej stronie że te 113 funtów to ma być cena za aplikację i za uchwyt. Jeśli to prawda to zapowiada się super.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych